Jump to content



Ακραιες συμπεριφορες απο τοTheLab


Fmx

Recommended Posts

Μπορει καποιος να μου πει αν το Lab εξυπηρετει απλους καθημερινους χρηστες υπολογιστών η συμφεροντα εταιρειων?

Το αναφέρω αυτο γιατι κλειδωθηκε ενα θεμα μου λογο οτι αναφερα οτι εχω πειρατικα windows και δεν μπορεσα να λυσω το προβλημα μου !και οταν εστειλα προσωπικο μυνημα το οποιο γραφει αυτα"Δεν καταλαβα το λογο που κλειδώσες το θεμα!!!Η δουλευεις για την Microsoft η απλα κανεις μια καταχρηση εξουσιας!!Και εφοσον σε πειραζε η "εκδοση δεκεμβριου" θα μπορουσες απλα να το σβυσεις αλλα να αφησεις το υπολοιπο μυνημα!

Εδω περα ζηταμε βοηθεια!Εαν νομιζεις οτι μενουμε στην Εκαλη και εχουμε 100 ευρω για αυθεντικα windows εισαι γελασμενος!Και εφοσον εισαι τοσο καλοπροαιρετος περιμένω να μου στειλεις εσυ τα αυθεντικα windows γιατι πλεον εφοσον κλειδωσες το θέμα δεν θα λαβω απαντησεις να λυσω το προβλημα μου!!"

η απαντηση ηταν αυτη"To thelab δε το διαβάζουν μόνο απλοί χρήστες, το διαβάζουν και εταιρίες και οι δικηγόροι τους. Ο δικτυακός τόπος είναι κατοχυρωμένος σε κάποιο φυσικό πρόσωπο το οποίο μπορεί να πάει φυλακή ή να μηνυθεί για διαφυγόντα κέρδη από τις εταιρίες. Γι' αυτό το λόγο, για να προστατευτούμε, δεν επιτρέπουμε να γίνονται συζητήσεις για πειρατικό λογισμικό.

Σε ένα δικτυακό τόπο στον οποίο γίνεται σαφή αναφορά ότι δεν επιτρέπονται συζητήσεις για πειρατικό λογισμικό, όταν βγαίνεις και μιλάς για εκδόσεις Δεκεμβρίου, τότε υπογράφεις μόνος σου το κλείδωμα του θέματός σου.

Πέρα από αυτά, δοκίμασε με αυθεντική έκδοση και δες αν σου κάνει τα ίδια"

Και αναρωτιεμε τελικα αν κανετε συμβασεις με εταιριες!!!

Γιατι δυστυχως τον απλο χρηστη δεν τον βοηθατε!!!!

ΕΛΠΙΖΩ ΝΑ ΜΗΝ ΚΛΕΙΔΩΣΕΙ ΤΟ ΘΕΜΑ ΚΑΙ ΝΑ ΑΦΗΣΕΤΕ ΤΟΝ ΚΟΣΜΟ ΝΑ ΠΕΙ ΤΗΝ ΑΠΟΨΗ ΤΟΥ

ΟΣΟ ΓΙΑ ΤΟΝ ADMINISTRATOR ΠΟΥ ΜΟΥ ΑΠΑΝΤΗΣΕ ΔΕΝ ΤΑ ΕΧΩ ΜΑΖΙ ΤΟΥ ΑΠΛΑ ΔΕΝ ΜΕ ΚΑΛΥΨΕ Η ΑΠΑΝΤΗΣΗ ΤΟΥ

ΜΕ ΜΕΓΑΛΗ ΕΚΤΙΜΗΣΗ

Link to comment
Share on other sites

δεν κάνουμε συμβάσεις....αλλά άνετα μας τραβάνε μηνύσεις εάν παρατηρηθεί το φαινόμενο να βοηθάμε άτομα με πειρατικό λογισμικό......

τι δεν μπορείς να καταλάβεις?.......το TheLab υφίσταται νομικά.....εφόσον λοιπόν υπάρχει νομικά κάτι εάν λειτουργήσει μέσα σε παράνομο πλαίσιο (να συζητιούνται θέματα πειρατίας) υπάρχουν κυρώσεις.

Τις κυρώσεις βέβαια δεν θα τις φας εσύ......ο απλός χρήστης.

και να φανταστώ οτι έχεις διαβάσει τους όρους χρήσης του TheLab ε?

Link to comment
Share on other sites

H αποδοχή των όρων χρήσης του δικτυακού αυτού τόπου από την μεριά σου όταν έγινες μέλος είναι ένα είδος συμβολαίου με όρους που οφείλεις να σέβεσαι και να τηρείς.

