Jump to content



Τι θα γίνει με το e-shop οεο?


Jerry007

Recommended Posts

Τελικά το πλαίσιο εκεί πιστεύω χτυπάει στην ελληνική αγορά, στο service, γι'αυτό και έχει τα προιόντα του και λίγο πιο ακριβά από το e-shop.Αν και τώρα τελευταία μας κάνει νερά και αυτό.

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 85
  • Created
  • Last Reply

Βασικά, ούτε από το Πλαίσιο είμαι ικανοποιημένος (μια που αναφερόμαστε σε ονόματα). Αλλά στους τυφλούς βασιλεύει ο μονόφθαλμος (και στην Ελλάδα από... μονόφθαλμους, άλλο τίποτα!)...

Link to comment
Share on other sites

Φίλε μου junior-21- τί να σου κάνω πιο λιανά;Έχουν τύχει στιγμές, όχι δικές μου, βέβαια πολύ πιο λίγες από ότι στο e-shop που και το πλαισιο αργεί να αλλάξει κάτι ή πρέπει να επιμείνεις πολύ.Έχεις δίκαιο βέβαια να μου πείς πως να μην τα θέλω και όλα δικά μου, αλλά τον επαγγελματία από αυτό το πράγμα τον ξεχωρίζεις.Τέλος από τα άτομα που γνωρίζω κανένα δεν έχει καταφύγει σε λύσεις όπως του συνήγορου του πολίτη και φυσικά η δουλειά τους έγινε απλώς ετεροχρονισμένα.Πρωσοπικά δεν έχω κανένα παράπονο από κανένα από τα 2 καταστήματα, απλώς επισημαίνω το γεγονός.Φιλικά πάντα.

Link to comment
Share on other sites

Φίλε μου junior-21- τί να σου κάνω πιο λιανά;Έχουν τύχει στιγμές, όχι δικές μου, βέβαια πολύ πιο λίγες από ότι στο e-shop που και το πλαισιο αργεί να αλλάξει κάτι ή πρέπει να επιμείνεις πολύ.Έχεις δίκαιο βέβαια να μου πείς πως να μην τα θέλω και όλα δικά μου, αλλά τον επαγγελματία από αυτό το πράγμα τον ξεχωρίζεις.Τέλος από τα άτομα που γνωρίζω κανένα δεν έχει καταφύγει σε λύσεις όπως του συνήγορου του πολίτη και φυσικά η δουλειά τους έγινε απλώς ετεροχρονισμένα.Πρωσοπικά δεν έχω κανένα παράπονο από κανένα από τα 2 καταστήματα, απλώς επισημαίνω το γεγονός.Φιλικά πάντα.

Συνηγόρου του καταναλωτή...

Link to comment
Share on other sites

AN7 OverClocker φιλαρακι και μενα τα ιδια για 100Ε μητρικη!!!!!

Εμενα μου φερανε μτχ μητρικη για καινουργια με κολλημενο νεο σιριαλ στραβα κιολας. Και να πεις οτι δουλευει παει στο δ..... αλλα και κολλημενη κιολας εεεε τι να πω ρε π.....

ΟΥΣΤ ΛΑΜΟΓΙΑ!!!!

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά πιστέυω ότι έχετε δίκιο και παραπονιέστε αλλά να σας πω ότι το e-shop ήταν το πρώτο που έριξε τις τιμές και έκανε αμεσα παράδωση στα προιόντα ακόμα και στην επαρχία . Νομίζω ότι του χρωστάμε αρκετα.

Δεν έχω καμία σχέση νε το κατάστημα.

Και έχω δυσαρεστηθεί παλαιότερα από τις υπυρεσίες του.

ευχαριστω:coax:

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά πιστέυω ότι έχετε δίκιο και παραπονιέστε αλλά να σας πω ότι το e-shop ήταν το πρώτο που έριξε τις τιμές και έκανε αμεσα παράδωση στα προιόντα ακόμα και στην επαρχία . Νομίζω ότι του χρωστάμε αρκετα.

Δεν έχω καμία σχέση νε το κατάστημα.

Και έχω δυσαρεστηθεί παλαιότερα από τις υπυρεσίες του.

ευχαριστω:coax:

να του κανουμε αγαλμα και να το κανουμε αγιο μηπως?:rofl:

Link to comment
Share on other sites

ΔΕν ξέρω τι λέτε εσείς, εγώ πάντως παρήγγειλα 2 πεντακοσάρηδες σκληρούς δίσκους από eshop, θα πάω να τους παραλάβω την Παρασκευή, μου είπαν. Όταν θα έχω πρόβλημα, ΑΝ ΕΧΩ, θα σας πώ.

Link to comment
Share on other sites

ΔΕν ξέρω τι λέτε εσείς, εγώ πάντως παρήγγειλα 2 πεντακοσάρηδες σκληρούς δίσκους από eshop, θα πάω να τους παραλάβω την Παρασκευή, μου είπαν. Όταν θα έχω πρόβλημα, ΑΝ ΕΧΩ, θα σας πώ.

