Jump to content



First Pics: Asus GTX295


gregorisvas

Recommended Posts

Με βαση το GURU3D εχουμε και λεμε 2560χ1600 ολα default clocks

FAR CRY 2 = 34 fps με χ8 ΑΑ ! Χρειαζομαστε για να παιξουμε 2560χ1600 KAI χ8ΑΑ!!!!! Με ενα χ2 ΑΑ χαλαρα 60αρι

Call of Duty 5: World at War = 60 FPS

Brothers in Arms: Hell's Highway = 75 FPS

Crysis WARHEAD = 28 FPS

Mass Effect = 100 FPS

Fallout 3 = 73 FPS

Dead Space = 150 FPS

Left 4 Dead = 73 FPS

Ολα αυτα ειναι απο bechmark πριν 3 μηνες! Εχουν βγει νεοι drivers .... εχουμε default clocks γιατι καλο θα ηταν να τις τρεχουμε ιδια ρολογια 650/1450 αφου το oc ειναι ΤΣΑΜΠΑ :hehe: αυτα τα clocks τα εχει για πλακα η 295! μεχρι 750/1600 πυρηνα εχω βαλει με 1.20 πυρηνα , αλλα ανεβασε θερμοκρασια, τα 725 ομως χαλαρα για καθε μερα!

Εγω μια χαρα θα ημουν με την καρτουλα εαν ειχα 30αρι! Που μαλλον θα το παρω καποια στιγμη!

Στην τρελα και το τρελο χασιμο χρηματων που θα εχω 2χ285 δεν θα το εκανα! Δεν εχω πει οτι δεν ειναι καλυτερο σαν απολυτες επιδοσεις , αλλα τα αλλα αρνητικα που εχει με κανουν το βλεπω σαν ΚΑΚΙΣΤΗ ΕΠΙΛΟΓΗ!

Στην 295gtx δινω βαθμολογια ΚΟΛΑΣΗ

Στην 2χ285gtx δινω ουτε ΝΕΚΡΟΣ(Εκτος ο VENOM)

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 176
  • Created
  • Last Reply
τπτ!

ΤΕΛΟΣ!

ΠΑΝΤΟΥ 295 :hehe:

και στο gaming pc,και στο κατεβαστήρι, και όλα τα laptop από δω και πέρα θα πρέπει να βγαίνουν με 295!!!

Κόλαση παντού γιατί θέλει ο Sebastian :hehe:

προβλέπω να είναι το sticky θέμα της πίτας το Σάββατο :hehe:

Μου χρωστάς έναν καφε και ένα πακετο χαρτομάντιλα. ΚΟΛΑΣΗ εγινε η 19αρα μου :rant: :rant: :rant:

:jester: :jester: :jester: :jester: :jester: :jester:

Link to comment
Share on other sites

Έχουμε και λέμε λοιπόν:

Crysis @ Very High DX10 - Unplayable

Crysis Warhead @ Enthusiast DX10 - Unplayable

STALKER Clear Sky @ Max - Unplayable (trust me on this)

+ Αρκετά παιχνίδια που δεν τα δοκίμασαν στα Max Settings τους, οπότε με βρίσκουν λίγο καχύποπτο.

Μη σου μιλήσω για τα Flight Sims, που αν τολμήσεις να βάλεις GPU με κάτω του 1 GB VRAM, θα σε μουτζώσει το PC (εκεί όλοι περιμένουν τις νέες 285 με τα 2 GB VRAM).

Γενικά, αν έχεις 1920x1200 ανάλυση, πας σε 295/Χ2 και είσαι κύριος. Φοβερές σε αυτή την ανάλυση, με τους νέους Catalyst πλέον η ATi παίζει στεγνά στο ίδιο επίπεδο (μόνο το PhysX της λείπει). Αλλά σε 2560x1600 (σχεδόν διπλάσια pixels), εκεί πας μόνο σε 2x285 για να έχεις τις καλύτερες επιδόσεις. Αν θες απλά να βλέπεις νούμερα, αλλά με το Stuttering να σου σπάει τα νεύρα, υπάρχουν και οι 3x285, 2x295 και 2xX2, αλλά δεν το συνιστώ.

Εν τέλει, ο απαιτητικός Gamer με 30άρα οθόνη, για να παίξει κάποιους τίτλους @ Max Settings, δεν έχει άλλη λύση από τις διπλές 285. Προσδοκώ με τα 40nm, αυτό να αλλάξει άρδην...

Link to comment
Share on other sites

τπτ!

ΤΕΛΟΣ!

ΠΑΝΤΟΥ 295 :hehe:

και στο gaming pc,και στο κατεβαστήρι, και όλα τα laptop από δω και πέρα θα πρέπει να βγαίνουν με 295!!!

