Jump to content



PSU Protection.


ExeliktikoS

Recommended Posts

Παιδιά άκυρη ερώτηση αλλα σημαντική για μένα. Τα PSU έχουν πρόβλημα με τους κεραυνούς ??? Δλδ άμα πέσει κάπου κεραυνός και γίνει αυξηση τάσης στιγμιαία στο δίκτυο τησ ΔΕΗ , το PSU προστατεύει το Pc , αλλα και το ιδιο προστατευεται απο αυτό? Συγκεκριμένα μιλάω για το Silverstone 850W Decathlon

Link to comment
Share on other sites

Γιατί δεν παίρνεις έναν σταθεροποιητή να είσαι ήσυχος; 10-15 ευρώ έχει. Δώσε καμιά 100άρα ακόμα για ένα UPS και θα είσαι οκ τον χειμώνα.

Τόσα λεφτά έδωσες για το μηχάνημά σου, δεν θες να το προστατεύσεις;

Link to comment
Share on other sites

Σε εμένα πρόπερσι όμως που έπεσε κεραυνός κοντά στο σπίτι μου, πίστεψέ με δεν του άρεσε του pcιού.

Τροπφοδοτικό καμένο, ρούτερ καμένο, και στη μητρική το 60% των πυκνωτών είχαν σκάσει.

Από τότε με σταθεροποιητή και ups πάντα! Ασυζητητί.

Link to comment
Share on other sites

Αλεξικέραυνο στην ταράτσα, όλα τα άλλα είναι οδοντόκρεμες.

το θέμα είναι ποιός πραγματικά χρειάζεται τέτοια διάταξη και αν θα δώσει τα (πολλά) χρήματα που χρειάζεται...

Link to comment
Share on other sites

μαλιστά ...τι ήθελα και άνοιξα το topic....έπεσε ο ρημάδης ο κεραυνός και την εκανε την παπαρδέλα του. Χτύπησε τουλάχιστον το τροφοδοτικό... Τεσπα έχει εγγύηση. Παιδια έχετε να προτείνετε κανα UPS?Έχω το μηχάνημα της υπογραφής.

Link to comment
Share on other sites

Ακόμα και αν ξέρουμε να αλλάξουμε την ασφάλεια του psu ΔΕΝ υπάρχει λόγος να το ανοίξουμε και να χάσουμε έτσι την εγγύηση του.

Όλα σχεδόν έχουν ένα ειδικό μικρό αυτοκόλλητο που αν προσπαθήσεις τα ανοίξεις σκίζεται. (μετά αντίο εγγύηση)

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.