Jump to content



The Official Euro 2008 Thread


LevelOne

Recommended Posts

μπα - φεκ ιτ.

Καλή τύχη να έχουν τα παιδιά.

γρήγοροC ! anyway, μπάλα είναι, εγώ δε χαλιέμαι με τα αποτελέσματα, ούτε με τους αποκλεισμούς.Οι κακές εμφανίσεις με χαλάνε,και όταν παίζει η Εθνική , και όταν παίζει η υπερομαδάρα μου :(

Κατα τ άλλα ελπίζω με τη ρωσία-ισπανια να βάλουμε το τοπι κατω και να δούμε θέαμα και ότι βγει βγήκε.

υ.γ. πραγματικά όμως θα θελα να δω και γρήγορη τριπλέτα μπροστά.Έχουμε καλούς παίχτες για να κάθονται πάγκο.

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 345
  • Created
  • Last Reply

σε σχέση με το 04 έφυγαν δυο πολύ σημαντικοί παίκτες από το κέντρο, ζαγορ και τσιαρτας, και δεν αναπληρώθηκε το κενό τους.

δεν νομίζω οτι υπήρχε κανένας που να νομίζει σε επανάληψη εκείνης της πορείας.

μπράβο στα παιδιά που παρά την κούραση στο τέλος της σεζόν και τους τραυματισμούς συνεχίζουν με όποιο τρόπο μπορούν,

νομίζω οτι αυτή ήταν μια τέλεια ευκαιρία για ανανέωση της ομάδας με νέους παίκτες που θα αποκτούσαν και την εμπειρία μιας μεγάλης διοργάνωσης, πήγε χαμένη όμως.

Link to comment
Share on other sites

Ξεχάστε το λέμεεε! Πάει πέρασε. Ούτε η πρώτη ήττα ήταν και ούτε θα είναι η τελευταία.

Δεν αξίεζι ούτε ο Otto ούτε οι παίκτες να κατακριθούν ακόμα και με τις επόμενες δυο εμφανίσεις να είναι ίδιες με την χθεσινή. Βάλτε λίγο κανέναν αγώνα από το 2004 και όποιου δεν του ξανα-ματα-σηκωθεί η τρίχα να μου τρυπήσει το ψυγείο...

Link to comment
Share on other sites

deninho ποιοι λεγαμε??

Εγω δεν ειμαι οπαδος της εθνικης.

Το world cup δεν το παρακολουθησα.

Ουτε βλεπω και πολυ ελληνικο ποδοσφαιρο.

Εγω οπαδος της valencia ειμαι.

Και να σου πω και κατι?? Απλα σαν ελληνας εκατσα να δω την εθνικη και καταλαβα

αυτο: Τερμα πια οι κωλοφαρδιες.

Τοσο απλο ειναι.

Ουτε αγχονομαι.

Ουτε πανηγυριζω

Ουτε κλαιω.

Μια παρατηρηση εκανα! Απο κει και περα καλη τους επιτυχια!

Δεν με αφορα εμενα.

Εγω ποτε δεν ημουν εθνικη ελλαδος για πολλους ιδεολογικους λογους

και διαφορες δικες μου αντιληψεις.

Απλα σαν ΟΠΑΔΟΣ ΠΟΔΟΣΦΑΙΡΟΥ.

Παρατηρησα οτι η ελλαδα δεν ειναι πια τυχερη

Αμυνετε μ 5 αμυντικους και 1 αμυντικο χαφ.

Παιζει εκνευριστικο ποδοσφαιρο

και πλεον ο χαριστεας δεν εβαλε ενα goal να γινει ο χαμος περι

ομαδαρας κλπ..

Τεσπα , σαν φιλαθλος ποδοσφαιρου και σαν απλος observer εκανα σχολειο.

ΑΛΛΑ ΟΧΙ σαν ελληναρας.

Link to comment
Share on other sites

deninho ποιοι λεγαμε??

Εγω δεν ειμαι οπαδος της εθνικης.

Το world cup δεν το παρακολουθησα.

Ουτε βλεπω και πολυ ελληνικο ποδοσφαιρο.

Εγω οπαδος της valencia ειμαι.

Και να σου πω και κατι?? Απλα σαν ελληνας εκατσα να δω την εθνικη και καταλαβα

αυτο: Τερμα πια οι κωλοφαρδιες.

Τοσο απλο ειναι.

Ουτε αγχονομαι.

Ουτε πανηγυριζω

Ουτε κλαιω.

Μια παρατηρηση εκανα! Απο κει και περα καλη τους επιτυχια!

Δεν με αφορα εμενα.

δηλαδή : δε βλέπεις Εθνική, Ελληνικό ποδόσφαιρο, μουντιαλ??Και προτιμάς να βλέπεις τις νυχτερίδες;;Τελικά πέσανε β κατηγορία ή όχι;..

