Jump to content



Ch.L-UEFA, & ΝΒΑ και λοιπές δημοκρατικές δυνάμεις (SportsLab)


astrolabos

Recommended Posts

Ψιλοχαλια το ματς...

τωρα καλυτερα να χαναμε απο τον παοκ για να μην χαναμε απο ατρομητο αλλα τελος παντων :p

edit το βλεπω με ξενη μεταδοση και το πρωτο που ειπε ο εκφωνητης ηταν οτι αν γινοταν αλλου αυτο,θα πεταγαν την ομαδα απο την διοργανωση.να γινοταν εστω μια φορα και εδω αυτο...

Έγινε επεξεργασία από Dant3
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Αν επιτρέπεται, από ποιο κανάλι το έβλεπες; [Al jazeera sports maybe?]

indeed(αυτο δεν ειπε?:p γιατι δεν προσεχα και πολυ την περιγραφη)

edit και δεν το λεω μονο για τον παοκ.για οποιοδηποτε ομαδα να ισχυει...γιατι εχει παραξεφυγει το πραμα.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Δύο παιχνίδια στην Τούμπα σήμερα.

Οπαδοί ΠΑΟΚ - ΑΕΚ : 0-1

ΠΑΟΚ - ΑΕΚ : δεν έληξε ποτέ.

Το ματς σήμερα το έχασε ο κόσμος του ΠΑΟΚ, όχι η ομάδα του ΠΑΟΚ. Την στιγμή που ο ΠΑΟΚ πρέπει να συνέλθει και να πιέσει για να κάνει την ανατροπή, οι βλάκες σταματήσανε το ματς με τις φωτοβολίδες στον Σάχα. Από εκεί και πέρα το παιχνίδι του ΠΑΟΚ έγινε άναρχο, η ΑΕΚ φυσιολογικά άλλο που δεν ήθελε συνετέλεσε και αυτή στην καταστροφή του όποιου ποδοσφαίρου παιζόταν, οπότε το τελικό αποτέλεσμα ήταν φυσιολογικό. Είναι πάντως απίστευτη η βλακεία ΠΟΛΛΩΝ που ξεχνάνε πως κάποιες ομάδες έχουν γυρίσει το 1-0 στις καθυστερήσεις σε 1-2 ή πολύ περισσότερο πως λίγες μέρες νωρίτερα ο ΠΑΟΚ είχε γυρίσει αντίστοιχο 0-1 με τον ΟΣΦΠ σε 2-1.

Για την ΑΕΚ χαίρομαι που ο Χιμένεθ δεν βιάστηκε να παρουσιάσει αποτελέσματα στα ηλίθια παπαγαλάκια των εφημερίδων. Έκανε τις δοκιμές του, έκανε το ροτεισιόν του, επέτρεψε σε παίκτες να ξεκουραστούν/αποθεραπευτούν, έφερε και 3 παίκτες που τους εμπιστεύεται και έχουν μια κάποια αξία από Ισπανία, έστω και ως δανικούς και πλέον είναι ένα ματς μακριά από την κατάκτηση του κυπέλλου, ενώ και η ομάδα πλέον εμπνέει εμπιστοσύνη ότι μπορεί να διεκδικήσει με αξιώσεις την συμμετοχή της στα προκριματικά του CL μέσω των play off.

Link to comment
Share on other sites

Ασχολίαστο επίσης το ελληνικό πρωτότυπο:

"παιδιά, για να μην γράψουμε στο φύλλο αγώνος ότι διεκόπει οριστικά ο αγώνας, βγείτε έξω, ακουμπήστε μια την μπάλα και το σφυράω εγω στο 88 επί τόπου"

'ere ya go, problem fixed

Οι παίχτες της Μπουγάτσας επίσης θα πρέπει να νοιώθουνε περήφανοι που έχουνε τέτοιους οπαδούς, τους χειροκροτήσανε κιόλας ( guys guys, next time do it earlier :p ) :D

Και εις ανώτερα! :triniti:

Link to comment
Share on other sites

indeed(αυτο δεν ειπε?:p γιατι δεν προσεχα και πολυ την περιγραφη)

edit και δεν το λεω μονο για τον παοκ.για οποιοδηποτε ομαδα να ισχυει...γιατι εχει παραξεφυγει το πραμα.

