Jump to content



First Pics: Asus GTX295


gregorisvas

Recommended Posts

Χθές παρέλαβα φρέσκια φρέσκια την Asus GTX295 και είπα να σας δώσω μερικές photos και αποτελέσματα μέχρι το βραδάκι (το τροφοδοτικό μου -μάλλον- δε μου κάνει τη χάρη να ανεβάσει τον 920 στα 3.8...Νο matter...Αρκούμαστε σε μερικές φωτός...)

Τα specs:

Processor Cores 480 ( 240 per GPU )

Graphics Clock (MHz) 576 MHz

Processor Clock (MHz) 1242 MHz

Texture Fill Rate (billion/sec) 92.2

Memory Clock (MHz) 999 MHz

Standard Memory Config 1792 MB GDDR3 ( 896MB per GPU )

Memory Interface Width 896-bit ( 448-bit per GPU )

Memory Bandwidth (GB/sec) 223.8

Το κουτάκι της

ai1h9turz2r4vzkilha3_thumb.jpg

Και η "καρτούλα"

gwjwm5b0l4unmn5a40vr_thumb.jpg

Έχει και vents στην άκρη :p Η ψύκτρα της απ' όσο διάβασα είναι απο την Coolermaster..Γι' αυτό μάλλον κάνει και καλή δουλειά...

cpirctd5fzwn2jswfdpt_thumb.jpg

7mcfvtn1fx8lc2scnz1b_thumb.jpg

Το μέγεθός της μικρούλι...Μη σχολιαστεί το παπούτσι...43 νούμερο..Το μόνο που μπορούσα να τη συγκρίνω...

ufssybrvgvmsbyxapp0x_thumb.jpg

Το σύστημα πρίν την τοποθέτησή της..

oghjw4az76ybroakwbgt_thumb.jpg

Και μετά...Σαν τη Rampage είναι το βόδι...Καλοθρεμένο..

9engfhjiy9gselupw3op_thumb.jpg

Και μία Night Shot :p Έχει 2 ledάκια πάνω..Όπως και η 9800GX2 αν δε κάνω λάθος..

7k75kc4sqjqe5u02nrxn_thumb.jpg

Αργότερα άν όλα πάνε καλά θα postάρω και αποτελέσματα απο την καρτούλα..Aυτά προς το παρόν..Συγνώμη αν οι φωτός είναι..κάπως...και που δεν είναι ολοκληρωμένη παρουσίαση.. :)

Πάντως σαν γενική εντύπωση είναι οτι πρόκειται για μία αρκετά ήσυχη (για τα κυβικά της) και δροσερή κάρτα.Στα παιχνίδια που έχω δοκιμάσει μέχρι τώρα -στα 1920*1200 με όλα τα φίλτρα ενεργοποιημένα στις πιό υψηλές ρυθμίσεις- δεν κολλάει πουθενά..Αν -υποθετικά- έρθουν και απο άλλες εταιρίες GTX295 σε χαμηλότερη τιμή απ' αυτή της Asus (νομίζω υπάρχει σε η Gigabyte στα 460..) τότε -ίσως- επιτέλους η Nvidia γίνεται ανταγωνιστική..

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 176
  • Created
  • Last Reply

Το μέγεθός της μικρούλι...Μη σχολιαστεί το παπούτσι...43 νούμερο..Το μόνο που μπορούσα να τη συγκρίνω...

ufssybrvgvmsbyxapp0x_thumb.jpg

Ευτυχως που δεν κανει photo-review της καρτας o DJD...

Θα εσπαγα στο γελιο!

Link to comment
Share on other sites

Α μπα...Δεν είχα χάρακα :p

Πάντως ψιλοχαμηλά είναι τα πρώτα αποτελέσματα γι αυτό δεν έχω ανεβάσει κάτι ακόμα..Το ψάχνω με το cpu όσο πιο ψηλά μπορώ..Πάντως είναι λίγα τα 26k στο 05 με τον 920 στα 3.8...77k στο 03 και 19.5k στο vantage χωρίς το physx..Το 06 δε το τρέχει γιατι μάλλον μαμήθηκε η εγκατάσταση :(

Link to comment
Share on other sites

Η επόμενη μου ερώτηση θα ήταν στο 06 πόσους πόντους βγάζεις αλλά...

...:)

Μου βγάζει error για ένα dll..Ξαναέκανα εγκατάσταση αλλα πάλι τα ίδια..Το OpenAL..Θα το ξανακατεβάσω και ελπίζω να τρέξει..Θα περάσω ξανά και τους 185.20 γιατι οι 181 είναι γ.τ.μ :)

Link to comment
Share on other sites

Μου βγάζει error για ένα dll..Ξαναέκανα εγκατάσταση αλλα πάλι τα ίδια..Το OpenAL..Θα το ξανακατεβάσω και ελπίζω να τρέξει..Θα περάσω ξανά και τους 185.20 γιατι οι 181 είναι γ.τ.μ :)

Δεν καταλαβα ι 8α ξανακατεβασεις..αλλα just on case δοκιμασε αυτο πριν κανεις οτιδηποτε.

To ειχε κανει και σε μενα..(ελπιζω να θυμαμαι το σωστο λινκ μιας και παει καιρος)

Link to comment
Share on other sites

Aυτο κανω! Gomar, πραγματικα τα physics του crysis και γενικα το engine τωρα το καταλαβαινεις! Ειναι κατι το εκπληκτικο γι αυτο ειναι και τοσο βαρυ!

Η καρτα σκοτωνει , ειναι best buy αγορα! Ολα τα games χ8ΑΑ παιζω!

gregorisvas και εγω ASUS πηρα, περιμενα να εχει τιποτα μεσα το κουτι αλλα εμεινα με την δερματινη θηκη στο χερι τελικα!

Link to comment
Share on other sites

Δηλαδη για να καταλαβω.... πηρατε μια ιδια με την 280, απλα ψηλοτερα ρολογια και ξαφνικα το crysis τρεχει νερο με ΑΑ σε 1920 με psysX κλπ κλπ???????????????????????

Το ιδιο crysis που εχουν/εχετε φαγωθει ολοι να φωναζουν/φωναζετε οτι δεν τρεχει με quad fire kai quintuple SLI????????

Καποιος, καπου υπερβαλλει!!!

Αν δεν ειμαι αδιακριτος, τι καρτα ειχες πριν και με την 295 και ξαφνικα τρεχει νερο το crysis?

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.