Link to comment
Share on other sites

deninho ποιοι λεγαμε??

Εγω οπαδος της valencia ειμαι.

Και να σου πω και κατι?? Απλα σαν ελληνας εκατσα να δω την εθνικη και καταλαβα

αυτο: Τερμα πια οι κωλοφαρδιες.

Έχει ρε παιδιά η εθνική "οπαδούς";;;

Ε φτάνει πια, ότι καλό να το ρίχνουμε στην τύχη και ότι κακό ...να μας αξίζει λόγω "ασχετοσύνης"...

Valencia; Ναι μας έπεισες τώρα...

Link to comment
Share on other sites

Εγώ οπαδός της Barcelona (και όποιος δεν πιστεύει, να μου δώσει email να του στείλω σκαναρισμένη τις 3 κάρτες μέλους τόσο στον ελληνικό σύνδεσμο, όσο και, κυρίως, τις 2 κάρτες μέλους από το FC Barcelona), αλλά γουστάρω να βλέπω και την Ελλάδα. Δεν ντρέπομαι να το πω, ακόμη και τώρα που έχασε..

Τώρα, για το πως παίζει η Ελλάδα, θες να αναφέρω που φτάσανε φέτος σύλλογοι με πιο αμυντικούς προσανατολισμούς στο παιχνίδι τους, ή ως φίλαθλος μπορείς να τις θυμηθείς από μόνος σου; ;)

Link to comment
Share on other sites

Για να φτασεις ψηλα αμυντικα deninho πρεπει να εχεις και τυχη.

Δεν γινετε αλλιως. Οταν αμυνεσε θα σου κανει την φαση ο αλλος.

Και οταν ο αλλος εχει τον ibrahmovic πρεπει να εισαι τυχερος

Γι αυτο λεω και γω τερμα πια η κωλοφαρδια

Δεν κραζω την εθνικη:

BTW, barcelona?? ωραιος.

Έχει ρε παιδιά η εθνική "οπαδούς";;;

Ε φτάνει πια, ότι καλό να το ρίχνουμε στην τύχη και ότι κακό ...να μας αξίζει λόγω "ασχετοσύνης"...

Valencia; Ναι μας έπεισες τώρα...

Τι οτι καλο στην τυχη ρε και οτι κακο στην ασχετοσυνη

Συζζητηση κανω!! δεν ριχνω πουθενα τιποτα στην εθνικη!!

Σου λεω τι πιστευω για την τακτικη της εθνικης! Σαν απλος παρατηρητης!

Ουτε που με νοιαζει τι θα κανει αυτη η ομαδα γιατι δεν ειναι ομαδα μου.

Δεν ασχολουμε με τα διεθνη. (αν εξεραισεις λιγο την ισπανια που την εχω μες την καρδια μου και σαν χωρα)

Οσο για αυτα τα comment του style μας επεισες τωρα κλπ ξερεις που τα γραφω??(και δεν ειναι τα παλια μ τα παπουτσια )

Για να μην παρεκτραπω εγω συζητησεις με ατομα που κανουν τετοια ανωριμα comment δεν ανοιγω!

Για πιο λογο να πω εγω ψεματα για την ομαδα που υποστηριζω!

Για πιο??

Εγω δεν θα κανω σαν το deninho .

Δεν θα δινω mail κλπ για να σου αποδειξω οτι ειμαι μελος στο official fan club της valencia (λες και ειναι και κατι το δυσσκολο αλλα τεσπα) !

Γιατι να προσπαθησω να αποδειξω κατι σε εναν αγνωστο??

Για ποιο λογο.? Για τπ fan club της valencia? Σιγα το πραγμα.. Αρε κατι ζηλιες που τραβατε ωρες ωρες.

Λοιπον, η συζητηση μαζι σου τελειωνει εδω μην το τραβηξεις αλλο το θεματακι δεν θελω καρτουλα.

Anyway στο θεμα μας.

Δεν πιστευω πως ειναι και το καλυτερο πραγμα να σε γιουχαρι ενα ολοκληρο γυπεδο επειδη χαλας το θεαμα του euro

και κανεις πασουλες στην αμυνα...

Μπορεις βεβαια να το πεις τακτικη αυτο και το καναν και οι ουγγροι παλιοτερα

αλλα ρε παιδια δυσκολο ηταν να νικησεις τη σουηδια?? Λιγο να ανοιχτης ηθελε

Link to comment
Share on other sites

Το ρεχάγκελ ουδέποτε τον συμπάθησα, ούτε την εμμονή του σε κάποιους συγκεκριμένους παίκτες. Το 2004 πανηγύρισα για την νίκη της ελλάδας όχι για την νίκη του Καραγκούνη, του Νικοπολίδη, του Χαριστέα. Ουδέποτε προσωποποίησα την επιτυχιά της ελλάδας.

