Jump to content



Ch.L-UEFA, & ΝΒΑ και λοιπές δημοκρατικές δυνάμεις (SportsLab)


astrolabos

Recommended Posts

Δεν το άξιζε η Chelsea, απλά ήταν τυχερή. Υπερβολικά τυχερή.

θα συμφωνησω απολυτα!

ξενερωσα που το πηρε η Τσελσι, ετσι οπως το πηρε... και ειδικα οταν η αντιπαλη ομαδα επαιξε μπαλα στο γηπεδο!

καλα ρε παιδια...διαβαζω τωρα 2 σελιδες "μπραβο στην Τσελσι, το αξιξε κτλ"

μονο εγω νομιζω πως η Τσελσι δεν ξερει μπαλα σαν ομαδα???

δεν καναν ευκαιριες, δεν βγηκαν μπροστα, δεν εκαναν 2-3 καλες πασες, δεν... δεν.....και οχι μονο σημερα αλλα και στα προηγουμενα παιχνιδια του ch.l.

απο το πρωτο λεπτο βγηκαν στο γηπεδο και δειξαν πως θελανε παραταση και πεναλτι...αν ειναι δυνατον!

υγ: νταξ...ειμαι και λιγο πικραμενος αλλα θεωρω πως ειμαι αντικειμενικος!:hug:

Link to comment
Share on other sites

3 φορές της δώσανε το κύπελλο της Μπάγερν και δεν το ήθελε.

Στην κανονική διάρκεια με το 1-0, στην παράταση με το πέναλτι, στα πέναλτι με το πρώτο χαμένο πέναλτι της Τσέλσι. 3 φορές της το δώσανε και είπε όχι.

Πάντως και εγώ ήθελα να το πάρει ο Ντρογκμπά. Όχι τόσο η Τσέλσι όσο ο Ντρογκμπά.

Υ.Γ. Ο Γκόμεζ πως στο διάολο έχει θέση στην 11άδα της Μπάγερν;

Link to comment
Share on other sites

Κ γω την ιδια απορια εχω πως ο Μαντζιος...εεε ο Γκομεζ παιζει στη Μπαγερν...

ΥΓ. 83' τη στιγμη που εγραφα πως με τοσες ευκαιριες η Μπαγερν θα το χασει το κυπελλο, ο Τομας Μ. εβαλε γκολ...κ διεγραψα το ποστ....μετα απο 5 λεπτα το ξαναπιστεψα....

Link to comment
Share on other sites

Γιατι ρε παιδια η Μπαγερν πως περασε στον τελικο; Τον Τσεχ που τον βαζετε; Δεν ειδατε τι επιασε αποψε; Σχεδον σε ολα τα πεναλτι επεσε σωστα,με τη διαφορα οτι ειχε παιχτες που εβαζαν τα δικα τους πεναλτι! Και επειδη ολα ειναι θεμα τυχης και ικανοτητας η Τσελσι και τυχερη και ικανη! Κατι σαν το Euro 2004!!

Sent from my Super iPhone using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

θα συμφωνησω απολυτα!

ξενερωσα που το πηρε η Τσελσι, ετσι οπως το πηρε... και ειδικα οταν η αντιπαλη ομαδα επαιξε μπαλα στο γηπεδο!

καλα ρε παιδια...διαβαζω τωρα 2 σελιδες "μπραβο στην Τσελσι, το αξιξε κτλ"

μονο εγω νομιζω πως η Τσελσι δεν ξερει μπαλα σαν ομαδα???

δεν καναν ευκαιριες, δεν βγηκαν μπροστα, δεν εκαναν 2-3 καλες πασες, δεν... δεν.....και οχι μονο σημερα αλλα και στα προηγουμενα παιχνιδια του ch.l.

απο το πρωτο λεπτο βγηκαν στο γηπεδο και δειξαν πως θελανε παραταση και πεναλτι...αν ειναι δυνατον!

υγ: νταξ...ειμαι και λιγο πικραμενος αλλα θεωρω πως ειμαι αντικειμενικος!:hug:

Στο φορουμ γράφουν Έλληνες...

Τι λες να υποστήριζε το 95%;

Πάρε και την βοήθεια του κοινού:

merkel-amgela-money-cash.jpg

Και έπειτα, μπάλα είναι. Ο κόσμος την αγαπάει επειδή στέλνει την βαρετή υπερομάδα του μέσσι και ομάδες μηχανάκια σαν την σημερινή στο σπίτι τους...

Να χαρείς, αναλύσεις περί γνώσεων ποδοσφαίρου, και αντιποδοσφαίρου, και ποιος άξιζε κτλ....σε κανα φόρουμ προπονητών. Θα μου πείς εδώ υπάρχει κόσμος που αισθάνεται και τύψεις! επειδή πήραμε το euro το 2004. Θα αφήσει ασχολίαστο το γεγονός πως μια ομάδα από το πουθενά με προπονητή 3+ μηνών, έφτασε να σηκώσει την κούπα;

Ναι βρε...δεν το άξιζε. Αφήστε που έμαθα ότι ο Αμπράμοβιτς, επειδή θέλει να είναι δίκαιος, θα δώσει Drogba στην Bayern, και Lampard-Mata-Cole στην Μπαρτσελόνα...Δωρεάν!

Link to comment
Share on other sites

Να χαρείς, αναλύσεις περί γνώσεων ποδοσφαίρου, και αντιποδοσφαίρου, και ποιος άξιζε κτλ....σε κανα φόρουμ προπονητών.

