Jump to content



Core 2 Duo ή Core 2 Quad


Christian12

Recommended Posts

Hello άπαντες! Εύχομαι καλό καλοκαίρι σε ολους.

Ήθελα να ρωτήσω τι από τα δύο αξίζει περισσότερο. Core 2 Duo ή Core 2 Quad?

Κύρια χρήση gaming, serfing και λίγες εφαρμογές σε προγράμματα (όχι πολυ βαριά).

Ευχαριστώ πολύ.

Link to comment
Share on other sites

Εγώ είμαι λιγάκι προκατειλλημένος και θα σου πω τετραπύρηνο οπωσδήποτε. Έναν Q6600 τώρα που είναι και πάμφθηνος. Άλλος ένας λόγος είναι ότι όλο και περισσότερες εφαρμογές βγαίνουν που εκμεταλλεύονται τους 4 πυρήνες.

Link to comment
Share on other sites

Εφαρμογες εννοεις προγραμματα και παιχνιδια? Γιατι για παιχνιδακια κυριως θα τον φτιαξω..

Εννοώ από winrar μέχρι και photoshop cs. Συμπεριλαμβάνω μέσα σε αυτά και τα παιχνίδια. Όλο και περισσότερα παιχνίδια εκμεταλλεύονται τους 4 πυρήνες. Π.χ unreal tournament 3, το καλύτερο παράδειγμα.

Link to comment
Share on other sites

φιλε μου και απομενα... πηγαινε σε 4 πυρηνες....

εγω θα σου προτεινα ναβαζες 50 ευρω παραπανω απο τον q600 και να πηγαινες στον q9300... ειναι και στα 45nm... υποστηριζει και sse4..οποτε 8α το βρεις μπροστα σου( αν καποια στιγμη αρχιζεισ και φτιαχνεις κανα βιντεακι η καμια ταινιουλα)

παντως quad!!! και πραγματι ο q6600 ειναι σε εξαιρετικη τιμη!!!

Link to comment
Share on other sites

Παιδια για να μην ανοιγω καινουργιο thread..Ενας γνωστος μου δινει ενα QX6700 στα 140€ και σκεφτομαι να τον παρω...τι λετε?.

Θα σου έλεγα να τον πάρεις ανεπιφύλακτα αν ήξερα το batch του. Πόσο παλιός είναι?

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.