Jump to content



Ch.L-UEFA, & ΝΒΑ και λοιπές δημοκρατικές δυνάμεις (SportsLab)


astrolabos

Recommended Posts

Να χ#4ω μέσα τη πολιτεία και τη μέριμνα που δείχνει στα ολυμπιακά έργα και πόσο μάλλον στο μεγαλύτερο στάδιο της χώρας.

Περιμένει από τις νοικάρηδες παε να συντηρήσουν τη πατάτα του καλατράβα :rant:

Άντε να γίνει το ριμαδογήπεδο στο βοτανικό να ησυχάσουμε.

Link to comment
Share on other sites

Πόσα είπαμε ότι έπαιρνε τον μήνα, η κυρία που ήταν υπεύθυνη για το ΟΑΚΑ;

Ο πρόεδρος; Ο αντιπρόεδρος; Ο πάρα-αντπρόεδρος; Ο επίτιμος πρόεδρος; Ο γραμματέας; Ο αντιγραμματέας; Ο ταμίας κοκ....:TD:

Link to comment
Share on other sites

τελικά έχω αρχίσει και συμπαθώ τους ΑΕΚτζίδες......είναι κάτι μεταξύ donald duck και goofy

http://sport24.gr/football/omades/Aek/eskapsan_to_ghpedo_ths_smurnhs.482620.html

Ρε συ, απλα δεν γινονται αυτα τα πραγματα

τι πλυση εγκεφαλου (ή οτι τελοσπαντων εχουν στην κρανιακη τους κοιλοτητα)

πρεπει να εχουν υποστει για να αντιδρουν με τετοιο τροπο?

Δεν βλεπουν τι γινεται γυρω τους?

Γιατι δεν δειχνουν αντιστοιχο ζηλο για αλλα προβληματα τοπικα αλλα και εθνικα?

Καθε μερα που περνα απογοητευομαι ολο και περισσοτερο με το επιπεδο των "συμπολιτων" μου

κατρακυλα με ολη τη σημασια της λεξης....

Link to comment
Share on other sites

Ρε συ, απλα δεν γινονται αυτα τα πραγματα

τι πλυση εγκεφαλου (ή οτι τελοσπαντων εχουν στην κρανιακη τους κοιλοτητα)

πρεπει να εχουν υποστει για να αντιδρουν με τετοιο τροπο?

Δεν βλεπουν τι γινεται γυρω τους?

Γιατι δεν δειχνουν αντιστοιχο ζηλο για αλλα προβληματα τοπικα αλλα και εθνικα?

Καθε μερα που περνα απογοητευομαι ολο και περισσοτερο με το επιπεδο των "συμπολιτων" μου

κατρακυλα με ολη τη σημασια της λεξης....

Αναφέρεσαι σε μια παρέα 5 , 6 ατόμων που ακόμα και ως στατιστικό δείγμα επί του πληθυσμού είναι ανύπαρκτο.

Αν επισκεφτείς το Δαφνί, θα μείνεις έκθαμβος από το πλήθος των ανθρώπων που πιθανώς είναι σε χειρότερη κατάσταση.

Ολόκληρο στάδιο, γιατί δεν είχε φύλακα;

Link to comment
Share on other sites

Αναφέρεσαι σε μια παρέα 5 , 6 ατόμων που ακόμα και ως στατιστικό δείγμα επί του πληθυσμού είναι ανύπαρκτο.

Αν επισκεφτείς το Δαφνί, θα μείνεις έκθαμβος από το πλήθος των ανθρώπων που πιθανώς είναι σε χειρότερη κατάσταση.

Ολόκληρο στάδιο, γιατί δεν είχε φύλακα;

Γιαγκο μαλλον κανεις πως δεν καταλαβαινεις.

Το Δαφνι το θεωρω ακυρο σαν παραδειγμα μιας και εκει μιλαμε για εγκλειστους ή/και νοσηλευομενους ασθενεις.

