Jump to content



Οθόνη 24'' - προτάσεις!


armored

Recommended Posts

Αυτό με το lag που λέγανε διορθώθηκε στις καινούργιες?

την έφερε για λίγο το e-shop στα 560 αλλά τώρα δεν υπάρχει.

8 bit? 10 δεν είναι συνήθως τα s-pva? και η hp 8 bit δεν είναι?

Χοντρά χοντρά δηλαδή η hp λόγω H-ips panel είναι ποιό γρήγορη και η dell έχει καλύτερη εικόνα λόγω s-pva.

Χέρομαι που μου λές την dell ενώ βλέπω έχεις την hp γιατί δείχνει αντικειμενικότητα, αν μου έλεγες hp και μετά έβγαινε ένας με dell και έλεγε dell θα μπερδευόμουνα χειρότερα.

Μέχρι τέλος του μήνα λέω να πάρω μία εκ των δύο, οπότε πάμε για dell και αν κολώσουμε στα λεφτά πάμε για Hp.

Αν υπάρχουν και άλλες απόψεις θα βοηθήσουνε γιατί είναι δύκολη επιλογή.

Αν ασχολεισε με παιχνιδια απεφυγε την Dell,απο προσωπικη εμπειρια το lag της ειναι πραγματικα απαλευτο..

Οχι δεν εχει διορθωθει το input lag της ουτε στα τελευταια rev.Τωρα οσο αφορα το H-IPS vs S-PVA και τα 2 panel ειναι απλα η elite σε χρωματικη αποδοση και γωνιες θεασης και αποδιδουν το ιδιο καλα.

Μεταξυ Dell και Hp προσωπικα θα πηγαινα χαλαρα hp.

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 454
  • Created
  • Last Reply
Αν ασχολεισε με παιχνιδια απεφυγε την Dell,απο προσωπικη εμπειρια το lag της ειναι πραγματικα απαλευτο..

Οχι δεν εχει διορθωθει το input lag της ουτε στα τελευταια rev.Τωρα οσο αφορα το H-IPS vs S-PVA και τα 2 panel ειναι απλα η elite σε χρωματικη αποδοση και γωνιες θεασης και αποδιδουν το ιδιο καλα.

Μεταξυ Dell και Hp προσωπικα θα πηγαινα χαλαρα hp.

Δεν ξερω εσυ φιλε τι λες...αλλα εγω που πηρα Dell με TN panel αυτες τις μερες εχω μεινει απολυτα ευχαριστημενος...

Και μια χαρα αποδιδει στα παιχνιδια...πληρες απολαυση...:D

Link to comment
Share on other sites

Δεν ξερω εσυ φιλε τι λες...αλλα εγω που πηρα Dell με TN panel αυτες τις μερες εχω μεινει απολυτα ευχαριστημενος...

Και μια χαρα αποδιδει στα παιχνιδια...πληρες απολαυση...:D

Αμα δε ξερεις τι λεω φιλε κανε το κοπο να διαβασεις ξανα τι γραφουμε,μιλαμε για μια συγκεκριμενη Dell την 2408wfp με s-pva panel.Τωρα τη σχεση εχει το input lag της 2408wfp που ανεφερα με τη δικια σου οθονη μαλλον θα ξερεις εσυ καλυτερα.

Link to comment
Share on other sites

εγω δεν το χω παρατηρησει καθολου αυτο το input lag!! αλλα κ γω μαλλον για hp θα πηγαινα! αν και το overclockers εχει την 27αρα την dell κατι λιγοτερο apo 500€

+ την courier θα πηγαίνει παραπάνω άλλωστε καλό είναι να μείνουν τα φράγκα εδώ Ελλάδα με την οικονομική κρίση...:crazy_pilot: και μετά μεγεια..:beer:

Link to comment
Share on other sites

Κίτα άμα είναι να παραγγέλλει οθόνη από τους overclockers καλύτερα να πάρει την 24" Hazro που λένε ότι είναι ανώτερη της HP και έχει inputlag γύρο στα 6-8ms !Άλλα υπαρχή ένα προβληματάκι ... η εγγύηση ισχύει μόνο για την Βρετάνια όποτε άμα σου έρθει χαλασμένη ή ελαττωματική ή χαλάσει αργότερα άδειο λεφτακια και δεν πρόκειται να σου τα γυρίσει κανένας! :X:

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Καλησπέρα παίδες.... ενδιαφέρομαι να πάρω μία ίσως και δύο 24" οθόνες!!!

Κάποια μοντέλα που κοίταξα και αφού δίαβασα όλο το thread είναι κάποια απο τις παρακάτω:

Samsung SM-T240HD

SAMSUNG SYNCMASTER 2493HM BLACK

SAMSUNG SYNCMASTER 245B PLUS

Φυσικά οποιος έχει να προτείνει κάποια καλύτερη ας μου πει δν ενδιαφέρομαι για παιχνίδια γιατι δεν παίζω απλα θέλω μία οθόνη για το PC μου γιατί τώρα έχω μία Sony 17" καμμιά 6ετία και δίπλα ένα imac 24"....:o:O:O

Το κόστος να είναι max 500 euro.....;)

Link to comment
Share on other sites

η πρώτη είναι η καλύτερη με την δεύτερη να την ακολουθεί (την οποία και έχω και είμαι καταευχαριστημένος.΄φοβερα χρώματα και πολύ καλές γωνίες θέασης και πολύ καλή σε video. μόνο αρνητικό ότι δεν υποστηρίζει 1:1 pixel mapping το οποίο σημαίνει ότι σε χαμηλότερες αναλύσεις σε περιβάλλον desktop φαίνεται κάπως θολή ενώ σε gaming δεν καταλαβαίνεις τίποτα. εγώ παίζω και σε 1440*900 και είμαι μια χαρά μιας κα η κάρτα της υπογραφής μου πλέον δεν τραβάει και πολύ.)

Link to comment
Share on other sites

Ναι ξέχασα να σημειώσω οτί τις έβαλα με σειρά απο την καλύτερη στην κατώτερη. Βασικά λέω να κινηθώ προς την SM-T240HD επειδή είναι και HD .... επειδή δν ξέρω ο ψηφιακός δέκτης που έχει πιάνει μόνο τα κανάλια τα ψηφιακά της ΕΡΤ η και κανονικά???? Έχετε να προτείνετε κάτι σε HP ή LG....

Σκέφτομαι και κάτι προς τα εδώ LG W2452V ή HP w2448hc

Ποια απο τις 5 προτείνετε??? Εγώ λέω να χτυπίσω την LG W2452V....???

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά για να μην ανοίγω άλλο thread, μπορείται να μου πείτε ποιά είναι η διαφορά ανάμεσα στην LG W2452T και στην ίδια αλλά με V, δηλαδή την LG W2452V?

Δες ΕΔΩ τις διαφορές....:T::T::T:

Link to comment
Share on other sites

Με λίγο ψάξιμο είδα ότι έχουν έρθει από infoquest αυτές οι δύο:

http://www.you.gr/b2c_iqshop/b2c/pd.do?pg=83241DAD48972D4798972AF80B889D65&pa=4BD6FE9E0023DF4C903F20B665A6D6BD

http://www.you.gr/b2c_iqshop/b2c/pd.do?pg=F0FC85C3B44FCA42A1A9282F598347A1&pa=4BD6FE9E0023DF4C903F20B665A6D6BD

Υπάρχουν reviews για αυτές?

edit:

Μόλις είδα ότι ο ProPitsiriko$ έχει κάνει ήδη μια mini παρουσίαση της 24άρας.

http://www.thelab.gr/showthread.php?t=58840

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.