Jump to content



Οθόνη 24'' - προτάσεις!


armored

Recommended Posts

  • Replies 454
  • Created
  • Last Reply
Eπιτέλους κατέληξες φίλε athlon ε?!

Αντε με το καλό! :yu:

Μόλις παρέλαβα τη δικιά μου lp2475w και τη δοκιμάζω! για το θέμα της κοκκινάδας στο μισό δεξιά , έχω την εντύπωση πως φαίνεται πολύ λίγο στο κάτω δεξί άκρο μόνο....τι λέτε και σεις?

isjhby1qyq286nh12981_thumb.jpg

Ρε Stolis...εχεις βαλει Screenshot με printscreen και μας ρωτας αν φαινεται η ανομοιομορφια? :hehe:

Το Screenshot δεν δειχνει αυτό που βλέπεις εσυ απο την οθόνη σου...

δειχνει το σημα που στελνει η Vga στην οθονη...το πως το αναπαραγει το panel και το βλέπεις εσυ μετά

ειναι αλλο θεμα.

Αν θελεις βρε να ανεβασεις κατι....ανεβασε φωτογραφια....(με φωτογραφικη μηχανη.) :p

αλλιως και με κλειστη την οθονη σου ...αμα κανεις printscreen παλι το ιδιο θα δουμε.

κατι σαν και αυτό

http://www.thelab.gr/showpost.php?p=838732&postcount=130

Στην ΗP LP2475W αν το κοκκινο ειναι ελαφρα πιο τονισμενο IΣΩΣ να φευγει μετά απο καποιες ωρες λειτουργιας. Ατομα σε αλλα forum που υποστηριζουν οτι μιλήσαν με τεχνικους της HP μιλουν για 200 ωρες.

Link to comment
Share on other sites

Παιδια είμαι ανάμεσα σε δύο οθόνες (Athlon είχαμε την ίδια LG της οποιας πανελ και ομοιομορφία αυτο ειναι αγνωστες...) και σκεφτομαι η την HP την Ι-Σπς η τη Nec MultiSync® LCD2470WNX αλλά στην πρώτη με φοβίζει το πρόβλημα με τα χρώματα και τα χαμηλής ποιότητας ηλεκτρονικά ειναι και 500Ε god damit

Link to comment
Share on other sites

γιατί η NEC είναι φτηνή;Μια χαρά ηλεκτρονικά έχει η ΗΡ Κίνα και οι δύο συναρμολογούν άλλωστε..:baby:

γιατην LG 1920P χαρακτηριστκά της εδώ:http://www.prad.de/en/guide/screen1220.html ήταν καλή οθόνη πάντως:T:

Link to comment
Share on other sites

Εγώ έχω την LG L1720B όχι δεν είναι φθηνή εχούν ίδιο price range αλλά με την δευτερη δεν φοβαμαι ούτε για τα ηλεκτρονικά που εχουν αναφερθεί ούτε χρειαζεται calibration που έχει λυσαξει όλο το ιντερνετ :/

Link to comment
Share on other sites

Εγώ έχω την LG L1720B όχι δεν είναι φθηνή εχούν ίδιο price range αλλά με την δευτερη δεν φοβαμαι ούτε για τα ηλεκτρονικά που εχουν αναφερθεί ούτε χρειαζεται calibration που έχει λυσαξει όλο το ιντερνετ :/

που αντλείς information for this panel dear?:-O

για την NEC εδώ:http://www.tftcentral.co.uk/reviews/nec_24wmgx3.htm

Link to comment
Share on other sites

Δηλαδή εσύ θες με το που την πάρεις να την πετάξεις πάνω στο γραφείο και όλα ΟΚ? Η μήπως πιστεύεις πως η NEC είναι τέλεια καλιμπραρισμένη από το κουτί της? Στην τελική το να πατήσεις 9-10 ΄κουμπάκια' για να αλλάξεις λίγο τις ρυθμίσεις δεν είναι και κάτι το τραγικά δύσκολο πιστεύω....

Link to comment
Share on other sites

Φυσικά και δεν πιστεύω κάτι τέτοιο αλλά αν κοιτάξεις το forum λένε ότι χωρις calibrator δεν κάνεις καλό calibration στην συγκεκριμενη οθόνη... Παιδιά δεν εναντιόνομαι σε κανέναν ερώτησεις κανω να δω τη ισχύει τη δεν ισχύει...

Link to comment
Share on other sites

Φίλε μου καλό είναι να μπαίνει εξωτερικό μηχάνημα ρύθμισης όταν το χεις ανάγκη για γραφιστικά (όχι πως σε άλλες περιπτώσεις δεν είναι ευπρόσδεκτο :coax:) και λοιπές τέτοιες εργασίες. Το να της πειράξεις τα κλασσικά, όπως φωτεινότητα, αντίθεση και τα χρώματα δεν έιναι δύσκολο ούτε να το κάνεις, ούτε να βρεις τις ρυθμίσεις στο νετ της εκάστοτε οθόνης και πίστεψέ με θα μείνεις απόλυτα ικανοποιημένος!! Όμως τι χρήση θες να την κάνεις και κοιτάς για τέτοια οθόνη?

Link to comment
Share on other sites

2 - 3 sRBG settings στο internet μπορεις να βρεις να τα δοκιμασεις και νε μεινεις πολυ ικανοποιημενος...δεν νομιζω να εινα το προβλημα...για τους πολλους...οι επαγγελματιες εχουν εξωτερικο μηχανημα...

αλλα μην νομιζετε κι ολας οτι μια 100% καλιμπραρισμενη οθονη θα αρεσει σε εναν μη επαγγελματια περισσοτερο απο μια λιγοτερο....

επισης το wide gamut αρεσει σε πολυ κοσμο που θελει το πανελ για all around.

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.