Jump to content



Τί είναι καλύτερο για αρχή ;;;;;


dpolal

Recommended Posts

Eξαρταται και απο το παιδι.. εγω απο μικρος στις κονσολες χωρις ελεγχο και σχετικα λιγο περιορισμο και δοξα το θεο μια χαρα ειμαι και μια χαρα ημουν σε ολες τις τοτε υποχρτεωσεις μ...

Link to comment
Share on other sites

DS και απο εμένα, το ΠΣΠ είναι καλό, (με έσωσε στον στρατο:p) αλλά ειναι λίγο μικρός ο μπόμπιράς σου ;)

Και το wii είναι φανταστικό και τσιπάρετε και 100% , και τα παιχνίδια του εχουν σαν στόχο ενα κοινο στην ηλικια του γιου σου!.

Αν δεν σε νοιαζει η φορητοτητα το wii ειναι και καλο και φθηνο (και σαν αγορα, και σαν να εχει πολα παιχνιδια ο μικρος).

Link to comment
Share on other sites

Φιλε..Δεν θα προτεινα να του παρεις παιχνιδομηχανη απο τωρα....Γιατι δεν θα ξεκολαει..και πιθανον να γινει και αντικοινωνικό το παιδακι σου και θα στεναχωριέσαι... :cry:

Αστον να παει να παιξει με τα αλλα παιδια...να κανει ποδηλατο...να παιξει μπαλα...μην γίνεις υπερπροστατευτικός daddy...:nono:

Απο τα 6 ειχα Sega και ελιωνα στο Sonic...μετα PS1(στα 8 νομιζω)/PS2(στα 12) και τωρα PC....Επαιζα full..που ακομα απορουν οι γονεις μου γιατι δεν εχω εμφανίσει προβλημα στα ματια...Ειναι σαν το Τσιγαρο...εθιστικο ... δυσκολα ξεκολλας..:no: Και αλλο ενα προβλημα ειναι οτι δεν θα μπορεις να του το απαγορευσεις..γιατι ολη μερα θα κλαιει μεχρι που αγανακτας και του το δινεις...

Ο αδερφος μου κόλλησε με το Lineage απο τα 7 του χρονια..και τωρα ειναι 11 και ειναι εθισμένος και δεν ξερω τι να τον κανω να ξεκολλήσει απο τον υπολογιστη...

Εδω μου βαζει και τις φωνες...αμα μπω καμια φορα στο msn και ξεχαστω... :o

Link to comment
Share on other sites

Συμφωνοντας με τον Propitsiriko πιστευω οτι πρεπει να διδαξεις και το μετρο στο παιδι αμα προβεις σε τετοια αγορα...

Κατι Portable θα μπορουσε να το παρει και στο σχολειο και φανταζεσαι ποσο θα προσεχει την δασκαλα ... Εγω δν θα του επαιρνα κατι τετοιο.

Εμενα παντως οι δικοι μου μου τις καθημερηνες μου επαιρναν το καλωδιο της τροφοδοσιας του pc ... Για να μην παιζω και χαζεψω τελειως ... Δεν ηξεραν οτι ειχα 5-6

Link to comment
Share on other sites

6->7 χρονών και θέλει κονσόλα;

Πάρε για σένα ένα σπίτι στο χωριό ή σε μικρή πόλη και πηγαίνετε να ζήσετε σαν άνθρωποι

Άντε το πολύ βρες του έναν μάπα υπολογιστή και βάλτου απλά παιχνιδάκια(δεν εννοώ πασίεντζα και ναρκαλιευτή)

Έτσι:

α) θα αρχίσει να εξοικειώνεται με τον υπολογιστή

β) θα τον επιβλέπεις όταν παίζει

γ) θα ξέρεις τι παίζει (δεν θα μπορεί πχ να πάρει μία κασέτα με το doom(δεν ξέρω τι κυκλοφορεί τώρα) από έναν φίλο του)

Link to comment
Share on other sites

Eυχαριστώ πολύ για τις συμβουλές παιδιά.

Ο μικρός έχει ένα παλιό φορητό από την ηλικία των 4 χρονών (για να βλέπει μόνο καμμιά ταινία) αλλά ΔΕΝ ασχολήτε καθόλου.

Δεν του πολυαρέσει.

Κάτσαμε επίσης 2-3 φορές μαζί και παίξαμε ένα παιχνίδι στον υπολογιστή αλλά και πάλι δεν το αποζητά.

Τί να πώ μάλλον βλέπει εμένα που είμαι όλη μέρα σε ένα πισί μπροστά και παραδειγματίζετε αρνητικά (αμάρτησα για το παιδί μου :jump1: )

Βέβαια έχει δεί σε σπίτια φίλων του κονσόλες και παιχνιδομηχανές και λογικά ψιλοζηλεύει αφού είναι ποιό απλές και εύκολες στο χειρισμό.

Θα το δούμε το θέμα από εβδομάδα.

Link to comment
Share on other sites

Το pc γιατί δεν το έχεις σκεφτεί? Δεν θα πληρώνεις για παιχνίδια (p2p) που σίγουρα θα θέλει 1 τον μίνα και θα μάθει να χειρίζεται η/υ που θα έτσι και αλλιώς είναι απαραίτητο για το μέλλον του.

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.