Jump to content



Aναγνώριση κλήσεων + USR 9108 + 4net 2play = NO GO


perp

Recommended Posts

Λοιπόν αντιμετωπίζω εδω και μέρες ένα κουλό πρόβλημα.

Η αναγνώριση κλησεων στο σταθερό ΔΕΝ λειτουργεί οταν το ρουτερ μου (USR 9108) ειναι ανοιχτο και συνδεδεμένο στο Forthnet 2play. Αντίθετα, οταν σβήνω το ρουτερ η αναγνώριση κλησεων λειτουργεί κανονικά.

Τι παίζει? :smoke:

Link to comment
Share on other sites

Μπορει να ειναι ασχετη και ακυρη η απαντηση μου...

Θα ελεγα να τους παρεις τηλεφωνο και να σου πουνε αν βραχυκυκλωνει καποια συσκευη του σπιτιου..(εχουν τροπο και το ελενχουν).

Ειχα μεινει 2-3 μερες χωρις τηλεφωνο επειδη μια συσκευη ξαφνικα θυμήθηκε να τιμησει την καταγωγη της (China).:p

Link to comment
Share on other sites

Υπάρχει τέτοια δυνατότητα ε? Μην τους βάλω δύσκολα και τα χειροτερέψω τα πράγματα φοβάμαι... :p

Οχι ειναι ΟΚ..

Εγω τους πήρα μια μερα..και την επομενη με καλεσαν απο μονοι τους.:p

Απλα μπηκα στην διαδικασία να μπαινο-βγαζω συσκευες..:innocent:

Link to comment
Share on other sites

φιλτρακι φανταζομαι εχεις ε?

Πολύ σωστά...ναι έχω

Οχι ειναι ΟΚ..

Εγω τους πήρα μια μερα..και την επομενη με καλεσαν απο μονοι τους.:p

Απλα μπηκα στην διαδικασία να μπαινο-βγαζω συσκευες..:innocent:

Μάλιστα....οπότε αύριο θα πέσει τηλέφωνο...για να δούμε

Link to comment
Share on other sites

Γενικά υπάρχουν προβλήματα σε κάποια Dslam της Forthnet με την αναγνώριση. Το ρούτερ πάντως δε φταίει σίγουρα καθώς δεν εμπλέκεται πουθενά με την τηλεφωνία. Αυτό που καταλήγει σε σένα είναι PSTN οπότε ίντερνετ και τηλέφωνο είναι ανεξάρτητα όπως του ΟΤΕ.

Μίλα με τους τεχνικούς μήπως μπορούν να κάνουν τίποτα και δοκίμασε και με άλλη συσκευή.

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.