Jump to content



TOUGHPOWER 500W ή COOLERMASTER EXTREME POWER 500?


PercSync

Recommended Posts

Καλησπέρα!!!

Θέλω ένα (οικονομικό) τροφοδοτικό για ένα φιλαράκι και έχουμε καταλήξει σε αυτά τα 2 (αφού διαβάσαμε αρκετά θέματα στο φορουμ).

Πιο θα παίρνατε απο αυτά τα 2?

Είναι αλήθεια οτι τα coolermaster 'σκάνε' και οτι τα ΤΤ κάνουν πολύ θόρυβο???

Ευχαριστώ :)

*Απο eshop θα το πάρουμε κλασικά

Link to comment
Share on other sites

To TT μονο το 750 εχει θεμα με τον θορυβο, αν δεν κανω λαθος.

Και παλι οχι ολα, αλλα μερικα που ειναι "ελατωματικα".

Κι εγω ΤΤ θα ελεγα.

Ασχετο που εγω τελικα πηρα CM :shutup:

Link to comment
Share on other sites

Εγω θα πω CoolerMaster...δεν μου καθεται καλα η ΤΤ και δεν ξερω γιατι..ισως γιατι γενικα δεν μου αρεσουν τα προιοντα της..τι να πω..:hmm:

Εγω Προτεινω ΔΑΓΚΩΤΟ το CoolerMaster M520 Real Power Modular ειναι modular....οπως λεει και ο τιτλος..και θα σε καλυψει απολυτα..:kiss:

Ειναι και πιο οικονομικο απο το Ττ που σου ειπε ο jimakos21...αλλα και δεν χρειαζεται να πας στο πλαισιο να το παρεις..με παραγγελια ανω των 45 ευρω σου ερχεται στο σπιτι χωρις μεταφορικα...

Συμ-Fairy :hehe:

Α! και 5 ΧΡΟΝΙΑ Εγγυηση

Link to comment
Share on other sites

Αυτό είναι modular???

Για να πω την αλήθεια δεν συμπαθώ την ΤΤ αλλά αφού την προτιμά τόσος κόσμος κάτι θα ξέρει!

Jay to 500άρι της CM πήρες?? είναι και αυτό modular? απο θόρυβο??

Οχι το 700 πηρα, αλλα δεν εχω σχολια ακομα γιατι δεν το εχω βαλει.

Τα 5 χρονια ηταν το σημειο που με "εριξε" καθως δεν εχω UPS... :help:

Παντως μονο για το 750 ΤΤ εχει ειπωθει οτι μερικα εχουν προβλημα θορυβου.

Για τα μεγαλυτερα και μικροτερα μοντελα δεν εχω διαβασει κατι, οποτε :T:

Link to comment
Share on other sites

παιδιά από eshop πρέπει να το πάρω!

Αυτό δηλαδή θα είναι οκ??

COOLERMASTER RP-500 EXTREME POWER 500W

http://www.e-shop.gr/show_per.phtml?id=PER.806534

Απο ότι βλέπω δεν έχουν τα real power αλλα μόνο τα extreme power (Που να υποθέσω δεν είναι modular σωστά??)

Link to comment
Share on other sites

Πάντα μου φαίνονταν ψεύτικα τα προϊόντα της TT. Σταμάτησα να αγοράζω ΤΤ από την εποχή που ένα Hardcano 3 ήταν must :p.

Αντίθετα, τα Coolermaster M520 και Μ700 τα έχω δουλέψει και τα έχω τοποθετήσει σε 2-3 υπολογιστές και ήταν άψογα από πλευράς θορύβου + πολύ ποιοτικά.

Link to comment
Share on other sites

παιδιά από eshop πρέπει να το πάρω!

Αυτό δηλαδή θα είναι οκ??

COOLERMASTER RP-500 EXTREME POWER 500W

http://www.e-shop.gr/show_per.phtml?id=PER.806534

Απο ότι βλέπω δεν έχουν τα real power αλλα μόνο τα extreme power (Που να υποθέσω δεν είναι modular σωστά??)

Πήγαινε γι' αυτό τότε. Ένα αντίστοιχο 400άρι τροφοδοτεί άνετα το PC της υπογραφής :)

Link to comment
Share on other sites

500Αρια ?

Τοπ 3 για μενα...

1)PC Power & Cooling 500W silencer

2)Coolermaster M520 Real Power Modular

3)Ξεφευγει σε τιμη αλλα ειναι το καλυτερο απο ολα τα 500αρια Enermax PSU EMD525AWT MODU82

Ερωτηση: Τι σε εχει φαει και θες να τα παρεις απο το e-shop ? Εφοσον σου ειπα οτι στο στελνουν στην ΠΟΡΤΑ σου....απο το πλαισιο...Αμα ειχες κανενα πιστωτικο να το ελεγες...:mad:

Εγω παραδιδω τα οπλα εδω..δεν ξαναδινω γνωμη για τιποτα οσον αφορα τις αφορες διοτι ο καταναλωτης δεν ξερει τι θελει...ρωταει ρωταει ρωταει...και εμεις του λεμε το καλυτερο και αυτος ρωταει και αλλα και αλλα και αλλα.. ΛΕΣ και εμεις ΟΛΟΙ μας τον στελνουμε να παρει το χειρωτερο...Ημαρτον :TD:

Link to comment
Share on other sites

To M520 σήμερα το επέστρεψα στο πλαίσιο γιατί... ακουγόταν :p (ήθελα κάτι 100% αθόρυβο όπως ήταν το chieftec μου το παλιό - μόνο με το αυτί δίπλα το άκουγες). Το enermax είναι πιο αθόρυβο, ε?

Link to comment
Share on other sites

Ερωτηση: Τι σε εχει φαει και θες να τα παρεις απο το e-shop ? Εφοσον σου ειπα οτι στο στελνουν στην ΠΟΡΤΑ σου....απο το πλαισιο...Αμα ειχες κανενα πιστωτικο να το ελεγες...:mad:

Εγω παραδιδω τα οπλα εδω..δεν ξαναδινω γνωμη για τιποτα οσον αφορα τις αφορες διοτι ο καταναλωτης δεν ξερει τι θελει...ρωταει ρωταει ρωταει...και εμεις του λεμε το καλυτερο και αυτος ρωταει και αλλα και αλλα και αλλα.. ΛΕΣ και εμεις ΟΛΟΙ μας τον στελνουμε να παρει το χειρωτερο...Ημαρτον :TD:

Απάντηση: Όλο το σύστημα θα στηθεί απο το eshop!

Ξέρω τι θέλω: Ένα απο τα 2 φθηνά 500άρια τροφοδοτικά που ανέφερα στην αρχή. (μετά προέκυψε και 3ο αφού έκανε παραλαβή το eshop)..

Δεν αναγκάζω κανέναν να πεί την γνώμη του. Δεν είσαι αναγκασμένος όταν γράφεσαι σε ένα forum να απαντάς σε όλο τον κόσμο. Όποιος θέλει την λέει και όποιος θέλει συμμετέχει αλλά σε επίπεδο συζήτησης σαν να είμασταν έξω in real life και πείναμε καφέ όμορφα και ωραία. Αν είναι να με κάνει νευρασθενικό καλύτερα μην απαντήσει καθόλου!!!

Σέβομαι και χρειάζομαι την άποψη των παιδιών (και την δική σου και όλων) και γιαυτό έκανα και παρών topic.

Αν δεν μπορείς να συζητήσεις δεν είσαι καθόλου αναγκασμένος να συμμετέχεις.

Μπορείς να παραδώσεις τα όπλα!

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.