Όταν λοιπόν εσύ παραβαίνεις πρώτος κάποιον (ή κάποιους) κανόνες που έχουν θεσπιστεί από τους διοικούντες του forum τότε η αντίδραση είναι ανάλογη. (κλείδωμα του θέματος)

Χωρίς πάντως να θέλω να κάνω τον έξυπνο, αφού όπως λες έχεις σοβαρό οικονομικό πρόβλημα γιατί δεν στρέφεσαι στην λύση του ελεύθερου λογισμικού (linux) ;;;;

Link to comment
Share on other sites

Το thelab αποτελεί ένα site από και προς ανθρώπους με κοινό δείκτη την αγάπη για την τεχνολογία. Το forum του προσφέρεται για δημιουργική συζήτηση αλλά δεν αποτελεί helpdesk κανενός. Αυτό όσο αναφορά τη βοήθεια προς τον απλό χρήστη, διότι αν δε τα έχεις τα 100 ευρώ μην βάλεις windows. Η ευκολία της αντιγραφής δεν δίνει και αυτομάτως δικαίωμα κατοχής στον απλό χρήστη. Ο άλλος ο 'απλός' που τα πλήρωσε πως θα αισθανθεί απέναντι σε ένα φόρουμ που δε σέβεται τις επιλογές του;

Κατά την εγγραφή έχουμε κανόνες, προφανώς δε τους διάβασες. Οι κανόνες δεν είναι διακοσμητικοί και έχουμε τη τάση να τους τηρούμε. Αν δεν σε ικανοποιούν, πάλι καλά υπάρχουν άπειρα site στο internet και για όλα τα γούστα.

Link to comment
Share on other sites

Πρέπει φίλε μου να καταλάβεις εσύ και όλοι οι άλλοι, ότι το thelab.gr δεν είναι το μαγαζάκι σας που μπαίνετε μέσα και κάνετε ότι γουστάρετε. Έχουμε κανόνες εδώ και πρέπει να τους σέβεστε. Τόσο απλά. Δεν σας βάλαμε με το ζόρι εδώ μέσα να ποστάρετε και δεν πρόκειται να σας κρατήσουμε με το ζόρι. Πάρε 7 μέρες να σκεφτείς γιατί η συμπεριφορά σου δεν συνάδει με αυτή των χρηστών του δικτυακού τόπου, και όσο για τη δημοσίευσή σου θα μείνει ως μνημείο βλακείας για τους υπόλοιπους που θα νομίζουν ότι μπορουν να παρανομούν αρκεί να γίνει η δουλειά τους.

Link to comment
Share on other sites

δεν καταλαβαινω τι δεν συνειδητοποιησες απο τους κανονες χρησης. απαγορευεται η συζητηση για πειρατικο λογισμικο οχι προφανως γιατι ο admin προαγει τη microsoft ή οτι αλλο αλλα γιατι οπως σου ειπανε και στο pm αυτος θα ειναι ο υπολογος για καθε στραβο που θα γινει εδω μεσα.

το να δοσεις 100 ευρω για windows ειναι μεν ενα σεβαστο ποσο αλλα δε σε υποχρεωνει κανεις να το κανεις.

εαν εχεις καποιο προβλημα και μπορω να σε βοηθησω στειλε μου ενα pm και θα το κανω, στο thelab ομως συμφωνεις ή οχι δεν επιτρεπονται παρομοιες αναφορες :)

Link to comment
Share on other sites

Μπορει καποιος να μου πει αν το Lab εξυπηρετει απλους καθημερινους χρηστες υπολογιστών η συμφεροντα εταιρειων?

Το αναφέρω αυτο γιατι κλειδωθηκε ενα θεμα μου λογο οτι αναφερα οτι εχω πειρατικα windows και δεν μπορεσα να λυσω το προβλημα μου !και οταν εστειλα προσωπικο μυνημα το οποιο γραφει αυτα"Δεν καταλαβα το λογο που κλειδώσες το θεμα!!!Η δουλευεις για την Microsoft η απλα κανεις μια καταχρηση εξουσιας!!Και εφοσον σε πειραζε η "εκδοση δεκεμβριου" θα μπορουσες απλα να το σβυσεις αλλα να αφησεις το υπολοιπο μυνημα!