δεν ξέρω γιατί δεν το παρακολούθησα. Απλώς σκέφτομαι να πάρω το hd πακέτο του al jazeera sports, που έχει και πριμέρα, και ήθελα να σιγουρευτώ ότι θα έχω και καμιά βρετανική μετάδοση γιατί καλή η πλάκα με τους άραβες, αλλά επειδή ούτε τους καταλαβαίνω, και κάνουν και σαν υστερικοί, δεν παλεύονται για πολύ :p

-----------------------------------------------------------------------------

Σύμφωνα με τον 3372/2005 [ο αθλητικός νόμος που ορίζει τις ποινές για τα επεισόδια], ο ΠΑΟΚ λογικά θα φάει (τουλάχιστον) 2 αγωνιστικές χωρίς θεατές, και τουλάχιστον 50.000 πρόστιμο.

Βέβαια, υπάρχουν πρόσφατες περιπτώσεις όπου παρά το ότι είχαμε τραυματισμό αθλητή και προσωρινή διακοπή, ή εισβολή οπαδών στο γήπεδο, η ποινή ήταν 1 αγωνιστική... Αυτές οι ποινές χάδια είναι που έχουν πάει τον αθλητισμό εκεί που τον έχουν πάει

τους χειροκροτήσανε κιόλας

Αυτό είναι χειρότερο κι από τα επεισόδια αυτά καθ'αυτά... Και το κάνουν πολλοί αυτό, και στο μπάσκετ. Πέρα από τους επίσημους χουλιγκάνους [κόκκαλη, γιαννακόπουλους, πατέρα, γαριδάκη]

Βέβαια, όταν ο Παπαλουκάς είχε βρίσει τους οπαδούς του Ολυμπιακού στο ΣΕΦ σε έναν τελικό πρόπερσι, για κανένα χρόνο τον είχαν στην μπούκα... Οπότε οι περισσότεροι σκέφτονται "από το να έχουν στόχο και αυτοί εμένα, ας πάω με τα νερά τους"

Έγινε επεξεργασία από deninho
Link to comment
Share on other sites

Αυτό είναι χειρότερο κι από τα επεισόδια αυτά καθ'αυτά... Και το κάνουν πολλοί αυτό, και στο μπάσκετ. Πέρα από τους επίσημους χουλιγκάνους [κόκκαλη, γιαννακόπουλους, πατέρα, γαριδάκη]

Βέβαια, όταν ο Παπαλουκάς είχε βρίσει τους οπαδούς του Ολυμπιακού στο ΣΕΦ σε έναν τελικό πρόπερσι, για κανένα χρόνο τον είχαν στην μπούκα... Οπότε οι περισσότεροι σκέφτονται "από το να έχουν στόχο και αυτοί εμένα, ας πάω με τα νερά τους"

Αυτό δυστυχώς, ηθελημένα ή όχι ( αν δεν το κάνουνε ηθελημένα και δεν μπορούν να βάλουν την λογική πάνω από τις οπαδικές παρωπίδες τους, καλύτερα να μην μιλάνε ) και οι παλαίμαχοι... γκάνκστερς μετά από κάθε αγώνα στις δηλώσεις στην TV ( θυμόμαστε τα ωραία μετά το ΟΣΦΠ-ΠΑΟ, δίκαια νίκησε ο ΟΣΦΠ, ο ΠΑΟ δεν υπήρχε στο γήπεδο, κλπ )... το ίδιο κάνουνε και άλλοι σε άλλα ακόμα πιο σημαντικά πεδία της ζωής και της κοινωνίας ( ναι ναι, δικαστικοί, πολιτικοί, φοροελεγκτές, κλπ... ) και για αυτό είμαστε ένα ατελείωτο *@#))@λο

Link to comment
Share on other sites

Ενταξει απο οσο προσεξα η περιγραφη ηταν καλη και κατανοητη...

