Jump to content



Ch.L-UEFA, & ΝΒΑ και λοιπές δημοκρατικές δυνάμεις (SportsLab)


astrolabos

Recommended Posts

Αυτοίσυνεχίζουν στο γνωστό τροπάριο και εσείς χαλιέστε για το τίποτα τελικά....

Ναι μια φορα δοθηκε πεναλτυ εις βαρος του και αμεσως ειναι πουλημενος ο διαιτητης...οταν τα εκαναν αυτοι(δεν ειμαι παο,προς ενημερωση)

Link to comment
Share on other sites

Αυτοίσυνεχίζουν στο γνωστό τροπάριο και εσείς χαλιέστε για το τίποτα τελικά....

Κριμα και παλι κριμα για τον καθε διαιτητη που κανει αυτη τη δουλεια για να ζησει και φτανει στο σημειο να απειλειται κατα καποιο τροπο απο τον καθε κυριο Μαρινακη που νιωθει δυνατος με τους 12 μαντραχαλους που κυκλοφορει! Θελουμε να λεγομαστε και χωρα του αθλητισμου..:wall:. Πλεον θα ρωταμε ποιοι ειναι οι διαιτητες και οχι ποιοι παιζουν σε καθε αγωνα:tomato:

Link to comment
Share on other sites

Αντικειμενικά, ο Ολυμπιακός έπαιξε πολύ καλά στο πρώτο ημίχρονο, και ο Παναθηναϊκός στο δεύτερο. Ο Παναθηναϊκός ήταν και πιο τυχερός στο δεύτερο και έτσι κατάφερε και έβαλε δύο γκολ, και νίκησε.

Ο Κάκος, για εμένα, τα τελευταία δύο χρόνια είναι ο κορυφαίος Έλληνας διαιτητής, και το απέδειξε κι εχθές. Λάθη γίνονται.

Ευτυχώς, πάντως, που είχε και Μπαρσελόνα μετά, και είδαμε τι σημαίνει joga bonito :D

Link to comment
Share on other sites

παίζει και να υπάρχει οφσαιντ λίγο πριν το πέναλτυ, όταν πατάει ο σισέ τη μπάλα στον λουις γκαρσια

O σισέ αφηνεί τη μπάλα να παράσει κάτω από τα πόδια του. Δεν υπάρχει οφσαιντ.

  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

Να πω επίσης ότι ο Ριέρα γλύτωσε 2 κίτρινες κάρτες και στην πρώτη που θα έπρεπε να πάρει που έγινε και η φασαρία με τον Βύντρα, ο δεύτερος όταν πήγε πάνω από τον Ριέρα του φάνηκε από εκεί που καθόμουν ότι ήθελε να χτυπήσει με γονατιά τον Ριέρα (έκανε την κίνηση δλδ) κάτι που δεν φάνηκε στην τηλεόραση. Απαράδεκτη κίνηση, δείχνει γιατί φταίνε σε μεγάλο βαθμό οι παίκτες για τον χαμό που γίνεται στα γήπεδα...:getlost:

Link to comment
Share on other sites

tragikos, ο Χριστοδουλόπουλος έπρεπε να είχε φύγει στο 5 λεπτό εξαιτίας της αντιεπαγγελματικής αγκωνιάς στον "Αβραάμ" :)Όμως:

Με τα αν και τα ίσως, δεν κερδίζονται ματς. Ας έβαζε ο Ολυμπιακός, στο πρώτο ημίχρονο που έπαιζε μόνος του, 2 γκολ παραπάνω, να τελείωνε το παραμύθι

ΥΓ Την αγκωνιά κι εγώ στο ριπλέι την είδα, και μάλιστα από την κάμερα στην τελική γραμμή του γηπέδου. Από εκεί που ήταν οι διαιτητές ήταν αδύνατον να το δουν.

Link to comment
Share on other sites

Εμένα πάντως που άρεσε πάρα πολύ το εξώφυλλο του Φωτός σήμερα.

http://contra.gr/press/newspapers/31102010/fos_l.jpg

Δεν ξέρω αν κάτι μου διαφεύγει αλλά όλη η πρώτη σελίδα μου φάνηκε ως ιδιαίτερα αντικειμενική σε αντίθεση με τις φυλλάδες τύπου Γαύρος και Πρωταθλητής που προσπαθούν να εφεύρουν δικαιολογίες και να καλλιεργήσουν μίσος.

Link to comment
Share on other sites

Εμένα πάντως που άρεσε πάρα πολύ το εξώφυλλο του Φωτός σήμερα.

http://contra.gr/press/newspapers/31102010/fos_l.jpg

Δεν ξέρω αν κάτι μου διαφεύγει αλλά όλη η πρώτη σελίδα μου φάνηκε ως ιδιαίτερα αντικειμενική σε αντίθεση με τις φυλλάδες τύπου Γαύρος και Πρωταθλητής που προσπαθούν να εφεύρουν δικαιολογίες και να καλλιεργήσουν μίσος.

Αυτές οι φυλλάδες καλλιεργούν φανατισμό αλλά δεν είναι ο σκοπός τους αυτός. Ο στόχος τους είναι να πουλήσουν όσο περισσότερα φύλλα μπορούν. Απλά έχουν διαλέξει ένα συγκεκριμένο κοινό.

Έτσι είναι το εμπόριο.

Link to comment
Share on other sites

Αυτές οι φυλλάδες καλλιεργούν φανατισμό αλλά δεν είναι ο σκοπός τους αυτός. Ο στόχος τους είναι να πουλήσουν όσο περισσότερα φύλλα μπορούν. Απλά έχουν διαλέξει ένα συγκεκριμένο κοινό.

Έτσι είναι το εμπόριο.

Εξώφυλλα σαν αυτά γεμίζουν τις κερκίδες με ιδιαίτερα εκδηλωτικούς "φιλάθλους", ενώ ταυτόχρονα δίνουν άλλοθι σε ομάδες και προέδρους όταν αποτυγχάνουν. Ο αριθμός των φύλλων δεν είναι ο πρωτεύον στόχος.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Τους ειδες?

http://www.contra.gr/Soccer/Hellas/Superleague/Olympiacos/295146.html

Βαγγέλης Μαρινάκης και Δημήτρης Γόντικας πήγαν στα αποδυτήρια των διαιτητών μετά το τέλος του ντέρμπι.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

οσο ωραια και αν φαινεται η εικονα δειχνει οτι η νοοτροπια της εξεδρας εχει μεινει στα 90's και δεν εχει εκσυγχρονιστει καθολου για να πλησιασει την "γιορτη" που ειναι καθε ματς στο ξωτερικο.

βεβαια πως να γινει αυτο, με το επιπεδο ποδοσφαιρου που παιζεται.

Link to comment
Share on other sites

Sportnet

Ο πρωταγωνιστής της φάσης στην οποία κέρδισε πέναλτι στο ντέρμπι ο Τζιμπρίλ Σισέ, Αβραάμ Παπαδόπουλος, μιλώντας σε παίκτες του Παναθηναϊκού και σε «πηγαδάκι» που στήθηκε στο ντόπινγκ κοντρόλ με παίκτες των δύο ομάδων στο ΟΑΚΑ, παραδέχθηκε την παράβαση. «Ήταν πέναλτι», έλεγε ο αμυντικός του Ολυμπιακού.
Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.