Jump to content



The Lab's Beer Corner


bezdim

Recommended Posts

A, όχι, στα περίπτερα τα τοπικά πρέπει να την έχει σημαντικά λιγότερο...αν εξαιρέσουμε έναν που τη Ζέος την έχει 3.70 αντί για 2.80~3.10 που την έχουν οι υπόλοιποι...

Link to comment
Share on other sites

Βεργινα >all λεμε !

Η κοκκινη τι λεει σε σχεση με τη μπλε ?

Αν αναφέρεσαι στη Βεργίνα προτιμώ την μπλε (Βεργίνα Premium) που είναι μια καλή Lager και την Βεργίνα Weiss, δεν είμαι τόσο της κόκκινης μπύρας γενικά.

Link to comment
Share on other sites

A, όχι, στα περίπτερα τα τοπικά πρέπει να την έχει σημαντικά λιγότερο...αν εξαιρέσουμε έναν που τη Ζέος την έχει 3.70 αντί για 2.80~3.10 που την έχουν οι υπόλοιποι...

Σε περίπτερα στην δυτική Θεσσαλονίκη δεν έχω πετύχει μπύρες πέρα από τις κλασικές που υπάρχουν παντού.

Για το σπίτι ψωνίζω από supermarket η κάβα.

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

κυρίως μου αρέσουν οι pilsner η μονη που μου άρεσε ποιο πολύ ήταν η krusovice αν και έχω δοκιμάσει αρκετές μπύρες ελλάδα και εξωτερικό

πριν καιρό δοκίμασα και την ZEOS pilsner μη παστεριωμένη και κανονική για την οποια είχα ακούσει καλά λόγια από φίλους

Από όταν την δοκίμασα οι περισσότερες μπύρες μου φαίνονται σαν νεροζουμια για καλή μου τύχη μετά από ψάξιμο βρήκα ZEOS pilsner σε τιμή χονδρικής που βγαίνει ανά φιάλη φθηνότερα από της συνηθισμένες γνωστες Amstel, Heineken... με προϋπόθεση ότι αγοράζω χαρτοκιβώτιο 20x500ml

αν και δεν μου αρέσει ιδιαιτερα η μαύρη μπύρα ακόμα και η μαύρη ZEOS που δοκίμασα είναι παρα πολύ καλύτερη από τις γνωστες όπως Fix dark ...

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

Ερωτηση προς Θεσσαλονικιους μπυρολατρεις, που μπορω να προμηθευτω τις Hofbrδu Oktoberfestbier και Paulaner Oktoberfestbier? Εχω δοκιμασει σε μερικες καβες και μεγαλα σουπερμαρκετ χωρις καποια τυχη.

Link to comment
Share on other sites

Ερωτηση προς Θεσσαλονικιους μπυρολατρεις, που μπορω να προμηθευτω τις Hofbrδu Oktoberfestbier και Paulaner Oktoberfestbier? Εχω δοκιμασει σε μερικες καβες και μεγαλα σουπερμαρκετ χωρις καποια τυχη.

Στόν Σίριο δοκίμασες; Έχει ένα μαγαζί στην Ολυμπιάδος κι ένα μεγάλο στην Νέα Εγνατία πριν τη Βούλγαρη. Έχει μεγάλη ποικιλία.

Link to comment
Share on other sites

Ιερόσυλε, Oktoberfest γράφεται. Errecth δηλαδή! :p

Μπίρα ζέος δε βρίσκω, αλλά δεν έχω ψάξει κιόλας είναι η αλήθεια. Πίνω στον θείο μου, αυτός ψίλιασε την κάβα στη γειτονιά του και φέρνει πλέον, στην αρχή μόνο γι αυτόν, αλλά είχε ζήτηση τελικά. Δεν τρελαίνομαι να πω την αλήθεια, έχει ιδιότροπη γεύση.

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.