Jump to content



QX9770 ή Intel Core i7 900 Extreme Edition


Spank

Recommended Posts

Καλησπέρα

Σκέφτομαι να αλλάξω τον q6600 που έχω με έναν QX9770.Η ερωτησή μου είναι αξίζει να παω σε QX9770 η να περιμένω τον i7 900 Extreme Edition που θα έχει γύρω στα 1000 $ και θα είναι και καινούργιας τεχνολογίας.:help:

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα

Σκέφτομαι να αλλάξω τον q6600 που έχω με έναν QX9770.Η ερωτησή μου είναι αξίζει να παω σε QX9770 η να περιμένω τον i7 900 Extreme Edition που θα έχει γύρω στα 1000 $ και θα είναι και καινούργιας τεχνολογίας.:help:

Γιατί να δώσεις 1000€ για cpu?

Link to comment
Share on other sites

Άμα έχεις τη δυνατότητα (οικονομική κυρίως) και την όρεξη να αλλάξεις μαζί με επεξεργαστή,μητρική και μνήμες τότε περίμενε να πάρεις το νεότερο (i7)..Άν όχι τότε μείνε σε αυτά που έχεις και άλλαξε απλά τον επεξεργαστή.

Link to comment
Share on other sites

με το συμπαθειο μην μπαινεις σε αυτο το τριπακι,με πολυ ακριβους επεξεργαστες,με πολυ πιο λιγα μπορεις να κανεις την δουλεια σου το ιδιο.Σε μιλαω γιατι μπηκα σε αυτο το λουκι.....

Link to comment
Share on other sites

Aν εχει τα λεφτα το παληκαρι ας παρει τον i7 και ddr3. Δεν χρειαζεται να ειμαστε τοσο ζηλιαρηδες. Ειναι 100% βεβαιο οτι με τον i7 και με 6gb ddr3 θα ξεφτιλιζει οποιοδηποτε τωρινο συστημα. Επειδη δεν εχουμε πολλα φραγκα εμεις δεν χρειαζεται να λεμε ''α μην δωσεις τοσα λεφτα ,γιατι εγω με τον Ε8400 κανω τα ιδια και μου στοιχιζει 10 ευρο'' ή ''i7 και βλακειες. Εγω εχω τον Q6600 και τον εχω clockαρει εως τα 6GHZ και ειναι ο καλυτερος στον κοσμο''

Για να επανελθω στο topic. Περιμενε φιλε τον i7. Στα πρωτα test που εχουν γινει με ξεφτιλισμενες motherboard σαρωνει. 30-40% γρηγοροτερος κατα μεσο ορο απο τον αντιστοιχο core 2 quad στις ιδιες συχνοτητες(επισης στην αρχη ελεγαν οτι δεν θα ειναι τοσο καλος για παιχνιδια ,αλλα ουτε αυτο ισχυει. Ψαξε στο google και δες τις τελευταιες πληροφοριες). ΦΥΣΙΚΑ ΚΑΙ ΘΑ CLOCKΑΡΕΤΑΙ αν και ακουγοταν οτι δεν θα μπορεις να κανεις overclock.Θα του πεταξεις πανω και 6gb ram και θα εισαι super.

Link to comment
Share on other sites

Οκ,καλος ειναι στα οπως φαινεται απο τα πρωτα τεστ αν και δεν ξετρελαθηκα...

Προσωπικα,επειδη δεν ξερω το συστημα του ανθρωπου(μπορει να χρειαζεται να αναβαθμισει καποιο αλλο κομματι πρωτα) και επειδη δεν ξερω με τι ασχολειται(μπορει να εχει το PC ως κατεβαστηρι) δεν μπορω να του προτεινω ΤΙΠΟΤΑ

Link to comment
Share on other sites

Aν εχει τα λεφτα το παληκαρι ας παρει τον i7 και ddr3. Δεν χρειαζεται να ειμαστε τοσο ζηλιαρηδες. Ειναι 100% βεβαιο οτι με τον i7 και με 6gb ddr3 θα ξεφτιλιζει οποιοδηποτε τωρινο συστημα. Επειδη δεν εχουμε πολλα φραγκα εμεις δεν χρειαζεται να λεμε ''α μην δωσεις τοσα λεφτα ,γιατι εγω με τον Ε8400 κανω τα ιδια και μου στοιχιζει 10 ευρο'' ή ''i7 και βλακειες. Εγω εχω τον Q6600 και τον εχω clockαρει εως τα 6GHZ και ειναι ο καλυτερος στον κοσμο''

