Jump to content



Ch.L-UEFA, & ΝΒΑ και λοιπές δημοκρατικές δυνάμεις (SportsLab)


astrolabos

Recommended Posts

Είσαι μπροστά με 72-71 μέσα στην έδρα του αντιπάλου.......Και τρως το τρίποντο στο τελευταίο δευτερόλεπτο.....πάει το κυπελλάκι?

[ame=http://www.youtube.com/watch?v=9p5aZIPm0Iw&feature=player_embedded]YouTube - Cibona - Partizan 74:75[/ame]

και με μια καλύτερη λήψη από τις κερκίδες του αντίπαλου:hehe:

[ame=http://www.youtube.com/watch?v=p0mradF62LA&feature=player_embedded]YouTube - Celebration FAIL ! Cibona - Partizan finale 2010[/ame]

:rofl::worship:

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Φαντασου να ακους 20000 ατομα με βαβουζελες απεναντι σου χωρις να μπορεις να κλεισεις τον ηχο..(και να περηφανευονται οτι κανανε κερκιδα)

'Εχω δει όλους τους φιλάθλους και προχτές έκαναν από τις καλύτερες κερκίδες ever.... (και είχαν πολύ καλύτερη από εμάς...)

Link to comment
Share on other sites

http://troktiko.blogspot.com/2010/04/blog-post_9685.html

μόοοοοοοοοοοοοονο?????

Kαι εγώ αυτό είπα, ειδικά στην superleague υπήρχαν πάρα πολλοι εμφανείς αγώνες όπου ήταν στημένοι και το καταλάμβαινες από τα χρήματα που παίζονταν πάνω τους...

Link to comment
Share on other sites

Με 9 παίκτες θα τελειώσει η Ιντερ.

κάποιος πρέπει να βάλει στο στοίχημα και τις κόκκινες κάρτες να τζογάρουμε

εγώ πάω περισσότερο στο 2-1 ημίχρονο 4-1 τελικό και ματσάρα όσο δε πάει με ξυλίκι και αποβολές

Ματσάρα δε θα το λεγα για πρώτο ημίχρονο...χάσαμε και το σκορ......τουλάχιστον να περάσει η Μπάρσα....δε μπορώ να βλέπω αντιποδόσφαιρο από τους Ιταλούς ρε γμτ:p

Link to comment
Share on other sites

Κριμα, κριμα πραγματικα, πιστευω οτι σημερα καταλαβαν ποσο τεραστειο λαθος κανανε δινοντας τον ΕΤΟ και παιρνοντας τον ibrahimovic που ειναι μεγαλος μονο στα μικρα παιχνιδια...

Link to comment
Share on other sites

Mπάγερν και Ιντερ έιναι οι δυο πιο ευνοημένες ομάδες φέτος στο cl ! Ευρωπαικές διαιτισίες και μλκιες...

Το κορυφαίο σήμερα είναι που οι άνθρωποι της Μπαρτελόνας άνοιξαν τα ποτιστήρια εκεί που πανυγήριζαν οι παίκτες της ίντερ για να σταματήσουν να πανυγηρίζουν :sarcastic:

Link to comment
Share on other sites

Το κορυφαίο σήμερα είναι που οι άνθρωποι της Μπαρτελόνας άνοιξαν τα ποτιστήρια εκεί που πανυγήριζαν οι παίκτες της ίντερ για να σταματήσουν να πανυγηρίζουν :sarcastic:

Αν και εκείνη την ώρα μ'άρεσε σαν κίνηση :p, τώρα που το καλοσκέφτομαι δεν ήταν πρέπον. Πέρασαν και, είτε το άξιζαν είτε όχι, είχαν δικαίωμα να πανηγυρίσουν. Δείχνει μικρότητα αυτή η κίνηση, που δεν ταιριάζει με το πρόσωπο του FC Barcelona. Αντίθετα ταιριάζουν σε άλλους

Η ομάδα αυτή μου έχει χαρίσει χαρές, μου έχει χαρίσει στιγμές ποδοσφαιρικής μαγείας που θα τις αφηγούμαι όταν μεγαλώσω, όπως οι πατεράδες μας μας λένε για το Δομάζο, το Σιδέρη, και το Μαύρο, και δεν μπορώ να θεωρήσω τον εαυτό μου απογοητευμένο επειδή δεν κατάφερε να πάει στον τελικό. Με μεγαλύτερο παίκτη, ηλικιακά, το Puyol στα 32 του, και επόμενο τον 30άρη το Xavi, η ομάδα έχει πολλούς τελικούς για να πάει, με πρώτο τον τελικό του 2011 που θα γίνει στο Webley.

