Jump to content



Προσοχη οταν αγοραζετε ιντελ επεξεργαστες!


Tsakonas

Recommended Posts

εγώ πιστεύω ότι το ζήτημα είναι σοβαρό εξαιτίας της εγκύησης, και αν θεωρείτε ότι δεν θα το κάνει μια ελληνική επιχείρηση από μόνη της γιατί να μην αγοράζει από μεγαλοπρομηθευτές που κάνουν τη δουλειά μαζικά. θα προτεινα προσοχή στη συσκευασία και τισ λεπρομέριεσ

Link to comment
Share on other sites

δεν ξερω τη λετε για το rma του e-shop εγω πηρα ενα ζευγαρι μνημες ddr3 την παρασκευη 14/11 η μια δεν δουλευε τις πηγα πισω σαββατο 15/11 και σημερα 17/11 μου εδωσαν καινουργειες(και δεν δουλευο εκει):jester:

Link to comment
Share on other sites

Ειναι η τριτη φορα που κανω rma στο e-shop μονο εναν 8600 που πηγα πισω μου τον αλαξαν μετα απο 3 μερες

εδω σε αλλο μαγαζι δεν λεμε ονοματα (δεν ειναι το πλαισιο)για να μου αλαξουν ενα cpu+ενα ζευγαρι μνημες εκαναν 15 ημερες και με δουλευαν οτι ειχε παη το cpu στα κεντρικα και το ειχαν στο μαγαζι στο service τους εγω e-shop και plaisio απο πουθενα αλλου αγορες :magic:

Link to comment
Share on other sites

αυτο το λες εσυ με τοις δικες σου εμπειριες εγω εχω αλλη αλυσιδα καταστηματων για το χειροτερο rma και δεν ειναι το πλαισιο και αν απορης για αυτα που σου λεω εχω και τα 3 παραστατικα να τα σκαναρο και να τα ποσταρω αν θελεις:jester:

Link to comment
Share on other sites

ρε σεις εδω το νημα ειναι για τους box και tray επεξεργαστες,εσεις το πηγατε παλι στο after

sales του eshop.

οσον αφορα το αρθρο εκει στο λινκ που εδωσε ο φιλος στην αρχη,περαν της οικονομικης

διαστασης για τους εμπορους και οχι για τον καταναλωτη,ολα τα αλλα ειναι ανευ σημασιας και υπερβολικα..

κατα αρχην τα cpu ειναι τα ιδια ακριβως και οποιαδηποτε προβληματα προκυψουν απ αυτα που ισχυριζεται εκει ο αρθρογραφος θα οφειλονται στη φτηνη ψυκτρα.

ακομη και box εκδοση να αγορασει καποιος δεν προκειται να το αφησει με τη stock ψυκτρα,οποτε δεν υπαρχει προβλημα.

αλλα θα μου πει καποιος,υπαρχουν και οι απλοι χρηστες που δεν αλλαζουν ψυκτρες

και δε γνωριζουν αλλο απο το να πατανε το start,ε ενταξει αυτοι ας προσεχουνε.

Link to comment
Share on other sites

κατα αρχην τα cpu ειναι τα ιδια ακριβως και οποιαδηποτε προβληματα προκυψουν απ αυτα που ισχυριζεται εκει ο αρθρογραφος θα οφειλονται στη φτηνη ψυκτρα.

αυτη η διαφορα της εγγυησης μου καθεται καπως,αν καταλαβα καλα το αρθρο βεβαια..Δηλ οι box εχουν 3ετια,οι tray 1 ετος...αν δεν το γραφει με μεγαλα γραμματα στη διαφημιση υπαρχει προβλημα νομιζω..

Link to comment
Share on other sites

Λαμογιά μεγάλη μου κάθεται να είναι η όλη υπόθεση.Πάντως ευχαριστούμε για την πληροφόρηση, προσωπικά δεν ξανααγοράζω tray και ας έχει ο box 5Ε ακριβότερα, δεν νομίζω πως τα 5E αξίζουν έναν ενδεχόμενο κόπο σε περίπτωση καταστροφής του cpu μετά από έναν χρόνο.....

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.