Jump to content



Ακουστικά για Sport


dubber

Recommended Posts

Καλησπέρα σε όλους.

Τον τελευταίο καιρό, κάθε εβδομάδα τρέχω συνολικά περίπου 35-40 χιλιόμετρα και μαζί μου έχω πάντα το kκινητό-pda μου στο οποίο τρέχω ένα πρόγραμμα GPS που καταγράφει στατιστικά σχετικά με την προπόνησή μου όπως ταχύτητα αποστάσεις, θερμίδες, διαδρομές πάνω σε χάρτη κτλ.

Εκτός αυτού όμως χρησιμοποιώ και το ραδιόφωνό του σε συνδιασμό με τα ακουστικά που είχε με το pda τα οποία εκτός από λίγο τραγική ποιότητα & ένταση, δεν μένουν και στη θέση τους κατά το τρέξιμο.

Έχει κάποιος άλλος αντίστοιχη εμπειρία και ίσως κάτι να προτείνει σε λογική σχέση τιμή-απόδοση για αυτό που θέλω και ίσως με κάπως sport προσανατολισμό?

Ευχαριστώ για το χρόνο σας, ελπίζω να μην κούρασα.

Link to comment
Share on other sites

Χρησιμοποιώ της Sony Ericsson αυτά στο τρέξιμο:

Sony_Ericsson_HPM-70.jpeg

Έχουν ένα κλιψάκι το οποίο το έπιανα στο μπλουζάκι και δεν έφευγαν. Επίσης έχουν διαφορετικής διαμέτρου "σφουγγαράκια" για τα αυτιά οπότε μπορείς να βάλεις λίγο μεγαλύτερα και να τα "σφηνώσεις".

Link to comment
Share on other sites

Χρησιμοποιώ της Sony Ericsson αυτά στο τρέξιμο:

Έχουν ένα κλιψάκι το οποίο το έπιανα στο μπλουζάκι και δεν έφευγαν. Επίσης έχουν διαφορετικής διαμέτρου "σφουγγαράκια" για τα αυτιά οπότε μπορείς να βάλεις λίγο μεγαλύτερα και να τα "σφηνώσεις".

συμφωνώ...και εγώ τα ίδια χρησιμοποιώ.τα συγκεκριμένα δεν μπάινουν μόνο σε κινητά sony αλλά έχουν και βυσμα 3,5mm.οπότε αν το κινητό σου έχει αντίστοιχη είσοδο θα σε κομπλέ.

Link to comment
Share on other sites

Αυτά είναι: http://www.sonyericsson.com/cws/products/accessories/overview/hpm-70

Είναι το κλασσικό jack για ακουστικά.

3.5mm

εγώ θα σου πρωτινά κάποιο από τα παρακάτω μοντέλα

είναι πολύ καλά σε ποιότητα ήχου και έχουν την μεγίστη δυνατή στήριξη στο αυτί

http://www.sennheiser.com/sennheiser/home_en.nsf/page.html?ReadForm&path=private_headphones_sport-line

Link to comment
Share on other sites

Thanx for the info. Αυτά από ό,τι βλέπω παίζουν στα 25€.

Αν έχει και κάποιος άλλος άποψη, ευχαρίστως να μας την πει.

Είδα και 2 ζευγάρια Sennheiser που μου γυάλισαν, αυτά και αυτά που έχουν και ρύθμιση έντασης ήχου.

edit: Με πρόλαβε ο D.J.AleXXX_gr

Link to comment
Share on other sites

DJD αυτα τα sony τα εχω και εγω..(μαζι με το κινητο ηταν) και οταν ιδρωνω στο ποδηλατο καμια φορα φευγουν απο τους κραδασμους...:weep:

Αλλα ειναι πολυ καλα και δυνατα..:bigsmile:

Link to comment
Share on other sites

εγώ παντός προτείνω Sennheiser και κάποιο μοντέλο με στήριξη γιατί τα αυτιά είναι σαν δαχτυλικό αποτύπωμα, κανένα δεν είναι ίδιο. και στον καθένα κάθονται καλύτερα άλλα μοντέλα

Link to comment
Share on other sites

Λέω να πάρω τα MX-75 Sport. Έχει ένας φίλος κατάστημα Microland στο Ηράκλειο και θα τον χώσω να μου τα φέρει από Δευτέρα μιας και τίποτα δεν λειτουργεί αυτές τις μέρες.

Εντυπώσεις από εβδομάδα.

Link to comment
Share on other sites

Ρίξε και μια ματιά στα Koss KSC-35. (αν τα βρεις πουθενά)

Στην αναζήτηση μου πριν κανά χρόνο (κατηγορία ~800 ευρώ με ενισχυτή...) είχα δει να τα αναφέρουν πολύ σαν τέλειο value για δώρο, sports etc (γύρω στα 35 ευρώ)

ksc-75_1.jpg

Link to comment
Share on other sites

  • 3 months later...

Με την απώλεια των αγαπημένων μου ακουστικών του iPod :rip:

Που είχα πάρει απο το Λονδίνο πέρσι ψάχνω ενα ζευγάρι ακουστικών με ποιοτικό ήχο για το τρέξιμο μου.

Όριο μέχρι 40Ε,τι μου προτείνετε? :hmm:

Link to comment
Share on other sites

Ρίξε και μια ματιά στα Koss KSC-35. (αν τα βρεις πουθενά)

Στην αναζήτηση μου πριν κανά χρόνο (κατηγορία ~800 ευρώ με ενισχυτή...) είχα δει να τα αναφέρουν πολύ σαν τέλειο value για δώρο, sports etc (γύρω στα 35 ευρώ)

ksc-75_1.jpg

Σε αυτη την κατηγορια ...ότι εχω ακουσει σε Koss ειναι παντα ενα επιπεδο πάνω απο τα υπολοιπα...

μαλλον οχι τυχαιο.

(τλχ ενσυρματα)

Link to comment
Share on other sites

Τι έγινε όλοι στο fitness το γυρίσαμε? :p

Παρόμοιο πρόβλημα έχω και εγώ οταν πάω για τρέξιμο παρέα με το HTC 3300. Φεύγουν συνέχεια απο τα αυτιά μου αλλά στην δική μου περίπτωση η υποδοχή ειναι mini-USB.

Εχουμε καμία πρόταση?

Link to comment
Share on other sites

  • 5 months later...

Πάντως εγώ είχα παρει για ποδηλατο τα Sennheiser OMX-70 Sport και δεν κρατησαν πολύ. Καλά έπαιζαν και επιαναν στο αυτί, αλλά αφενος οταν τα ειχα μεσα σε τσάντα (χύμα) 1 στις 3 φορές εφευγε το πρασινο λαστιχακι που εχουν μπροστά, μεχρι που καποια στιγμή χάθηκε. Δίνει και ανταλλακτικα μαζι, αλλα έιναι πιο μεγάλου σχήματος και δεν με βόλευαν. Επίσης μετα απο μερικούς μήνες αρχισε να ξεφτάει το περιβλημα του καλωδίου. Νομισα οτι ηταν σε ενα σημεια αλλα τελικα ειναι σε ολο το μήκος σχεδόν, σαν πολυκαιρισμενο πλαστικο. Γενικα δεν μου αφησαν καλές εντυπωσεις.

Θα συνιστόυσα προσοχή σε Sennheiser με το λαχανι χρώμα, και να χρησιμοποιείτε το λαστιχενια θηκη μεταφοράς που δίνουν μαζί. (εμένα χαλασε το κούμπωμα της και δεν την χρησιμοποιούσα ουτως η αλλως γιατι βαριόμουν το βαλε βγάλε)

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.