Εγώ επιτρέπεται να ρωτήσω, με ποιο δικαίωμα περιορίζεις το τι θα πει το κάθε μέλος, ή θα μου βάλεις χέρι και θα μου πεις να πάω κάπου αλλού;

Link to comment
Share on other sites

CHELSEAAAAAAAAAAAAAAAAAAA 2*πάσα = γκόλ!

Μια φορα το κανε η μπαγερν και εβαλε γκολακι!

Απλό ειναι το ποδοσφαιρο!!!!!!

ρεαλ ισπανια; γιουβε ιταλια; και τσαμπιονς λιγκ τσελσι;;; ΟΝΕΙΡΟ ΖΩΩΩΩ!

Link to comment
Share on other sites

Εγώ επιτρέπεται να ρωτήσω, με ποιο δικαίωμα περιορίζεις το τι θα πει το κάθε μέλος, ή θα μου βάλεις χέρι και θα μου πεις να πάω κάπου αλλού;

Όχι δεν επιτρέπεται.

Δεν κατάλαβα; Δημοκρατία έχουμε; Μπαρτσελόνα είμαστε;

:p

Χέρια βάζω σε γυναίκες και μόνο κατόπιν δικιάς τους συγκατάθεσης.

Link to comment
Share on other sites

E καλα και εγω που εχω κοψει χρόνια να παρακαλωθου ποδόσφαιρο, δεν ηθελα να το παρει γερμανικη ομάδα. Επιρεαζεσαι απο την περιρρέουσα κατάσταση :p

Απο την αλλη, η Chelsea δεν επαιξε επιθετικο ποδόσφαιρο αλλα οχι και δεν άξιζε. Το τερματοφυλακα με το σκουφο/προστατευτικο/καποτεν ειναι απιστευτο, επιανε μπαλα οχι τα @@ σαν μερικους αλλους, ενδεικτικο οτι σε ολα τα πεναλτυ επεσε σωστα και επιασε 2 και παρολιγο 3 στα τελικα και ενα στον αγωνα. 3/6 ειχε το παλικαρι (2μισι καλα, βρηκε δοκαρι το ενα) σε τελικο τσαμπιο λιγκε :hehe:

Link to comment
Share on other sites

Αν έπρεπε να νικά πάντα ο καλύτερος, θα είχανε δώσει το CL στην Μπαρτσελόνα χωρίς αγώνες εξαρχάς. Αυτό που κάνει όμορφο τον αθλητισμό είναι πως δεν συμβαίνει πάντοτε το παραπάνω. Το σημαντικό είναι να χρησιμοποιείς τα ατού σου με τον καλύτερο τρόπο. Ναι μεν η Μπάγερν ήταν σαφέστατα πιο ολοκληρωμένο και ανταγωνιστικό σύνολο αλλά πιστεύω πως της έλειπε το κάτι παραπάνω.. Η αγγλική ομάδα ήξερε ακριβώς πως θα έπρεπε να παίξει (αμυντικά) και ακολούθησε το πλάνο της.

Link to comment
Share on other sites

Καλά οι σχολιαστές φουλ γερμαναράδες.

Γουστάρω πολύ που το πήρε η Chelsea και πιο πολύ γουστάρω που τους κάρφωσε ο ντρογμπά.

Edit: Πότε θα ξεκουμπιστεί ο πλατινι για να δούμε καμια στέψη της προκοπής; :fist::fist:

Έγινε επεξεργασία από honda22
Link to comment
Share on other sites

Edit: Πότε θα ξεκουμπιστεί ο πλατινι για να δούμε καμια στέψη της προκοπής; :fist::fist:

Αυτο ξαναπεστο.Δεν υπαρχει πιο κρυο και ξενερωτο πραγμα απο την στεψη αυτη.Δεν μπορω να καταλαβω γιατι την αλλαξαν.

Δεν νομιζω να εχω χαρει παλι τοσο σε τελικο τσλ.Πολλα μπραβο στην Τσελσι.Επρεπε να παρει μια κουπα το παλευει χρονια.

Link to comment
Share on other sites

Το τερματοφυλακα με το σκουφο/προστατευτικο/καποτεν ειναι απιστευτο

για όσους δεν το ξέρουν, πριν 4-5 χρόνια σε έναν αγώνα είχε τραυματιστεί πολύ άσχημα ο Τσεχ. Είχε θρυματιστεί το κρανίο του σε ένα σημείο (στην αριστερή πλευρά νομίζω). Είχαν δοθεί και εικόνες από τη μαγνητική τομογραφία του (MRI scan) στη δημοσιότητα.

Link to comment
Share on other sites

Σε περίπτωση που δεν το έχεις προσέξει, ήταν ο 2ος σκόρερ στο ChL, μετά τον Μέσι... :rolleyes:

Αυτό που έχω προσέξει είναι ότι χάνει 4 στις 5 ευκαιρίες πολλές εκ των οποίων είναι κλασικές. Το 2ος σκόρερ δεν μου λέει κάτι. Τα 9 γκολ από ότι βλέπω τα έχει βάλει σε 3 ματς, 4 εκ των οποίων στον βιασμό της Βασιλείας. Στα υπόλοιπα 9 ματς (11 με τα play offs) έχει βάλει μόλις 3 γκολ (4). Αν ήταν επιθετικός στον ΑΠΟΕΛ θα το καταλάβαινα, αλλά από επιθετικό στην Μπάγερν που σχεδόν σε κάθε ματς έχει τον αντίπαλο σε άμυνα, θα περίμενα καλύτερα στατιστικά.

UEFA Champions League - Mario Gomez ? UEFA.com

Στα τελευταία 3 ματς, εκ των οποίων τα 2 είναι διάρκειας 120', έχει κάνει 15 σουτ και έχει σκοράρει 1 γκολ.

Έγινε επεξεργασία από yanni
Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.