Τα ατομα της ειδησης κυκλοφορουν ελευθεροι, ψηφιζουν, οδηγουν και αποτελουν ενεργο κομματι της κοινωνιας μας

Και σε καμια περιπτωση δεν ηταν 5-6 αλλα 150 συμφωνα με την ειδηση

Και δεν περιοριζομαι σε αυτο το περιστατικο και μονο

αλλα στο γενικοτερο φαινομενο της εκρηξης βιας απο οπαδους/συνδεσμους ομαδων τα τελευταια χρονια

με ασημαντες/δευτερευουσας σημασιας φαινομενικα αφορμες.

Μπορει να μην εχω τα χρονια σου αλλα δεν θυμαμαι ξανα στο προσφατο παρελθον να γινονται τετοιες συρραξεις

σε αγωνα χαντμπολ πχ, ουτε να μαζευονται convoy 1000 οπαδων και να δινουν ραντεβου για οργανωμενη συμπλοκη σε συγκεκριμενο χωρο και χρονο.

Σιγουρα το προσχημα της ποδοσφαιρικης ομαδας παντα αποτελουσε αφορμη για να πεσουν μερικα καδρονια και να ανοιξουν μερικες μυτες και κεφαλια εδω και δεκαετιες.

Κι εγω εχω βρεθει σε παρομοια κατασταση αθελα μου κι εχω αρπαξει και μερικες.

Το θεμα ειναι οτι πλεον αυτες οι συρραξεις εχουν παρει αρκετα πιο αγρια και οργανωμενη μορφη.

Θες τα κινητα τηλεφωνα και το Internet?

Θες ο ξεπεσμος των αξιων και το ξεπουλημα των θεσμων?

Για καποιους παντως λογους, οι αντιδρασεις αυτες εμενα μου θυμιζουν πλεον

οργανωμενο εγκλημα ντυμενο προχειρα με εναν μανδυα βλακειας και οπαδικοτητας

και δυστυχως ειμαι σχεδον σιγουρος οτι η κατασταση αυτη συντηρειται τεχνηεντως εξυπηρετωντας σσυμφεροντα τριτων. Οι πυρηνες ειναι λιγο πολυ γνωστοι στις αρχες.

Κατα την αποψη μου θα μπορουσαν να "φανε" παραδειγματικα τους αρχηγους τους

και απλα να αφησουν τα κοπαδια να διαλυθουν

Απλα δυστυχως δεν νομιζω οτι υπαρχει διαθεση για καθαρση.

τελος offtopic

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

εγώ πλέον έχω αντιπαθήσει, όσο δεν πάει άλλο τον "κύριο" Τσακίρη, που θεωρεί ξεφτύλα να παραχωρήσει το γήπεδο σε μια ΠΑΕ που είχε ανάγκη -δεν είναι ότι είχε αμελήσει ή ότι έφερε ευθύνη η ίδια-, και ότι δεν είναι τσάτσος...

α. Ποινή στον Τσακίρη

β. Να μην παραχωρηθεί κανένα γήπεδο στην ΠΑΕ Πανιώνιος για όσα ματς χρειαστεί να παίξει μακριά από το γήπεδο της Ν. Σμύρνης.

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Και εγώ ντρέπομαι για τους φιλάθλους τις ομάδας μου. Πίστευα ότι οι οπαδοί του Πανιωνίου είχαν επίπεδο, αλλά με αυτά που βλέπω ντρέπομαι. Αυτό μονο.

Link to comment
Share on other sites

Και τι να σου κάνει ένας φύλακας; Κι εδώ το κράτος/πολιτεία φταίει; Και όταν επιτέθηκαν στον Μπάγεβιτς κι εκεί το κράτος φταίει; Βρήκαμε την εύκολη λύση για όλα τα προβλήματα....

Αυτοί που είναι πραγματικοί υπεύθυνοι είναι:

α) Οι παράγοντες που ασχολούνται με τις ομάδες μόνο και μόνο, για να αποκτήσουν λαϊκό έρεισμα και για ξέπλυμα μαύρου χρήματος.

β) Οι (κ)οπαδικές φυλλάδες που φανατίζουν και δηλητηριάζουν τα μυαλά των οπαδών.

Link to comment
Share on other sites

Γιαγκο μαλλον κανεις πως δεν καταλαβαινεις.

