Jump to content



Αλλαγη Μητρικης


takis-pa

Recommended Posts

κάνεις overclocking. αν όχι τότε και αυτή που έχεις είναι πολύ. αν πάλι κάνεις μια χαρά είναι αυτή που έχεις. αν πάλι όμως είσαι τύπος του 500+ fsb τότε μπορεί να χρειαστεί να αλλάξεις αλλά δεν ξέρω αν αυτή που προτείνεις είναι για τέτοιες καταστάσεις.

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...
εχεις δοκιμασει καποια μητρικη σε DFI H GIGABYTE?

Οχι δεν ειχα ποτε αλλες μητρικες μονο ASUS.Την αλλαγη λεω να την κανω μονο για το chipset.Επισης με την τωρινη μου δεν ανεβαινει πανω απο τα 425 fsb.

Link to comment
Share on other sites

Δυσκολοπίστευτο και ομως αληθινό!!!Το ανέβασα στα 430 μπήκε στο λειτουργικό και στα 3 λεπτά του Crycis πάγωσαν τα πάντα.(το Crycis το έχω για δοκιμαστήρι) Μόνο στα 425 ολα δουλεύουν αψογα.

Link to comment
Share on other sites

Δυσκολοπίστευτο και ομως αληθινό!!!Το ανέβασα στα 430 μπήκε στο λειτουργικό και στα 3 λεπτά του Crycis πάγωσαν τα πάντα.(το Crycis το έχω για δοκιμαστήρι) Μόνο στα 425 ολα δουλεύουν αψογα.

Κι ομως κατι κανεις λαθος ή εχεις φτασει στα ορια μνημων/ επεξεργαστη πχ

Και μητρικες της "πλακας" φτασουν 430+

Link to comment
Share on other sites

Δυσκολοπίστευτο και ομως αληθινό!!!Το ανέβασα στα 430 μπήκε στο λειτουργικό και στα 3 λεπτά του Crycis πάγωσαν τα πάντα.(το Crycis το έχω για δοκιμαστήρι) Μόνο στα 425 ολα δουλεύουν αψογα.

βασικα δεν ποσταρεις μια ολες τις ρυθμισεις που εχεις βαλει απο το bios να δουμε τι γινεται?

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.