Jump to content



Οθόνη 24'' - προτάσεις!


armored

Recommended Posts

  • Replies 454
  • Created
  • Last Reply

ΑΝ διάβασες καλά, εγώ είπα πως καίει 140 Watt! Και πως άλλες φίλες της καίνε 35-50W. Αυτά τα ΞΕΡΩ! Εσύ από την άλλη προτείνεις την HP w2448hc ενώ μου λες να κοιτάξω review για την w2408h η οποία κι αυτή καίει 130 Watt!

Κοίτα λοιπόν κι εσύ που ξέρεις, αφού έχεις διαβάσει, να διαβάζεις καλά... :nono:

Link to comment
Share on other sites

Κανένα κόλλημα.. απλά το ανέφερα μήπως τον ενοχλούσε.

Εγώ προσωπικά θα διάλεγα κάποια άλλη..

Απλά από εκεί και πέρα νόμιζα πως με την απάντησή του, μου έδωσε έδωσε κάποιο άλλο επιχείρημα.

Link to comment
Share on other sites

Γιατι τέτοιο κόλλημα με τα watt? :toomuchne

Αφου δεν θα έχει brightneσs στο full... :whip:

Πεστα ρε φιλε γιατι μαλλον ο Delijohn δεν κατεχει και πολλα :-O (πολυ νευρικο σε βρισκω Delijohn...κουβεντα κανουμε)

Αν διαβασεις το review θα δεις τι λεει για την καταναλωση...γι αυτο σου το εγραψα...αν και να σου πω την αληθεια ας εχει λιγη καταναλωση παραπανω παρα να παρω κατι αθλιο...για τα ματια μας μιλαμε...

Ο SirDiman ειπε παντως κατι πολυ σωστο :T: (χωρια το οτι εχει και Ambient light sensor) και απο τι βλεπω δεν ξερεις και πολλα.Το 130W (και οχι 140W ) ειναι η μεγιστη τιμη.Οχι την βαλαμε στην μπριζα και καταναλωνουμε 130W...διαβασε και λιγο....πριν πεις οτιδηποτε...και τα w δεν ειναι το πρωτο πραγμα που κοιταω σε μια οθονη ελεος τι κολλημα.......:TD:

Link to comment
Share on other sites

ΑΝ διάβασες καλά, εγώ είπα πως καίει 140 Watt! Και πως άλλες φίλες της καίνε 35-50W. Αυτά τα ΞΕΡΩ! Εσύ από την άλλη προτείνεις την HP w2448hc ενώ μου λες να κοιτάξω review για την w2408h η οποία κι αυτή καίει 130 Watt!

Κοίτα λοιπόν κι εσύ που ξέρεις, αφού έχεις διαβάσει, να διαβάζεις καλά... :nono:

Πρακτικα ολες 50-70 Watt ειναι

Δεν ειναι 140Watt.

Γυρω στο 60-70αρι πρεπει να καταναλωνει η HP w2448hc

και το προηγουμενο μοντελο, η ΗP 2408h, λεει 130Watt

το το prad.de την ειχε μετρήσει ~ 70Watts

με 10 φωτεινότητα η δικη μου (2448hc) ειναι 60Watt

συνηθως ομως την εχω με 0 φωτεινότητα.

και ειναι φυσιολογικο να ειναι και λιγο παραπανω (10-15watt) δεν τρεχει τιποτα

εχει καμερα hub ambient sensor μεγαλα contrast

(και αμα θελεις τα κλεινεις)

Link to comment
Share on other sites

γρήγορη ερώτηση:

Μεταξύ Dell 2407WFP και Dell 2408WFP ποια έχει το μεγαλύτερο input lag?

τελευταία revisions παντα...