Για να επανελθω στο topic. Περιμενε φιλε τον i7. Στα πρωτα test που εχουν γινει με ξεφτιλισμενες motherboard σαρωνει. 30-40% γρηγοροτερος κατα μεσο ορο απο τον αντιστοιχο core 2 quad στις ιδιες συχνοτητες(επισης στην αρχη ελεγαν οτι δεν θα ειναι τοσο καλος για παιχνιδια ,αλλα ουτε αυτο ισχυει. Ψαξε στο google και δες τις τελευταιες πληροφοριες). ΦΥΣΙΚΑ ΚΑΙ ΘΑ CLOCKΑΡΕΤΑΙ αν και ακουγοταν οτι δεν θα μπορεις να κανεις overclock.Θα του πεταξεις πανω και 6gb ram και θα εισαι super.

και ποιος σου ειπε οτι ζηλευουμε?:look:

Link to comment
Share on other sites

Σκέφτομαι να αλλάξω τον q6600 που έχω με έναν QX9770.Η ερωτησή μου είναι αξίζει να παω σε QX9770 η να περιμένω τον i7 900 Extreme Edition που θα έχει γύρω στα 1000 $ και θα είναι και καινούργιας τεχνολογίας.

Εδω που τα λεμε με τετοιες ερωτησεις τα τραβαει ο οργανισμος σου και σενα να ακουσεις και τις αναλογες απαντησεις...

Κανε την δικια σου ερευνα και πηγαινε παρε οτι θες χωρις να ρωτας κανεναν τριτο

Link to comment
Share on other sites

Vasot δεν το καταλαβαίνω αυτο που λες.Εγώ εχω κάνει την ερευνά μου αλλα θέλω να ρωτήσω και καποιούς αλλους που ξέρουν 5 πράγματα παραπάνω απο εμένα εκτος και αν αυτό είναι λάθος.

Σε ερώτηση φίλου παραπάνω στο κυρίως σύστημα μου εχω τα xp για τα περρισότερα games και η υπολοιπη ασχολία ειναι στο linuxaki

Link to comment
Share on other sites

Vasot δεν το καταλαβαίνω αυτο που λες.Εγώ εχω κάνει την ερευνά μου αλλα θέλω να ρωτήσω και καποιούς αλλους που ξέρουν 5 πράγματα παραπάνω απο εμένα εκτος και αν αυτό είναι λάθος.

Τo I7 βασικα δεν κυκλοφορει ακομα αγαπητε οποτε το μονο που μπορεις να ακουσεις ειναι εικασίες

Και θα ηταν σοφο να μην εξαρτασαι απο το τι θα σου πει ο καθε τριτος που δεν γνωριζεις καλα καλα...για αυτο σου ειπα να κανεις πρωτα την δικια σου ερευνα εκτος και αμα εισαι τεμπελης

Link to comment
Share on other sites

Vasot δεν το καταλαβαίνω αυτο που λες.Εγώ εχω κάνει την ερευνά μου αλλα θέλω να ρωτήσω και καποιούς αλλους που ξέρουν 5 πράγματα παραπάνω απο εμένα εκτος και αν αυτό είναι λάθος.

Σε ερώτηση φίλου παραπάνω στο κυρίως σύστημα μου εχω τα xp για τα περρισότερα games και η υπολοιπη ασχολία ειναι στο linuxaki

Το να ρωτάς δεν είναι λάθος. Αλλά το ποιούς ρωτάς. Έχει κανείς εδω μέσα παίξει ή εμπειρία από ένα προϊόν το οποίο το έχουν στην διάθεσή τους ελάχιστοι beta testers σήμερα ?

Συνεπώς, αν κάποιοι από εδώ μέσα δεν έχουν μαντικές ικανότητες τότε πώς περιμένεις να σου απαντήσουν ? Η κοινή λογική λέει ότι σαν πιο "μοντέρνοι" θα είναι καλύτεροι. Εσύ δεν έχεις τέτοια ?

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.