κοιτα δεν νομιζω να δωσουν πανω απο την μια αγωνιστικη.θα πεταξουν την περιπτωση του ολυμπιακου ως συγκριση και τι να τους απαντησεις μετα?

Link to comment
Share on other sites

Ασχολίαστο επίσης το ελληνικό πρωτότυπο:

"παιδιά, για να μην γράψουμε στο φύλλο αγώνος ότι διεκόπει οριστικά ο αγώνας, βγείτε έξω, ακουμπήστε μια την μπάλα και το σφυράω εγω στο 88 επί τόπου"

'ere ya go, problem fixed

Οι παίχτες της Μπουγάτσας επίσης θα πρέπει να νοιώθουνε περήφανοι που έχουνε τέτοιους οπαδούς, τους χειροκροτήσανε κιόλας ( guys guys, next time do it earlier :p ) :D

Και εις ανώτερα! :triniti:

Απαραδεκτη η συμπεριφορά των ζώων που έκαναν αυτά τα επεισόδια και μπορω να διαβεβαιώσω ότι αυτοί οι ηλίθιοι δεν ειναι αντιπροσωπευτικό παράδειγμα του κόσμου του ΠΑΟΚ, αλλά ταραχοποιά στοιχεία. Οπαδός είμαι και εγώ, και δεν θα εκανα ποτέ κάτι τοσο χαζό ωστε να βλάψω την ομάδα μου.

Αυτοί που μπήκανε στο γηπεδο με πρόθεση να βλάψουνε την ομάδα ήτανε κουκουλοφόροι, όχι Οπαδοί. Δεν θέλω να μιλήσω για προβοκάτσια ( μα ποιος να είχε συμφέρον;) ή πολιτικές επιρροές αν και θα πρεπε. Αν είναι ένα πράγμα που έπρεπε να γίνει όμως ήτανε να τους πλακώσουν αυτους στο ξύλο οι πραγματικοί οπαδοί γύρω τους.

Τωρα για τον οπαδικά αθηναικό χαρακτηρισμο σου, "Ομάδα της Μπουγάτσας", μονο απρεπή μπορώ να τον χαρακτηρίσω, η ομάδα μου είναι περήφανη για τους φίλαθλους της, που είδες γεμίσανε το γήπεδο και τραγουδουσανε μεχρι το τελευταιο λεπτό, όχι για τα ζώα που χαλάσανε και χαλάνε το παιχνίδι. Τη στιγμή που η ομάδα ακόμα πάλευε μάλιστα.

Link to comment
Share on other sites

ήτανε κουκουλοφόροι, όχι Οπαδοί. Δεν θέλω να μιλήσω για προβοκάτσια ( μα ποιος να είχε συμφέρον;)

Να δούμε πόσο καιρό ακόμα θα ΔΙΚΑΙΟΛΟΓΕΙΤΕ έστω και πλαγίως τέτοιες καταστάσεις και θα προσπαθείτε με σενάρια ΕΠΙΣΤΗΜΟΝΙΚΗΣ BEEP να βγείτε και θύματα από πάνω. :wall::wall::wall::wall::wall::wall:

Link to comment
Share on other sites

Να δούμε πόσο καιρό ακόμα θα ΔΙΚΑΙΟΛΟΓΕΙΤΕ έστω και πλαγίως τέτοιους ξεφτίλες. :wall::wall::wall::wall::wall::wall:

Δεν δικαιολογώ κανέναν που κάνει κακό στην ομάδα. Πρώτος εγω θα τον πλάκωνα. Και ο κάθε φίλος του ΠΑΟΚ. Το γράφω κιόλας. Το επιχέιρημα σου ειναι άκυρο.