Το Δαφνι το θεωρω ακυρο σαν παραδειγμα μιας και εκει μιλαμε για εγκλειστους ή/και νοσηλευομενους ασθενεις.

Τα ατομα της ειδησης κυκλοφορουν ελευθεροι, ψηφιζουν, οδηγουν και αποτελουν ενεργο κομματι της κοινωνιας μας

Και σε καμια περιπτωση δεν ηταν 5-6 αλλα 150 συμφωνα με την ειδηση

Και δεν περιοριζομαι σε αυτο το περιστατικο και μονο

αλλα στο γενικοτερο φαινομενο της εκρηξης βιας απο οπαδους/συνδεσμους ομαδων τα τελευταια χρονια

με ασημαντες/δευτερευουσας σημασιας φαινομενικα αφορμες.

Μπορει να μην εχω τα χρονια σου αλλα δεν θυμαμαι ξανα στο προσφατο παρελθον να γινονται τετοιες συρραξεις

σε αγωνα χαντμπολ πχ, ουτε να μαζευονται convoy 1000 οπαδων και να δινουν ραντεβου για οργανωμενη συμπλοκη σε συγκεκριμενο χωρο και χρονο.

Σιγουρα το προσχημα της ποδοσφαιρικης ομαδας παντα αποτελουσε αφορμη για να πεσουν μερικα καδρονια και να ανοιξουν μερικες μυτες και κεφαλια εδω και δεκαετιες.

Κι εγω εχω βρεθει σε παρομοια κατασταση αθελα μου κι εχω αρπαξει και μερικες.

Το θεμα ειναι οτι πλεον αυτες οι συρραξεις εχουν παρει αρκετα πιο αγρια και οργανωμενη μορφη.

Θες τα κινητα τηλεφωνα και το Internet?

Θες ο ξεπεσμος των αξιων και το ξεπουλημα των θεσμων?

Για καποιους παντως λογους, οι αντιδρασεις αυτες εμενα μου θυμιζουν πλεον

οργανωμενο εγκλημα ντυμενο προχειρα με εναν μανδυα βλακειας και οπαδικοτητας

και δυστυχως ειμαι σχεδον σιγουρος οτι η κατασταση αυτη συντηρειται τεχνηεντως εξυπηρετωντας σσυμφεροντα τριτων. Οι πυρηνες ειναι λιγο πολυ γνωστοι στις αρχες.

Κατα την αποψη μου θα μπορουσαν να "φανε" παραδειγματικα τους αρχηγους τους

και απλα να αφησουν τα κοπαδια να διαλυθουν

Απλα δυστυχως δεν νομιζω οτι υπαρχει διαθεση για καθαρση.

τελος offtopic

Ο ανθρώπινος εγκέφαλος δεν είναι σαν το ουίσκι που όσο παλιώνει στα βαρέλια γίνετε καλύτερο.

Έχω συναντήσει ηλικιωμένους ανώριμους στόκους και σοφούς πιτσιρικάδες.

Κάλλιστα μπορεί να έχεις ποιο σφαιρική εικόνα και καλύτερη άποψη από μένα.

Δεν έχει σημασία πόσοι είναι οι οπαδοί. Συνήθως αυτοί πού τους τραβάνε είναι 5 - 6 άντε 10. Αν δεν είναι εγκάθετοι πληρωμένοι για να αποπροσανατολίζουν την κοινή γνώμη από τα ζέοντα προβλήματα της χώρας, τότε είναι τρελοί γιατί αυτές οι πράξεις δεν επιφέρουν κανένα οικονομικό η άλλο όφελος στην ομάδα.

Εν τέλει πόσο είναι αυτό το ποσοστό που ενεργεί κατά αυτόν τον τρόπο σε σχέση με τους φιλάθλους που απλά υποστηρίζουν την ομάδα τους; Συνεχίζω να πιστεύω ότι είναι μηδαμινό.

Link to comment
Share on other sites

Βατός όμιλος για Πανάθα...Πρόβλημα με Καζάν αλλά τις άλλες τρεις τις έχουμε για πλάκα..:p Ειδικά αυτή η ομαδούλα από την Ισπανία..πως την λένε μωρέ??? :p

wtf? Με πόσους θα παίξουμε φέτος;

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.