+1 στον χρήστη που ανέφερε για τους πανηγυράκηδες. Και εγώ περιμένω να στραφούν αλλου.

Όσο για το χθεσινό μάτς, σας παραθέτω τα πρωτοσέλιδα αλλοδαπών εφημερίδων:

"Το καταπληκτικό γκολ του Ζλάταν Ιμπραΐμοβιτς και το αντιποδόσφαιρο, όπως χαρακτηρίζεται, της Ελλάδας κυριαρχούν στα σχόλια του διεθνούς Τύπου για το παιχνίδι στο Σάλτσμπουργκ και τη νίκη των Σουηδών επί των πρωταθλητών Ευρώπης με 2-0. Χαρακτηριστικοί είναι οι τίτλοι των σουηδικών εφημερίδων, όπως η «Aftonbladet» η οποία σχολιάζει: «Η αναμονή τελείωσε Ζλάταν. Η Ελλάδα παρατάχθηκε με στόχο το 0-0, αλλά ο Ιμπραϊμοβιτς την τιμώρησε με εκπληκτικό γκολ».

Από την πλευρά της η «Expressen» αναφέρει: «Ο ήρωας Ζλάταν έσωσε τη Σουηδία. Με ένα γκολ παγκόσμιας κλάσης άνοιξε το δρόμο στη νίκη της Σουηδίας επί της Ελλάδας, η οποία δεν ήταν στο γήπεδο».

Στην Ιταλία η «Gazzetta Dello Sport» τονίζει: «Ο Ιμπραΐμοβιτς τιμώρησε το αντιποδόσφαιρο της Ελλάδας. Η ομάδα του Ρεχάγκελ προσπάθησε να κοιμήσει τη Σουηδία, αλλά δεν τα κατάφερε». Το αγγλικό «Skysports» τόνισε: «Το καταπληκτικό γκολ του Ζλάταν Ιμπραΐμοβιτς προσγείωσε ανώμαλα την πρωταθλήτρια Ευρώπης», ενώ το «ΒBC» υπογράμμισε:

«Μία στιγμή μαγείας του Ζλάταν Ιμπραΐμοβιτς άνοιξε στη Σουηδία το δρόμο για τη νίκη επί της Ελλάδας. Ήταν μία δίκαια νίκη για τους Σουηδούς, κόντρα στους Ελληνες που είχαν το μυαλό τους μόνο στην άμυνα.»

Τέλος στην Ισπανία η «Marca» τόνισε: «Ένα καταπληκτικό γκολ του Ζλάταν Ιμπραΐμοβιτς τιμώρησε το παθητικό παιχνίδι της Ελλάδας και χάρισε στη Σουηδία τη νίκη. Αυτό το γκολ κι ένα ακόμη από τον Χάνσον κατεδάφισαν το αμυντικό τείχος των Ελλήνων.»

Newsroom ΔΟΛ"

Link to comment
Share on other sites

@jimmakos:αφού όπως παραδέχεσαι ΔΕΝ βλέπεις ποδόσφαιρο, άρα δεν ξέρεις από το άθλημα, άσε να κρίνουν κάποιοι άλλοι που ασχολούνται. Οταν η βαλένθια ξαναπάει τελικό Ch.L. θα σε ρωτήσουμε να μας πεις την άποψη σου. Ελεος πια με τους κλώνους του Αλέφαντου...

Link to comment
Share on other sites

μίλησαν οι άγγλοι και οι ιταλοί για αντιποδόσφαιρο/αμυντικό προσανατολισμό στο παιχνίδι; :hehe:

E οπως και να το δεις εχουνε μια παραπανω "ιστορια" στο αθλημα και εχουνε το δικαιωμα να μιλανε.

Link to comment
Share on other sites

@jimmakos:αφού όπως παραδέχεσαι ΔΕΝ βλέπεις ποδόσφαιρο, άρα δεν ξέρεις από το άθλημα, άσε να κρίνουν κάποιοι άλλοι που ασχολούνται. Οταν η βαλένθια ξαναπάει τελικό Ch.L. θα σε ρωτήσουμε να μας πεις την άποψη σου. Ελεος πια με τους κλώνους του Αλέφαντου...

:jump:

Παλικαρε διαβαζε καλα τα ποστ μου!!

Το ΠΟΔΟΣΦΑΙΡΟ ΕΙΝΑΙ Η ΖΩΗ ΜΟΥ

ΔΕΝ ασχολουμε με την εθνικη !

Αν δεν ασχολιομουν γιατι να σχολιαζα το euro???

Ασχολουμε με το ποδοσφαιρο!

Οπαδος της εθνικης ΔΕΝΝΝΝΝΝΝ ειμαι!

Μια χαρα βλεπω το euro.

Καθε μερα και καθε ματς.