Link to comment
Share on other sites

Εν γένει, συμφωνώ με τον Αλέξη. και πέρσι στο ΣΕΦ ήταν 500 άτομα, που κάνανε ντου και περάσανε από 3 σημεία ελέγχου των ΜΑΤ... και την πληρώσαμε όλοι οι υπόλοιποι που παίρνουμε κάθε χρόνο διαρκείας για να βλέπουμε 1-2 φορές τη βδομάδα μπάσκετ από κοντά. Όμως κάτι πρέπει να γίνει κάποια στιγμή.

Δε φταίνε πάντα οι ομάδες, π.χ. στο βόλλεϋ γυναικών, πέρσι νομίζω, έγιναν επεισόδια από βλάκες του ολυμπιακού και κλέψανε αθλητικό υλικό της ομάδας του... ολυμπιακού. Δεν μπορεί να ήταν βαλτοί από τη διοίκηση :p, αλλά μόνο οι ομάδες μπορούν να τους κάνουν στην άκρη, και μετά να τους δείξουν στη δικαιοσύνη.

Αλλά μάλλον η δικαιοσύνη [ή πιο σωστά οι πολιτικοί προϊστάμενοι*] δε θέλουν να γίνει κάτι.

*Για αυτό και οι ποινές που ορίζουν οι νόμοι για τα επεισόδια γίνονται όλο και χαλαρότερες

Link to comment
Share on other sites

Αυτοί που μπήκανε στο γηπεδο με πρόθεση να βλάψουνε την ομάδα ήτανε κουκουλοφόροι, όχι Οπαδοί.

Sorry but this is bullshit.

Και δεν μιλάω μόνο για τους οπαδούς του ΠΑΟΚ, αλλά για όλους τους κάφρους όλων των ομάδων.

Τωρα για τον οπαδικά αθηναικό χαρακτηρισμο σου, "Ομάδα της Μπουγάτσας"

Σε αυτό έχεις δίκιο, sorry παραφέρθηκα.

Link to comment
Share on other sites

Δεν δικαιολογώ κανέναν που κάνει κακό στην ομάδα. Πρώτος εγω θα τον πλάκωνα. Και ο κάθε φίλος του ΠΑΟΚ. Το γράφω κιόλας. Το επιχέιρημα σου ειναι άκυρο.

Ξέχασες να αναφέρεις πόσο ΥΠΟΠΤΟ είναι και το TIMMING των επεισοδίων. Γιατί στο 89' και όχι στο 85' π.χ.; Γιατί όχι στο 79'; Ύποπτο έτσι δεν είναι; Νομίζω ότι ο οποιοσδήποτε μπορεί να διαπιστώσει ότι η διακοπή του αγώνα στο 89' είναι ΥΠΟΠΤΗ.

...sorry ρε alexis αλλά αυτά τα γραφικά "δεν είναι δικοί μας, αλλά άλλοι" και τα περί προβοκάτσιας και άλλες τέτοιες ιστορίες είναι αστεία το λιγότερο. Ακόμα χειρότερο αυτό που έγραψες μόλις τώρα. Τι πάει να πει ότι δεν δικαιολογείς "κανέναν που κάνει κακό στην ομάδα"; Δηλαδή αυτούς που κάνουν κακό σε άλλη ομάδα; Εγώ δεν δικαιολογώ κανέναν που κάνει κακό στον ΑΘΛΗΤΙΣΜΟ. Προσωπικά ως ΑΕΚτζης δεν χαλάστηκα καθόλου που ξεχαρβαλώσανε την ομάδα σου οι ίδιοι οι οπαδοί της. Σαν φίλαθλος όμως χαλάστηκα πολύ.

Έγινε επεξεργασία από yanni
Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.