Jump to content



δισκος και rma στο e-shop


BILL5

Recommended Posts

ξερουμε απο που περνει το e-shop τους δισκους sigate ? και ποτε γινεται η αντικατασταση απο το e-shop για εναν δισκο επιστροφη απο rma ?

ευτυχώς για τους δίσκους sigate το esop είναι πολύ γρήγορο,έχω δώσει έως τώρα δυο δίσκους και τους άλλαξαν αμέσως !!!

Link to comment
Share on other sites

vasi ο δισκος ειναι αγορασμενος στης 16 του μηνα και σημερα οταν ανοιξα το pc δεν τον εβλεπε στο bios αλα ουτε πουθενα σε εσενα ποσο καιρο κανανε να στον αλαξουν?

Link to comment
Share on other sites

Xmmmm δε μπορώ να την βρώ αν και με μια αναζήτηση στο εργαστήρι βρήκα ένα τηλέφωνο

Απο το site www.seagate.com έχει πληροφορίες για το πως να τον στείλεις για εγγύηση,με ΕΛΤΑ θα σου έρθει max 10e

UPdate

http://www.seagate.com/www/en-us/support/warranty_&_returns_assistance/

Link to comment
Share on other sites

θα παω απο το e-shop να τον αλαξουν στο τακα τακα

Στο εύχομαι, αλλά αν κρίνω από τη μέχρι τώρα συμπεριφορά του eshop, τότε αυτή η φράση θα έπρεπε να μπει στο τόπικ με τις αστείες φράσεις των μελών του lab... :nerd:

Link to comment
Share on other sites

Whitesnake να σε καλα φιλε λες να κανουν κανα μηνα να μου δωσουν καινουργιο?

1. wd 3200aaks μαγαζακι

2. Seagate 320gb μαγαζακι

e-shop

3. Seagate 500gb

παντως για να μου αλαξουν τον wd κανανε 2 εβδομαδες και μολις πηρα τον Seagate

σε 2 μερες τους τον πηγα παλι rma οποτε περιμενω απο αυτους

1/9 μεχρι τωρα με εχει παει γκαντεμια ποτε δεν ειχα στιλει δισκο πισω και τωρα ολοι μαζεμενοι

Link to comment
Share on other sites

Παιδες δεν ειναι τοσο τραγικα με το eshop, δισκο τους πηγα και εγω πριν 2 μηνες και σε 2 μερες μου εδωσαν αλλο...μια χαρα ειναι το eshop, πλαισιο δεν ειναι ...αλλα πιστευω οτι δεν ειναι τοσο χαλι...και καρτες γραφικων εχω δωσει πισω 2 φορες και μου εκαναν 3 μερες και αυτες!

Link to comment
Share on other sites

συμφωνώ με τον από πάνω :)

έχω δώσει πολλές φορές δίσκους για RMA στο eshop και σε μια βδομάδα πάντα είχα ή καινούριο δίσκο ή πιστωτικό..

και γενικότερα με το eshop RMA εχω μεινει ευχαριστημένος... :)

Link to comment
Share on other sites

συμφωνώ με τον από πάνω :)

έχω δώσει πολλές φορές δίσκους για RMA στο eshop και σε μια βδομάδα πάντα είχα ή καινούριο δίσκο ή πιστωτικό..

και γενικότερα με το eshop RMA εχω μεινει ευχαριστημένος... :)

:slap::slap:

:drool::drool:

Link to comment
Share on other sites

κι όμως φίλε.... μπορει να σας φανεί παράξενο.. αλλά τόσα χρόνια ψωνίζω απ το eshop. έχω δώσει πολλά RMA και ποτέ δεν είχα πρόβλημα. (σκληροί, μητρικές, τροφοδοτικό, κάρτα γραφικών, ). .μπορεί μερικές φορές να αργούσε παραπάνω απ το κανονικό, πχ 2 βδομαδες, αλλά πάντοτε όλα κυλούσαν ομαλά.

( μένω επαρχία btw)

Link to comment
Share on other sites

Θεωρείτε εν έτει 2008 δηλαδή τη μία βδομάδα για rma ενός δίσκου καλό χρόνο; Το θέμα με το rma δεν είναι μόνο να γίνει, αλλά να γίνει και γρήγορα. Προφανώς με έναν δίσκο που δε δουλεύει δεν έχουν επιλογή παρά να τον αλλάξουν, αλλά αν θέλουν μια βδομάδα για έλεγχο... Ούτε και γω είχα πρόβλημα με το rma, πάντα τα κατάφερναν, αλλά όταν περιμένεις 15 μέρες για μια μητρική... ε, είναι πολύ... Τόσο περίμενα πριν 10 χρόνια που έπρεπε να πάνε τα προϊόντα στην αντιπροσωπεία.

Βέβαια πάντα υπάρχουν και οι εξαιρέσεις, όπως DVD-rw που με πήραν την επόμενη μέρα τηλέφωνο. Αλλά με τόσα που έχω διαβάσει εδώ, αυτό πρέπει να γίνεται στο 10% μόνο των rma.

Link to comment
Share on other sites

Θεωρείτε εν έτει 2008 δηλαδή τη μία βδομάδα για rma ενός δίσκου καλό χρόνο; Το θέμα με το rma δεν είναι μόνο να γίνει, αλλά να γίνει και γρήγορα. Προφανώς με έναν δίσκο που δε δουλεύει δεν έχουν επιλογή παρά να τον αλλάξουν, αλλά αν θέλουν μια βδομάδα για έλεγχο... Ούτε και γω είχα πρόβλημα με το rma, πάντα τα κατάφερναν, αλλά όταν περιμένεις 15 μέρες για μια μητρική... ε, είναι πολύ... Τόσο περίμενα πριν 10 χρόνια που έπρεπε να πάνε τα προϊόντα στην αντιπροσωπεία.

Βέβαια πάντα υπάρχουν και οι εξαιρέσεις, όπως DVD-rw που με πήραν την επόμενη μέρα τηλέφωνο. Αλλά με τόσα που έχω διαβάσει εδώ, αυτό πρέπει να γίνεται στο 10% μόνο των rma.

Συμφωνώ μαζί σου φίλε ( α και thanks gia to wall ;)

Εντάξει μια βδομάδα για μένα μια χαρά είναι. Σκέψου ότι μένω και Δράμα. Δηλαδή μέχρι να πάει κάτω το προιον, να ελεγχθεί, να το στειλουν θελει καποιες μέρες. Εδώ δεν έχουμε Πλαίσια και κορνίζες, και γενικά προσωπικά ποτέ δεν είχα το παραμικρό πρόβλημα με το eshop.

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.