Το δίδυμο Inter -Bayern θεωρώ ότι είναι λάθος επιλογή της UEFA [και για την Inter είμαι σίγουρος ότι είναι επιλογή, καθώς και με την Chelsea υπήρξε πολύ σπρώξιμο από τη διαιτησία], για να παρουσιάσει το νέο κόλπο με τελικό το Σάββατο το βράδυ. Νομίζω ότι πολλοί είναι αυτοί που δεν πρόκειται να κάτσουν μέσα Σαββατιάτικα για να δουν ένα ματς όπου οι προπονητές είναι κάτι παραπάνω από λάτρεις της τακτικής και της σκοπιμότητας.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Αν και εκείνη την ώρα μ'άρεσε σαν κίνηση :p, τώρα που το καλοσκέφτομαι δεν ήταν πρέπον. Πέρασαν και, είτε το άξιζαν είτε όχι, είχαν δικαίωμα να πανηγυρίσουν. Δείχνει μικρότητα αυτή η κίνηση, που δεν ταιριάζει με το πρόσωπο του FC Barcelona. Αντίθετα ταιριάζουν σε άλλους

Η ομάδα αυτή μου έχει χαρίσει χαρές, μου έχει χαρίσει στιγμές ποδοσφαιρικής μαγείας που θα τις αφηγούμαι όταν μεγαλώσω, όπως οι πατεράδες μας μας λένε για το Δομάζο, το Σιδέρη, και το Μαύρο, και δεν μπορώ να θεωρήσω τον εαυτό μου απογοητευμένο επειδή δεν κατάφερε να πάει στον τελικό. Με μεγαλύτερο παίκτη, ηλικιακά, το Puyol στα 32 του, και επόμενο τον 30άρη το Xavi, η ομάδα έχει πολλούς τελικούς για να πάει, με πρώτο τον τελικό του 2011 που θα γίνει στο Webley.

Το δίδυμο Inter -Bayern θεωρώ ότι είναι λάθος επιλογή της UEFA [και για την Inter είμαι σίγουρος ότι είναι επιλογή, καθώς και με την Chelsea υπήρξε πολύ σπρώξιμο από τη διαιτησία], για να παρουσιάσει το νέο κόλπο με τελικό το Σάββατο το βράδυ. Νομίζω ότι πολλοί είναι αυτοί που δεν πρόκειται να κάτσουν μέσα Σαββατιάτικα για να δουν ένα ματς όπου οι προπονητές είναι κάτι παραπάνω από λάτρεις της τακτικής και της σκοπιμότητας.

Εχεις ισπανικη καταγωγη?

Link to comment
Share on other sites

Καλά ακούτε τι λέτε? Θα με τρελάνετε εντελώς...:confused:

Τι αβαντάρισμα κ πράσινα άλογα λέτε? Τα 3 τελευταία χρόνια ποια ομάδα αβαντάρετε ΣΥΝΕΧΕΙΑ από τους ομίλους μέχρι τελικό? Η Ίντερ ή Άρσεναλ ή Κάτω Λειβαδιά ή η Μπαρτσελόνα? Μην τρελαθούμε εντελώς. Ο Πλατινί αβαντάρει κάργα τα τελευταία χρόνια την Μπάρτσα. Και μια χρονιά αδικήθηκε ελαφρώς η Μπάρτσα. So what? Είναι κάτι σαν το ελληνινό πρωτάθλημα. Όταν ομάδες που ΘΕΩΡΟΥΝΤΑΙ κατώτερες πάνε να παίξουν μπάλλα με τον Ολυμπιακό εξ΄αρχής γνωρίζουν ότι το παιχνίδι στην ΚΑΛΥΤΕΡΗ θα πάει 60-40 υπέρ ολυμπ. Οταν αρχίζουν και σκάνε τα σφυρίγματα μετά πέφτει και το ηθικό. Λογικό είναι. Δεν λέω πως δεν ευνοήθηκε η Ιντερ από την διατησία αλλά μην τα ισοπεδώνουμε όλα. Αρκετές βουτιές από πλευράς μπάρτσα δώθηκαν φάουλ. Όπως είπε και ο πλέον αποτυχημένος ποδοσφαιριστής Γκώνιας, λανθασμένα για ακόμα μια φορά, για το φάουλ του Chivu στον Μέσι ήταν απευθείας κόκκινη!! Ε τι άλλο να πούμε. Το ίδιο ΑΚΡΙΒΩΣ φάουλ έγινε λίγα λεπτά μετά στον Σνάιντερ κ δεν δώθηκε τίποτα.