για τον μπετσο και οι 2 .... :p

http://www.digitalversus.com/duels.php?ty=6&ma1=88&mo1=116&p1=1217&ma2=88&mo2=342&p2=3161&ph=1

Link to comment
Share on other sites

Kαλησπέρα!Επειδή θα κάνω άμεσα την αγορά θα ήθελα μερικές γνώμες για τις παρακάτω οθόνες.Είμαι ανάμεσα σε HP w2558hc,w2448hc και την T240.Την θέλω ιδιαίτερα για games σε HD ανάλυση 1920χ1080p.Σε θέματα απόκρισης τι λένε και αν τείθεται input lag που να αποτρέπει την αγορά τους?

Υ.Γ : Πάντως σίγουρα πάω για την w2558 αλλά έχει ειπωθεί κάτι για dot pitch που είναι μεγάλο.Αυτά!Αν μπορείτε απαντήστε άμεσα γιατί θα αγοραστεί σίγουρα.

Link to comment
Share on other sites

την Τ240 την εχω εγω, μια χαρα οθόνη ειναι για τα $$ της , καλα χρωματα εχει ,

απο γωνιες δεν με εχει εντυπωσιαση ιδιαιτερα αλλα κλαιν ,ουτε διαγωνια κοιταω,ουτε ανασκελα ,ουτε κρεμασμενος αναποδα.

για ΤΝ καλη ειναι, για την ΗΡ δεν λεω τπτ γιατι δεν την εχω δει καν.

Link to comment
Share on other sites

παιδάκια εγώ έχω την lg flatron w2452v με ΤΝ πανελ (δεν ξέρω τι ρόλο βαράει) αλλα δείχνει πολυ ώραια και hd ταινιες και games και ολα γενικά ειμαι πολυ ευχαριστημένος για τα μάτια μου. :upside:

Link to comment
Share on other sites

γρήγορη ερώτηση:

Μεταξύ Dell 2407WFP και Dell 2408WFP ποια έχει το μεγαλύτερο input lag?

τελευταία revisions παντα...

οπως φαινεται και απο το λινκ του grant η 2407...σχεδον το μισο σε σχεση με την 2408

την εχω εδω και 2 μιση χρονια και δεν εχω το παραμικρο παραπονο

Link to comment
Share on other sites

Γεια σας θα ήθελα να μου προτείνετε μια οθόνη 24''.

Budget γύρω στα 410 ευρώ!

Η χρήση θα είναι από όλα.

Πείτε μου και τι άλλο θέλετε να σας πω.

Ευχαριστώ!!! :flower:

εγω θα σου προτεινα της SAMSUNG LCD SM-T240HD TV στα 380!!!ευρουδακια,η καλυτερη επιλογη στα χρηματα αυτα με απιστευτη αναλυση...http://www.smartcomputer.com.gr/index.php?page=shop.product_details&flypage=flypage.tpl&product_id=654&category_id=22&option=com_virtuemart&Itemid=123

Link to comment
Share on other sites

εγω θα σου προτεινα της SAMSUNG LCD SM-T240HD TV στα 380!!!ευρουδακια,η καλυτερη επιλογη στα χρηματα αυτα με απιστευτη αναλυση...http://www.smartcomputer.com.gr/index.php?page=shop.product_details&flypage=flypage.tpl&product_id=654&category_id=22&option=com_virtuemart&Itemid=123

380ευρουδκια??γιατι το πλαισιο την εχει 319..η αναλυση επισης ειναι αυτην που εχει το 90% των monitor στις 24'' ...αρα απιστευτη δεν ειναι

Link to comment
Share on other sites

Δεν ειναι 24", ειναι 23" αλλα αξιζει να αναφερθει νομιζω :

Ερχεται απο τη samsung :

F2380 :

23"

16:9

1920x1080

PVA panel

299ε MSRP

Επιτελους αξιολογη fullHD επιλογη χωρις ΤΝ σε προσιτη σχετικα τιμη.

Στη Γερμανια εχουν αρχισει και εμφανιζονται με χαμηλοτερη τιμη τα 251 ευρω. Εδω δεν την βλεπω κατω απο 280 να εμφανιζεται....αλλα ας ερθει με το καλο και ας ερθει και με τοσα!

Θα κλεισει σπιτια στα ΤΝ αν δε γινει καμια τοπικη εξυπναδα με την τιμη...

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.