Jump to content



Μηχανοκίνητος Αθλητισμός


astrolabos

Recommended Posts

 

STATEMENT FROM SRO MOTORSPORTS GROUP, RACB AND CIRCUIT OF SPA-FRANCORCHAMPS: This morning, during the Lamborghini Super Trofeo support race ahead of the Total 24 Hours of Spa, a vehicle left the track at marshal post 12. Four marshals and one driver were injured in the incident. All were immediately attended by the circuit medical staff. One marshall and the driver have been transferred to hospital for medical checks. However, their injuries are not life-threatening. Following a delay of 1 hour and 30 minutes, track activities have now resumed. SRO Motorsports Group, RACB and Circuit Spa-Francorchamps would like to thank all of those involved in the medical assistance that followed the incident. Furthermore, we would like to wish a speedy recovery to all of the marshals and the driver involved.

Link to comment
Share on other sites

Σιχαμένη Μερσέντες. Θυσίασε τον Μπότας ώστε να καθυστερήσει την Φεράρι με λάστιχα που ήταν δεδομένο ότι θα αργούν στο τέλος. 

Σιχαμένη Φεράρι. Που θυσιασε τον Κίμι με το να μην του δώσουν την ευκαιρία να βγεί 2ος.

Ούστ.

Εξαιρετικός ο Ρικάρντο. Άθλια η Renault και οι κινητήρες της.

Εξαιρετικός ο Γκαζλί.

Πολύ καλή και η αγγλίδα τρελοκοτσιδού. Οδηγός του αγώνα για μένα. Αψεγάδιαστος.

Link to comment
Share on other sites

Δεν είχε κάποια δύσκολη δουλειά εκτός του να φύγει καλά στην εκκίνηση. Ο Βέτελ έπρεπε να δείξει περισσότερα, τον Κίμι τον έφαγαν με το πιτ στοπ.

Αυτός ο ΡΙΚ χρειάζεται άλλο αμάξι. Αυτό που κάνει με τα φρένα θυμίζει λίγο Ρόσι

Link to comment
Share on other sites

Ο μπουλούκος πάλι έχασε την ψυχραιμία του, πρώτα χτύπησε τον φετελ μετά χτύπησε τον danielo τι συμπεριφορά ήτανε αυτή; θα μπορούσε ο φετελακος να χάσει όλον τον αγώνα ο riky από την άλλη κι αυτός τόση προσπάθεια έκανε να φτάσει ψηλά τον έδωσε μια στα πλάγια, και τι πήρε 10 δευτερόλεπτα μόνο σιγά. Ο αγώνας δυστυχώς πάλι δεν πήγε καλά για μας ο χαμι κέρδισε και δυστυχώς πάλι για πρωτάθλημα πάει, άλλη μια χρονιά χαμένη για την φερραρι 

Link to comment
Share on other sites

Ο μπουλούκος πάλι έχασε την ψυχραιμία του, πρώτα χτύπησε τον φετελ μετά χτύπησε τον danielo τι συμπεριφορά ήτανε αυτή; θα μπορούσε ο φετελακος να χάσει όλον τον αγώνα ο riky από την άλλη κι αυτός τόση προσπάθεια έκανε να φτάσει ψηλά τον έδωσε μια στα πλάγια, και τι πήρε 10 δευτερόλεπτα μόνο σιγά. Ο αγώνας δυστυχώς πάλι δεν πήγε καλά για μας ο χαμι κέρδισε και δυστυχώς πάλι για πρωτάθλημα πάει, άλλη μια χρονιά χαμένη για την φερραρι 
Δεν φταίει ο μποτας. Η μερτσεντες φταίει που τον άφησαν με τελειωμένα λάστιχα να κρατάει πίσω τους άλλους και όσο αντέξει.

Στάλθηκε από το m2 note μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

πριν 8 ώρες, το μέλος liakjim έγραψε:

Δεν φταίει ο μποτας. Η μερτσεντες φταίει που τον άφησαν με τελειωμένα λάστιχα να κρατάει πίσω τους άλλους και όσο αντέξει.