Όσο για το αντιποδόσφαιρο, δείτε το λίγο και από την πλευρά του προπονητή και του αποτελέσματος που επιδιώκει. Όταν από το 28 παίζεις με 10 απέναντι στην Μπάρτσα και είσαι χώμα, αν και το average ηλικίας είναι περίπου το ίδιο στις 11αδες όμως αλλάζει όταν 25χρονά επιτίθονται σε 30+, πως περιμένεις να παίξει και ποσο μάλλον στην έδρα τους? Λογικό και μπράβο στην Ίντερ που κέρδισε αν και δεν υποστηρίζω την συγκεκριμένη ομάδα.

P.S. [ame]http://www.youtube.com/watch?v=pn88MHfI3FE[/ame] Για να δούμε και την άλλη πλευρά λίγο ε? Το καημένο το παιδί ούτε από κομήτη να χτυπήθηκε...μου θυμίζει το "τζά" που κάνουμε στα μωράκια για να γελάνε...δείτε το βιντ και θα καταλάβετε για τις βουτιές και ειδικά από το συγκεκριμένο παίχτη που κάνει τον καραγκούνη να φαίνεται νουμπας...

/edit: Το μαρκάρισμα του μέσι στο 1ο ημίχρονο στον Μαικόν το είδε κανείς? Πάλι καταλάθος το έκανε ε? Απορώ με την ηρεμία του Μαικον και πως δεν του έκανε κανα δολοφονικό τάκλιν ακόμα δεν ξέρω. Οφ αλλά νομίζω ΜΑΚΡΑΝ το καλύτερο δεξι μπάκ στον κόσμο. Επίσης μην ξεχάσουμε ότι το γκόλ ήταν από θέση οφ σαιντ ναι?

Έγινε επεξεργασία από raven_g20
  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

εντάξει ο καταλανός κάνει το θεατράκι του ....αλλά απ΄την άλλη ο μοτας γιατί σηκώνει τον χερι του εκεί; δεν υπάρχει δυναμόμετρο για να δούμε αν είναι απλό άγγιγμα (που πιθανοτατα να είναι)....τέσπα...αδικήθηκε εκεί η Ίντερ, αδικήθηκε και η Μπάρτσα στο γκόλ που ακυρώθηκε....

Έγινε επεξεργασία από sstav
Link to comment
Share on other sites

εντάξει ο καταλανός κάνει το θεατράκι του ....αλλά απ΄την άλλη ο μοτας γιατί σηκώνει τον χερι του εκεί; δεν υπάρχει δυναμόμετρο για να δούμε αν είναι απλό άγγιγμα (που πιθανοτατα να είναι)....τέσπα...αδικήθηκε εκεί η Ίντερ, αδικήθηκε και η Μπάρτσα στο γκόλ που ακυρώθηκε....

Νομιζω πως οταν ο παικτης σαν σκοπο εχει να ρηξει τον αντιπαλο και οχι να παιξει μπαλα αυτοματα ειναι κοκκινη.

Τωρα δεν νομιζω να εχει να κανει με το ποσο δυνατα τον αγγιξε...

Link to comment
Share on other sites

Καλά οι Έλληνες διαιτητές έχουν πλάκα. Θα του είπαν στο ημίχρονο ότι το πέναλτι που έδωσε δεν ήταν οπότε είπε να δει αν θα μπορέσει να το πατσίσει στο δεύτερο ημίχρονο. Και τα κατάφερε. Κανονικό γκολ ακύρωσε.

  • Like 4
Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.