Επισης οσο η valencia θα σηκωνει τιτλους καθε χρονο οι αλλες ομαδες που πανε CH.L ας χερονται!

Η barca για παραδειγμα

Και CH.L πηγε και πρωταθλημα διεκδικησε και τι πηρε??

Ενα τιποτα με μπολικο καθολου!

Η valencia χωρις γενικο διεθυντη και σοβαρο προπονιτη και ΠΗΡΕ ΤΟ COPA DEL REY.

Kαι την αποψη μου θα την λεω παρα τις αποδωσεις τις ομαδας μου!

@Deninho αυτο ξαναπεστο!!:upside: Οι Ιταλοι , με τα 0-0 και τα πεναλτυ Και οι αγγλοι , που εχουν να περασουν σε διοργανωση κατι καιρους ... Δεν κοιτανε τα χαλια τους. Οκ εχουν ομαδες, εχουν παικτες περνουν τιτλους

αλλα δεν προσφαιρουν και θεαμα προσθεου

Να εγραφαν οι Ολλανδοι, οι Ισπανοι οκ.

Αλλα οχι και οι Ιταλοι.. :slap:

Link to comment
Share on other sites

εχμμμμ, δεν ξέρω πάντως πολύ κόσμο που να λέει ότι ασχολείται με μπάλα και να μη βλέπει μουντιάλ...γι'αυτό άλλωστε κρίνω ατυχές το σχόλιό σου περί ιταλίας πιο πάνω, γιατί δεν την είδες στο μουντιάλ...Και ναι, σταρ μπορεί να είναι και ένας αμυντικός όπως ο καναβάρο ο οποίος έπαιξε αξεπέραστη άμυνα μαζί με το νέστα, γι'αυτό και χρίστηκε πολυτιμότερος παίκτης...Επίσης την τύχη την φτιάχνεις μόνος σου. Ναι, ήμασταν τυχεροί στο 2' στο δοκάρι του ροζίτσκι, αλλά το υπόλοιπο ματς το φτιάξαμε μόνοι μας, και πάντα κυνηγούσαμε την όποια πιθανότητά μας.Και η ρουμανία αν κέρδιζε προχθές τη γαλλία, πάλι για κωλοφαρδία θα μιλούσες?οι γάλλοι έχουν ονοματάρες αλλά ομαδα...@@! btw, δεν πιστεύω το 2004 να πανηγύρισες κανά ματς...

ΥΓ: 1ον)σχόλια τύπου "Παλικαρε διαβαζε καλα τα ποστ μου!!" αλλού, είσαι πολύ μικρός ακόμη...

2ον) Τα εις -όμαι -ούμαι και τα συναφή, στον ενικό γράφονται με ΑΙ και στον πληθυντικό με -Ε

3ον) η barca έβαλε κάποια εκατομμυριάκια στα ταμεία της και παρέμεινε και στην primera division. η βαλένθια του χρόνου θα έχει ντερμπυ με τη θέλτα?

Link to comment
Share on other sites

ΥΓ: 1ον)σχόλια τύπου "Παλικαρε διαβαζε καλα τα ποστ μου!!" αλλού, είσαι πολύ μικρός ακόμη...

2ον) Τα εις -όμαι -ούμαι και τα συναφή, στον ενικό γράφονται με ΑΙ και στον πληθυντικό με -Ε

Φίλε κόψε λίγο μαγκιά, ο άνθρωπος σου είπε να διαβάζεις καλά τα πόστ του. Όσο για την ηλικία άστο, εδώ δεν μετράει η ηλικία, αλλά, άλλα πράγματα.

Link to comment
Share on other sites

μάλλον απάντηση σε ειρωνεία θα την έλεγα παρά μαγκιά...και επίσης, σε κάποιον που δεν ξέρεις μιλάς καλύτερα, συμφωνώ, ανεξαρτήτου ηλικίας. οπότε, μάλλον αλλού πρέπει να κατευθυνθεί το σχόλιό σου...Απλά άνοιξα την κουβέντα γιατί δεν αντέχω μετά από ΚΑΘΕ ήττα, να βγαίνει ο κάθε ένας, και να λέει το μακρύ του και το κοντό του (θυμίζω ήττες από αλβανία και τουρκία). Μπάλα είναι και γυρίζει για όλους.

Ωσω γοια τω δαιφτερω σχωλυω, ε, αφού γράφουμαι σαι αιλοινεικώ φόφουμ, ασ μάθουμαι να γράφουμε σοστά...

Link to comment
Share on other sites

Με την λογικη να βγουμε να παρουμε το 0-0 διαφωνω απολυτως. Ας παιζαμε καλη μπαλα, κι ας τρωγαμε τεσσερα. Α, και ο Ρεχαγκελ επρεπε να προβλεψει την κουραση ορισμενων παικτων πριν το Euro και να μην τους παρει.

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.