Jump to content



Recommended Posts

ειπα να γλειτωσω κανα ευρο και πειρα το ενλογο μαυρο μελανι για τον εκτυπωτη μου ο οποιος με τα αυθαιντηκα μελανια της HP που ειχα πριν δουλεβε αψογα. τωρα με αυτα ακομα και στην καλυτερη ποιοτητα εκτυπωσης το μαυρο ειναι ξεθοριασμενο ενω στη γρηγορη εκτωπωση αλλλου εχει αλλου δεν εχει μελανι.....:haha:

ειναι τα μελανια Γ.Τ.Π ή μου χαλασε ο εκτυπωτης ετσι ξαγνικα με την αλλαγη?:ph34r:

Link to comment
Share on other sites

Κι εγώ το ίδιο με τον τόλη.

Είναι για πέταμα οι κεφαλές της @Work που δίνει μαζί, λογικά έχουν λιώσει από τη χρήση και δεν βγάζουν πια μελάνι.

Και επειδή παλιά τα αναγόμωνα μόνος μου, η κεφαλή της HP αντέχει για 2-3 γεμίσματα ΧΩΡΙΣ συντήρηση . . .

Εγώ σκέφτομαι πάντως να τους πάω πίσω τα μελάνια, απλά δεν βρίσκω την απόδειξη.

Τό χω κάνει 15 clean print cartridges, ακόμη και prime clean 2-3 φορές, έχω τσεκάρει και οπτικά να μην έχει σκόνες κλπ. και πάλι δεν βγάζει τίποτα, για την ακρίβεια κάποια injectors δεν δουλεύουν.

Link to comment
Share on other sites

Εγώ μερικές φορές που χρησιμοποίησα @work, δεν είχα πρόβλημα με τις κεφαλές, αλλά με την ποιότητα του μελανιού.

Σε μεγάλες επιφάνειες το μαύρο παρουσίαζε ανομοιομορφίες, ενώ σε απλό κείμενο, το μελάνι έμοιαζε να μην απορροφάται σωστά και κάθε φορά που έπιανα τη σελίδα σε σημείο που είχε γράμματα, έκανε μουτζούρες...

Από τότε, μόνο γνήσια HP αναλώσιμα κι ας είναι πανάκριβα... Τουλάχιστον ξέρω ότι είναι καλά. ;)

Link to comment
Share on other sites

Είναι ξαναχρησιμοποιημένη προφανώς.

Όλες είναι ξαναχρησιμοποιημένες. Και η ίδια η HP, ανακατασκευασμένες πουλάει.

Το θέμα είναι ότι άλλο ανακατασκευασμένη από την HP, άλλο ανακατασκευασμένη από την @work. Με HP αναλώσιμα δεν είχα ποτέ prob, και γενικά παλιότερα και οι @work μια χαρά μου έπαιζαν, η τελευταία που αγόρασα βγήκε προβληματική (ήταν προ 3-4 μηνών αν θυμάμαι καλά, ίσως και λίγο περισσότερο).

Απλά αν τύπωνα ό,τι χρειαζόμουνα στον HP, θά χα πουλήσει το σπίτι με το κόστος πού 'χουν τα μελάνια.

Link to comment
Share on other sites

Πάντως για οικονομία και μόνο, τουλάχιστον το μαύρο μελάνι θα μπορούσατε να το γεμίζετε. Εγώ έτσι κάνω στον φθηνό canon που έχω τα τελευταία 5 χρόνια και δε φαντάζεστε πόσο οικονομικά τυπώνει (το ασπρόμαυρο εννοείται). Πραγματικά ΔΕ ΦΑΝΤΑΖΕΣΤΕ

Link to comment
Share on other sites

Εδώ στην δουλειά, έχουμε ως επί των πλείστον HP.

Τα περισσότερα ανακατασκευασμένα μελάνια, είτε για inject είτε για Lazer παρουσιάζουν προβλήματα.

Δεν ξέρω εάν φταίει η εταιρία που τα ξαναγεμίζει ή κάτι άλλο.

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...
Πάντως για οικονομία και μόνο, τουλάχιστον το μαύρο μελάνι θα μπορούσατε να το γεμίζετε. Εγώ έτσι κάνω στον φθηνό canon που έχω τα τελευταία 5 χρόνια και δε φαντάζεστε πόσο οικονομικά τυπώνει (το ασπρόμαυρο εννοείται). Πραγματικά ΔΕ ΦΑΝΤΑΖΕΣΤΕ

Μόνο που ο Canon έχει άλλο σύστημα. Τα φυσίγκια δεν έχουν και την κεφαλή πάνω όπως στους HP. Γι αυτο και τα ανταλλακτικά του HP είναι ακριβότερα. Πληρώνεις και κεφαλή μαζί.

Αν επιτρέπεται, πώς αναγομώνεις τα Canon? Μόνος σου ή παίρνεις έτοιμα αναγομωμένα? Και για τι κόστος μιλάμε?

Link to comment
Share on other sites

  • 1 year later...

Είμαι κ εγώ από τους άτυχους που πήραν το συγκεκριμένο μελάνι και οι εκτπώσεις είναι για τα μπάζα. Αναγκάστηκα να αγοράσω το αυθεντικό για να λειτουργήσει το μηχάνημα. Μάλιστα πήρα την οικονομική συσκευασία με 2 catridges και δεν βρίσκω την απόδειξη. Λέτε να τους τα πάω πίσω? Θα τα δεχτούν? Το ένα δοχειάκι είναι ακόμα σφραγισμένο.

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...
εγώ πήρα το φωτογραφικό "58" για τον εκτυπωτή μου και δουλεύει (ακόμα) μια χαρά ! Βασικά ήταν η 1η φορά που δοκιμάζω @work ... θα δείξει όμως στο μέλλον.

Αγόραζα καιρό δεν είχα πρόβλημα.

Αλλα το ebay ειναι μονόδρομος για τα uber φτηνά μελάνια.(6 συμβατα catridge για τον Epsoν px700 μονο 12 ευρό+μεταφορικά) ;)

Link to comment
Share on other sites

Πήρα και εγω ένα @work για ένα canon i560 που έχω βγάζω το cartridge απο την συσκευασία και τι να δω, το tank με το μελάνι είναι το μισό και το σφουγγάρι διπλάσιο σε μέγεθος σε σχέση με το κανονικό! :man_in_love: 50% οικονομία my ass, έτσι κάνω και εγω :TD:

Link to comment
Share on other sites

εγω πηρα απο ebay 2 σετ απο 6 μελανια το καθενα με 13Ε και μου εχουν βγαλει καμμια 30-40 Α4 σε best photo.και καμμια 70αρια 10χ15 και τωρα αδειασανε.Δλδ εχουν κανα 10% ακομα..

Αυτο που παρατηρησα σε 1 φωτο ειναι το ματζεντα που ξεθωριασε αμεσως.Οταν λεω αμεσως εννοω σε 10λεπτα.Αλλα οχι τραγικη διαφορα..

και τωρα θα κοιταξω τα refil carts..με τα μπουκαλακια

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.