Jump to content



i7 η core 2 quad???


Niksoul

Recommended Posts

lol...920 φυσικα παρε(αν θες οπωσδηποτε i 7)κ ανεβασε τον...:rolleyes:

ok....απλά επειδή είδα τα διάφορα reviews που κυκλοφορούν online και δείχνουν τραγικά μεγάλες διαφορές από 965 σε 920 για αυτό και ρώτησα...από την άλλη το 920 έχει 4.8fsb ενώ το 965 6.4...αλλά να μου πείς αν τα clockares τι σε νοιάζει...

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 51
  • Created
  • Last Reply

Αυτό το πράγμα που λένε όλοι ΈΛΕΟΣ, αν κλοκάρεις τον μικρό φτάνεις τις επιδόσεις του μεγάλου.

Άν κλοκάρεις τον μεγάλο όμως φτάνει στον Θεό, οπότε ο μικρός θα είναι πάντα μικρός και ο μεγάλος μεγαλύτερος...:red:

Link to comment
Share on other sites

Αυτό το πράγμα που λένε όλοι ΈΛΕΟΣ, αν κλοκάρεις τον μικρό φτάνεις τις επιδόσεις του μεγάλου.

Άν κλοκάρεις τον μεγάλο όμως φτάνει στον Θεό, οπότε ο μικρός θα είναι πάντα μικρός και ο μεγάλος μεγαλύτερος...:red:

Oτι πληρωνεις περνεις...εξ'αλλου γιατι μονο οι μικροι να εχουν ελπιδες για το καλυτερο?:p

Link to comment
Share on other sites

βασικα τον Ε68500 εχω αλλα δεν εχει μεγαλες αποδοσεις...δεν ξερω μπορει να κανω κατι λαθος...αλλα πιστευω οτι η GTX260 παει χαμενη με την μητρικη P5E3 και τον Ε6850...τεσπα...ειδα εχω περιμενω τον 920 και την P6T οποτε θα δειξει!! :)

Link to comment
Share on other sites

Αν εχεις ηδη dual core η quad core δεν πιστευω οτι αξιζει να πας σε i7 παρα μονο στους ακριβους.

εγώ πάντος απο P4 πηγα σε core i7 940 ..

άλλη αίσθιση παιδιά !!!!

ένα μόνο παράδειγμα θα πώ !!

μετατροπή ταινείας με το convertXtoDVD 3

700mb .avi

P4- 3 με 4 ώρες

i7 940 - 10 με 11 λεπτά !!!!

Link to comment
Share on other sites

βασικα τον Ε68500 εχω αλλα δεν εχει μεγαλες αποδοσεις...δεν ξερω μπορει να κανω κατι λαθος...αλλα πιστευω οτι η GTX260 παει χαμενη με την μητρικη P5E3 και τον Ε6850...τεσπα...ειδα εχω περιμενω τον 920 και την P6T οποτε θα δειξει!! :)

Απο-και-κλειεται η GTX260 να μην σου δινει τα μεγιστα λογω της cpu και της μητρικης σου. O 6850 ακομα και default (3ghz) αρκει για ολα (99%) τα games , ποσο μαλλον εαν τον κλοκαρεις και λιγο (δεν εχω δει 6850 που να μην εχει 3.6ghz)

Link to comment
Share on other sites

Δοκίμασε να κάνεις ενα format στο pc μήπως και στρώσει. Τα win αμα τα κρατάς πολύ καιρό και βάζεις και διαφορα προγράμματα που βρίσκεις εδώ κι εκεί χάνουν σε απόδοση. Περιόρισε και στο ελάχιστο τα προγράμματα που εγκαθιστάς κρατώντας αυτά που πραγματικά χρειάζεσαι.

Link to comment
Share on other sites

Δοκίμασε να κάνεις ενα format στο pc μήπως και στρώσει. Τα win αμα τα κρατάς πολύ καιρό και βάζεις και διαφορα προγράμματα που βρίσκεις εδώ κι εκεί χάνουν σε απόδοση. Περιόρισε και στο ελάχιστο τα προγράμματα που εγκαθιστάς κρατώντας αυτά που πραγματικά χρειάζεσαι.

+1:hehe:

Link to comment
Share on other sites

format εκανα τελευταια διοτι αλλαξα και δισκο...αλλα ειναι ακριβως οπως και πριν...με λιγα προγραμματα δεν μπορω να πω οτι με αποδιδει τα μεγιστα...μπορει να φταιει και η μνημη μιας και εχω 1333mhz 2GB...τεσπα...θα δουμε με τον ι7 που θα βαλω 4γκιγκα...μπορει και παραπανω...εκει ΠΕΡΙΜΕΝΩ να δω διαφορες αλλιως τοτε το ρημαδι το Xp που εχς θα φταιει ...:rip:

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.