Στάλθηκε από το m2 note μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
 

Η μερσεντες τον έχει για νούμερο 2 και είναι κριμας αυτό, βέβαια το ήξερε ότι θα είναι νούμερο 2 οδηγός άλλα φάνηκε καθαρά ότι η ψυχολογία του κλονίστηκε δηλαδή εντάξει είχε τελειωμένα ελαστικά  ας άφηνε να περάσουν και ο φετελ και ο riciardo γιατί δηλαδή τους εμβόλισε και τους 2; αν ο φετελ το μονοθέσιο είχε πάθει   ζημιά θα τελείωνε και το πρωτάθλημα νομίζω,  από την άλλη ο riciardο και αυτός αν πάθαινε ζημιά (που έπαθε άλλα όχι μεγάλη για να φύγει εκτός)  θα χανόταν άδικα τόσος κόπος Εγώ θα έβγαζα μαύρη σημαία στον bottas ή κάποια ποινή ποιοι βάρια θα του έδινα να έχανε την θέση του,  καθαρά όμως  φάνηκε ότι έχασε την ψυχραιμία του 

Link to comment
Share on other sites

Η μερσεντες τον έχει για νούμερο 2 και είναι κριμας αυτό, βέβαια το ήξερε ότι θα είναι νούμερο 2 οδηγός άλλα φάνηκε καθαρά ότι η ψυχολογία του κλονίστηκε δηλαδή εντάξει είχε τελειωμένα ελαστικά  ας άφηνε να περάσουν και ο φετελ και ο riciardo γιατί δηλαδή τους εμβόλισε και τους 2; αν ο φετελ το μονοθέσιο είχε πάθει   ζημιά θα τελείωνε και το πρωτάθλημα νομίζω,  από την άλλη ο riciardο και αυτός αν πάθαινε ζημιά (που έπαθε άλλα όχι μεγάλη για να φύγει εκτός)  θα χανόταν άδικα τόσος κόπος Εγώ θα έβγαζα μαύρη σημαία στον bottas ή κάποια ποινή ποιοι βάρια θα του έδινα να έχανε την θέση του,  καθαρά όμως  φάνηκε ότι έχασε την ψυχραιμία του 
Αν ήμουν Φέτελ θα άφηνα περισσότερο χώρο στη στροφή.

Στάλθηκε από το m2 note μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

πριν 54 λεπτά, το μέλος liakjim έγραψε:

Αν ήμουν Φέτελ θα άφηνα περισσότερο χώρο στη στροφή.

Το ιδιο εκανε στο Stroll μετα το τελος του αγωνα, παλιοτερα.

Και τον κατηγορουσε οτι εφταιγε

Link to comment
Share on other sites

Το ιδιο εκανε στο Stroll μετα το τελος του αγωνα, παλιοτερα.
Και τον κατηγορουσε οτι εφταιγε
Ακριβώς.
"Έστριψα ( πάνω στο απεξ και στα @@ αν ο μποτας δεν είχε να πάει πουθενά ) και κάτι ένιωσα από πίσω, ευτυχώς δεν μας έβγαλε έξω".
Racing incident ήταν, αλλά θα περίμενα από έναν Φέτελ να αφήσει χώρο. Ειλικρινά νευρίασα τόσο πολύ εκεί που στεναχωρήθηκα που δεν σβουριξε ο Φέτελ ή ακόμα και να σπάσει καμιά ανάρτηση.

Στάλθηκε από το m2 note μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

πριν 2 ώρες, το μέλος liakjim έγραψε:

Ακριβώς.
"Έστριψα ( πάνω στο απεξ και στα @@ αν ο μποτας δεν είχε να πάει πουθενά ) και κάτι ένιωσα από πίσω, ευτυχώς δεν μας έβγαλε έξω".
Racing incident ήταν, αλλά θα περίμενα από έναν Φέτελ να αφήσει χώρο. Ειλικρινά νευρίασα τόσο πολύ εκεί που στεναχωρήθηκα που δεν σβουριξε ο Φέτελ ή ακόμα και να σπάσει καμιά ανάρτηση.

Στάλθηκε από το m2 note μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
 

 

Θα συμφωνησω απολυτα. Στο πρωτο περιστατικο, απορω κι εγω πραγματικα γιατι να φταιει μονο ο μποτας. Πανω στην στροφη ουτε γραμμη αλλαζει ουτε τιποτα. Πρεπει κι αυτος να στριψει, και πρεπει και ο αλλος να αφησει χωρο. Αλλα ενω εχω διαβασει πολλα σχολια, σε πολλα μεσα, κανεις δεν αναφερει κατι τετοιο....

Link to comment
Share on other sites

Γιατι εχει χασει τη θεση ειναι πισω καθαρα και δεν παταει φρενο. Χορος υπαρχει απο τη στιγμη που δεν τον εχει σπρωξει εκτος πιστας αρα επρεπε να σηκωσει το ποδι και να περασει κανονικα οχι να παει τερμα και αν περασει ο αλλος περασε αλλιως θα γινονται αυτα.

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.