Jump to content



Οθόνη 24'' - προτάσεις!


armored

Recommended Posts

  • Replies 454
  • Created
  • Last Reply
Υστερεί όμως σε τεράστιο βαθμό στις διαθέσιμες συνδέσεις σε σχέση με τη dell....

εμενα δεν με συγκινει η υπαρξη 18 hdmi 15 dvi 52 usb και 134 vga ports τα οποια ποτε ουσιαστικα δεν θα χρησιμοποιησω,

Link to comment
Share on other sites

παντως απο spv-a 24αρια ειναι σαφως καλυτερη σε θεμα lag..ασε που πρπει να λιωνεις 3ωρα σε cs 1.6 για να το καταλαβεις..

@christaras στα 2560 ειναι αλλη φαση το gaming....

Link to comment
Share on other sites

παντως απο spv-a 24αρια ειναι σαφως καλυτερη σε θεμα lag..ασε που πρπει να λιωνεις 3ωρα σε cs 1.6 για να το καταλαβεις..

@christaras στα 2560 ειναι αλλη φαση το gaming....

λογικα θα εχει μεγαλη διαφορα απλα η μικρη αποσταση απο την οθονη και τα +600ε δεν μου το επετρεψαν.ασε που θα θελα και 2η 295 μετα:big_boss:

Link to comment
Share on other sites

κοιτα απο 24" σε 26" το νεκ που ειχα..δεν μου φανηκε..αλλα απο 24" σε 30" ναι ειναι ενα θεμα....παντως να ξερεις το λαγκ δεν εχει να κανει με το μεγεθος της οθονης..αλλα καθαρα με το τι πανελ φοραει η οθονη..το overdrive και αλλα....

Link to comment
Share on other sites

Εγω που πηγα απο 15,4" σε 26" μου φανηκε καπως μονο την πρωτη ωρα....Και επιτελους αραξα πισω στην καρεκλα μου και σταματησα να καμπουριαζω κοντα στην οθονη για να βλεπω.

Link to comment
Share on other sites

εμενα δεν με συγκινει η υπαρξη 18 hdmi 15 dvi 52 usb και 134 vga ports τα οποια ποτε ουσιαστικα δεν θα χρησιμοποιησω,

Συμφωνώ 100%...

στα 1000ε dell για μενα το lag δυσκολο να το αποφυγεις σε τετοιο μεγεθος.αλλα γιατι τοσο μεγαλη????

Όπως είπαν δεν εξαρτάται το lag από το μέγεθος της οθόνης αλλά από το panel... Η apple δεν έχει scaler και IPS panel οπότε δεν έχει τόσο lag όσο η dell που έχει scaler...

Τελικά απ ότι φαίνεται θα πάω σε 30". Ή στην apple ή στην Samsung 305T+ από το plaisio...

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Καλησπέρα!Διάβασα το συγκεκριμένο θέμα και επειδή ενδιαφέρομαι για μια οθόνη θα ήθελα ορισμένες πληροφορίες για την NEC 24wmgx3!

Επειδή με ενδιαφέρουν παιχνίδια κυρίως και τανίες θα ήθελα να μάθω αν το input lag είναι μεγάλο.Από εκεί και πέρα γνωρίζω ότι τα χρώματα είναι πολύ ωραία!Σε ταινίες έχει υποθεί ότι δεν τα πάει τόσο καλά αλλά δεν ξέρω ισχύει?

Είμαι ανάμεσα σε αυτήν και στην HP.Σκεφτόμουν και την Eizo 2442w αλλά είναι αρκετά ακριβή για 24' και για τα σημερινά δεδομένα.Τελευταία την Dell 2408 η οποία με έχει ενοχλήση στο θέμα του lag.Αυτά!

Ευχαριστώ!:)

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.