κακη επιλογη σκληρων!

ποιους πηρες?

Link to comment
Share on other sites

Δεν χρειάζεται να δαιμονοποιούμε ένα κατάστημα επειδή έγιναν (επιβεβαιωμένα), κάποια λάθη. Σίγουρα άν ψάξουμε, θα βρούμε ότι τα περισσότερα μεγάλα καταστήματα έχουν το δικό τους κακό ιστορικό. Άν κάποιων οι δίσκοι έτυχε να είναι "κακά κομματια" δεν σημαίνει ότι όποιος πάρει δίσκο από το e-shop θα έχει πρόβλημα. Συνολικά έχω αγοράσει καμμιά 10-αριά δίσκους από εκεί, είτε για μένα, είτε για φίλους, και δεν υπήρχε το παραμικρό πρόβλημα. Σφραγισμένοι ήταν όλοι, άθικτοι και με αψεγάδιαστη λειτουργία.

Την όποια κακή μου εμπειρία με το εν λόγω κατάστημα την έγραψα στο προηγούμενο μήνυμα, αλλά πιθανώς οι περισσότεροι έχουμε κακή εμπειρία και από τα άλλα, ίσως και χειρότερη.

Link to comment
Share on other sites

προτείνω να αλλάξουμε το όνομα του thread "τι θα γίνει με το πλαίσιο οέο?" ... δεν ενθουσιάζομαι να ψωνίζω απο e-shop αλλά θέλω gigabyte και όχι asus, και αν και αυτό δεν γίνεται, τουλάχιστον να φέρνε μεγαλύτερη ποικιλία...

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

αν και την εχω ξαναγραψει την εμπειρια μου 1 φορα χρειαστηκα ρμα απο εσοπ (7900 gt),1 βδομαδα μου πηρε,στην αρχη μου ειπαν νιετ αλλα πολιτισμενα ζητησα να τρεξουν κι ενα 3δ μαρκ και μου ειπαν ΟΚ και μου δωσαν μια 7950gt.

Link to comment
Share on other sites

Γιατί είναι κακή επιλογή τη στιγμή που δεν ξέρεις τι πήρε? Πρώτα πυροβολάς και μετά ρωτάς? :TD:

Έχεις δίκιο Kostas007, τελικά δεν ήταν η καλύτερη επιλογή, σίγουρα όμως δεν ήταν κακή επιλογή. Οι δίσκοι είναι αθόρυβοι και δεν ζεσταίνονται. Πήρα του WESTERN DIGITAL WD5001AALS 500GB CAVIAR BLACK SATA2. Στο HDTach βγάζουν μέγιστο 100 περίπου ΜΒ/sec και σε RAID0 180 ΜΒ/sec (πάντα στην αρχή τους). Θα μπορούσα να είχα πάρει τους WESTERN DIGITAL 640GB WD6400AAKS CAVIAR SE16 SATA που είναι πιο γρήγοροι και πιο φτηνοί, αλλά παρασύρθηκα από τα 32 ΜΒ cache και το γεγονός ότι οι WD5001AALS είναι πιο καινούριοι.

Link to comment
Share on other sites

http://techreport.com/articles.x/15588/8

Μην τρελενεστε με την cache και το promotion που κανουν οι εταιριες. Ουσιαστηκα ο RE3 δεν ειναι πιο γρηγορος απο τους γνωστους μας WD6400AAKS. Οποτε πεταμενα λεφτα ειναι...

Link to comment
Share on other sites

εγω παντως, απο δυο φορες που χρειαστηκε να στειλω πισω πραγματα και στο πλαισιο και sto Ε-shop, απο το πλαισιο δεν ειμαι καθολου ευχαριστημενος. αντιθετα το e-shop μου αλλαξε τα προιοντα(καρτα TV και flash usb memory) αμεσως και χωρις προβλημα. ενω το πλαισιο, μια φορα του εστειλα μια τηλεφωνικη συσκευη που δεν λειτουργουσε η οθονη, και μου την εστειλαν πισω λεγοντας μου οτι δεν ειχε προβλημα και ηταν μια χαρα, ενω η συσκευη δεν λειτουργησε παλι ποτε συν του οτι ειχαν σπασει καποια αυτακια απο το καπακι των μπαταριων. και μια ακομα φορα πριν λιγες μερες, εστειλα πισω τα ηχεια της logitech x-540 γιατι δεν εβγαζε ηχο η εμπρος δεξια εξοδος. και λεω δεν εβγαζε ηχο η εξοδος και δεν ειχε το ηχειο προβλημα γιατι πολυ απλα δοκιμασα και αλλο ηχειο στην ιδια εξοδο και δεν επαιζε κανενα. και προχτες με πηραν τηλ και μου λενε οτι δεν εχει κανενα προβλημα και παιζουν ολα μια χαρα. τα περιμενω σημερα αυριο να δω τι εννοουν οτι παιζουν μια χαρα!! αλλιως καταγγελια!!!

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.