Jump to content



Από που προέκυψε το nickname σας;


ATi

Recommended Posts

Οταν ειχα πρωτοπαρει PC στην δευτερα γυμνασιου πηγαινα παντα καθηστεριμενος στα αγγλικα μου επιδη επεζα unreal (το πρωτο unreal) και ετσι μου το κολησαν οι συμαθητες μου στα αγγλικα. ;)

Link to comment
Share on other sites

οσοι με βλεπουν να γελαω πονηρα μου λενε ουτε ο σατανας δεν γελαει ετσι...

Οποτε επειδη μου αρεσε πολυ και επειδη το ψιλοαντιπροσωπευω στην πραξη>>>Μεφιστοφελης=λογοτεχνικη ενσαρκωση του ακολουθου του διαβολου.

Link to comment
Share on other sites

Χαχαχα.Καλό.Βασικά όσοι με έχουν γνωρίσει καταλαβαίνουν το γιατί...Τεσπα είχαμε πάει διακοπές με φίλους καλοκαιράκι και είχαμε πάει θάλασσα για μπάνιο.Και λόγω διάπλασης σωματικής κάθε φορά που έκανα βουτιά δημιουργούσα κύματα έτσι βγήκε το Tsunami.

Link to comment
Share on other sites

Αρχική απάντηση από Tsunami

Χαχαχα.Καλό.Βασικά όσοι με έχουν γνωρίσει καταλαβαίνουν το γιατί...Τεσπα είχαμε πάει διακοπές με φίλους καλοκαιράκι και είχαμε πάει θάλασσα για μπάνιο.Και λόγω διάπλασης σωματικής κάθε φορά που έκανα βουτιά δημιουργούσα κύματα έτσι βγήκε το Tsunami.

κάτι σαν αυτό ας πούμε;

http://www.thelab.gr/showthread.php?postid=151316#post151316

Link to comment
Share on other sites

frag

(συντομογραφια του fragment)πολυ μικρο κομματι

μαζι με το greek εννοω ενας απο τους ελληνες ανα τον κοσμο(μικρο ελληνικο κομματι)

το ''ma'' το βαλα για λογους δυναμικης καταληξης του ψευδωνυμου σε φωνηεν αρχικα.

αργοτερα συνειδητοποιησα οτι χρησιμευε και στο να δειξει κατι το δυνατο και ακεραιο(φράγμα)

το οτι με φωναζουν Φαρμα-Φραγμα-φραγμουλη θα τα αφησω ασχολιαστα

..........παλιοπαιδααααααα........:tongue:

Link to comment
Share on other sites

Ουρανοκατέβατα,έψαχνα ένα nick, και επειδή ένας φίλος είχε το nick Netrinio είπα να μπλεχτώ και εγώ με Χημεία,και............κατέληξα στο......morius

To μόριο και το νετρίνιο:p :p :p :p :p :p :p

Link to comment
Share on other sites

Με εμενα θα γελασετε!

Δεν το εχω πει ποτε... αλλα f**k it.....

Πριν πολλα χρονια, οντας μικρος, γυμνασιο μαλλον, κανοντας τα πρωτα βηματα μου στο ιντερνετ, γνωρησα ενα τυπο στο mIRC που εγινε κατι σαν πρωτυπο μου... Ο τυπος ηταν κοντα στην ηλικια μου, τρελος χακερας (οχι λαμερ) και πραγματικα εμαθα πολλα πραγματα απο αυτον.... το ονομα του ηταν sockerkiller και καποια στιγμη σκεφτηκα πως πρεπει να αλλαξω νικ γιατι το πρωτο μου που το εβγαλα πολυ προχειρα "quicks" δε μου αρεσε πλεον! Ετσι σκεφτηκα το SlotKiller μιας και μολις ειχαν βγει οι Slot1 κ SlotA επεξεργαστες... ποτε δε συμπαθησα τους Slot1! Απο τοτε κολησε το νικ, το εμαθαν και ολοι οι φιλοι μου, και ηθελα να εχω ενα σταθερο νικ οποτε εμεινε ως εχει....

ελπιζω να μην λιωσετε στο γελιο:hehe:

Link to comment
Share on other sites

Απο τις πολλές πατέντες που κάνω οι φίλοι μου με φώναζαν Υπερπόντιο διότι κάνω τρελά πράγματα με τα εργαλεία μου(συνήθως πατέντες καθώς και κατασκευές διαφόρων πραγμάτων με κολλητίρι,ντριμελάκι κτλ).Απο τότε που γνώρισα αυτό το site και το παρακολουθούσα για αρκετό καιρό, και αποφάσισα να πατήσω το πλήκτρο "εγγραφή" έψαχνα να βρω ένα ψευδόνυμο...σκέφτηκα να βάλω "pentium" αλλά ήταν αρκετά σοβαρό.....έτσι αντικατέστησα το e με το o και βγήκε το "pontium" που συνδίαζε και χιούμορ!!!!

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.