Εδω περα ζηταμε βοηθεια!Εαν νομιζεις οτι μενουμε στην Εκαλη και εχουμε 100 ευρω για αυθεντικα windows εισαι γελασμενος!Και εφοσον εισαι τοσο καλοπροαιρετος περιμένω να μου στειλεις εσυ τα αυθεντικα windows γιατι πλεον εφοσον κλειδωσες το θέμα δεν θα λαβω απαντησεις να λυσω το προβλημα μου!!"

η απαντηση ηταν αυτη"To thelab δε το διαβάζουν μόνο απλοί χρήστες, το διαβάζουν και εταιρίες και οι δικηγόροι τους. Ο δικτυακός τόπος είναι κατοχυρωμένος σε κάποιο φυσικό πρόσωπο το οποίο μπορεί να πάει φυλακή ή να μηνυθεί για διαφυγόντα κέρδη από τις εταιρίες. Γι' αυτό το λόγο, για να προστατευτούμε, δεν επιτρέπουμε να γίνονται συζητήσεις για πειρατικό λογισμικό.

Σε ένα δικτυακό τόπο στον οποίο γίνεται σαφή αναφορά ότι δεν επιτρέπονται συζητήσεις για πειρατικό λογισμικό, όταν βγαίνεις και μιλάς για εκδόσεις Δεκεμβρίου, τότε υπογράφεις μόνος σου το κλείδωμα του θέματός σου.

Πέρα από αυτά, δοκίμασε με αυθεντική έκδοση και δες αν σου κάνει τα ίδια"

Και αναρωτιεμε τελικα αν κανετε συμβασεις με εταιριες!!!

Γιατι δυστυχως τον απλο χρηστη δεν τον βοηθατε!!!!

ΕΛΠΙΖΩ ΝΑ ΜΗΝ ΚΛΕΙΔΩΣΕΙ ΤΟ ΘΕΜΑ ΚΑΙ ΝΑ ΑΦΗΣΕΤΕ ΤΟΝ ΚΟΣΜΟ ΝΑ ΠΕΙ ΤΗΝ ΑΠΟΨΗ ΤΟΥ

ΟΣΟ ΓΙΑ ΤΟΝ ADMINISTRATOR ΠΟΥ ΜΟΥ ΑΠΑΝΤΗΣΕ ΔΕΝ ΤΑ ΕΧΩ ΜΑΖΙ ΤΟΥ ΑΠΛΑ ΔΕΝ ΜΕ ΚΑΛΥΨΕ Η ΑΠΑΝΤΗΣΗ ΤΟΥ

ΜΕ ΜΕΓΑΛΗ ΕΚΤΙΜΗΣΗ

Πρέπει να είσαι πολυ ΣΤΟΚΟΣ...

Link to comment
Share on other sites

Και εγω τα XP σπασμενα τα χα και συνηδειτοποισα τελικα οτι δεν αξιζε,γιατι ολο φορματ εκανα με τα μουφα,βαλε αυθεντικα ρε φιλε να ξενοιασεις και ασε τις χαζομαρες περι συμφεροντα...:spell:

Link to comment
Share on other sites

Νομίζω και "οι χαρακτηρισμοί" επίσης δεν προτρέπονται από τους κανόνες του forum που έχετε αποδεκτεί.

Νομίζω κατάλαβε, δε χρειάζονται και "χαρακτηρισμοί". :nono:

Link to comment
Share on other sites

Αν δεν έχουμε λεφτά για κάτι, όσο άδικο είναι το γεγονός ότι ο δίπλα έχει, ενώ εμείς όχι, δεν κάνουμε κάτι.

Δεν έχω λεφτά να πάρω ferrari, να πάω να την κλέψω?

Το ίδιο και με τα Win, δεν έχεις-θέλεις να τα αγοράσεις, μαγκιά σου...μην τα χρησιμοποιείς, δεν σε ανάγκασε κανείς να τα αγοράσεις.

Όλα τα μέλη εδώ μέσα, πιστεύω καταλαβαίνουν την αξία των προγραμμάτων και τα αγοράζουν, άρα θα έχουν περίπου την ίδια άποψη με μένα.

Και όπως είπε κάποιος πιο πάνω, συμφώνησες με κάποια πράγματα στην εγγραφή.

Από την στιγμή που δεν τα τηρείς, να αγιάσει το mouse του admin/mod που στο έσβησε/bannαρε.

Link to comment
Share on other sites

καλα μορε αφηστε τον μαζι του θα ασχολουμαστε τωρα?? χαχαχα κακο του κεφαλιου του αμα παει καμια μερα να κατεβασει καμια νεα εκδοση του media player και του κλειδωσει τα windows η m/s :woot::woot::woot:

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.