Κόλαση παντού γιατί θέλει ο Sebastian :hehe:

προβλέπω να είναι το sticky θέμα της πίτας το Σάββατο :hehe:

O junior μονο με καταλαβαινει! :hehe:

Link to comment
Share on other sites

Λοιπον gznp κατσε να πληρωθω που με εχουν χωρις λεφτα απο Οκτωβριο και μου χρωστανε 4μηνιατικα + δωρα+αυξησεις+επιδοματα θα παρω το 30αρακι και θα τα δουμε στην πραξη ολα αυτα.

Θα σε παρω τελεφουνκεν και ελα για ενα καφεδακι να τα τεσταρουμε ολα!

Βεβαια στην κουπα σου θα σου ριξω λιγο υπνοτικο για να τα βλεπεις ολα smooth! :hehe:

Link to comment
Share on other sites

Dell επειδη εχει ενα σκασμο θειρες ! Αλλα Ελλαδα δεν την βλεπω...εσυ ποια προτεινεις ?

http://www.overclockers.co.uk/showproduct.php?prodid=MO-023-DE&groupid=17&catid=1120&subcat=

χαιρομαι που με ακους και συ για την dell.τωρα για την 295 πρεπει να βελτιωθουν αρκετα πραγματα για να ειναι κολαση κατ εμε (πως τα λεω ετσι:big_boss:) οπως το micro-stuttering,το προβλημα με 2 οθονες ταυτοχρονα,και να βγουν συντομα σωστοι drivers.σιγουρα αυτη τη στιγμη δεν αξιζει να αγορασεις καινουργια μια 280/285 350 εως 411ε οταν με 480 παιρνεις 295 και επειδη ειχα και την 280 πριν δεν ειναι καν κοντα.λογικο παντως ειναι να μην μπορεις να τα εχεις ολα + με μια απο τις 2 επιλογες 280/285 sli-trsli h 295x2.

Link to comment
Share on other sites

Διαφορα στα χρηματα 100-120 ευρω και διαφορα στην αποδοση 60-70% υπερ της 295 ισως και παραπανω αναλογα το game!

Το εχω πει μια 295 και τελος! VENOM7 ΚΟΜΠΑΡΣΟΥΣ ΔΕΝ ΘΕΛΟΥΜΕ ΕΜΕΙΣ ΟΙ 295ΑΚΙΔΕΣ ΕΝΩ ΕΣΥ ΘΕΣ! :hehe:

Εμεις οι 295ακιδες ειμαστε cool τυπακια....

Κολημένος...με την μπάλα!

Αντε πάλι στον οικονομικό τομέα η σύγκριση!!!!Μην συγκρίνεις βούρτσες με πο@#$#%#ες για θέμα επίδοσης!

Δεν είμαστε κομπάρσοι απλά δεν είμαστε λεφτάδες!!!

@gnzp: άσε τον ανθρωπο να χαίρεται, γιατί του την χαλάς :(

Καλά λες...μόνος του χαίρεται τις συγκρίσεις του και την καρτούλα του(και σς είναι χειρότερη από ότι 2χgtx285!):devil:

Ειναι αυτο που ΛΕΜΕ ΟΥΤΕ ΝΕΚΡΟΣ, ΕΚΤΟΣ απο τον VENOM οποιος δικαιολογειται αφου ειναι εξωγειηνο πλασμα (ΣΤΟΛΗ) και ειναι ΑΘΑΝΑΤΟΣ! :hehe:

Και όπως είπε και ο φίλος πιο πριν, ένας xtreme gamer αυτό θα έκανε(2χgtx285 ή 3χgtx285)!!!!Και έτσι είναι seb...εμείς οι "εξωγήεινοι" καταλαβαίνουμε τι είναι καλύτερο και τι χειρότερο και δεν είμαστε αγύριστα κεφάλια!Για αυτό είμαστε και πιο μπροστά και αθάνατοι!:hehe:(Venom)

Α!Πάλι καλά που τον άκουσες για την οθόνη κιόλας!:hehe:

Link to comment
Share on other sites

Στο μεταξυ το τοπικ ειναι για 295gtx και ηρθαν οι πικραμενοι 285ακιδες να μας το χαλασουν! ban στους 285ακιδες και ban στις 285 τους αποψεις! :hehe:

Παρτε χαμπαρι 295 gtx ειναι η πιο δυνατη καρτα στην αγορα! Τα κανει ολα και συμφερει! :hehe:

Link to comment
Share on other sites

sebastian όταν βρεις κανά πραγματικό review και το βάλεις και γίνεται σύγκριση με αυτά που λέμε, τότε θα πάρω και εγώ 295!Μέχρι τότε όμως αρκει να παραδεχτείς και στο foroum (γιατί μέσα σου το ξέρεις απλά δεν θες να το παραδεχτείς δημόσια)ότι οι 2χ285 είτε 3χ285 είναι καλύτερες από ότι μία 295 είτε 2χ295!

Και που σε BATMAN βγες από την σπιλιά(φωτό) και δες λίγο φως μπας και ανοίξει λίγο το μάτι σου και δεις την αλήθεια γιατί σε έχει φάει το σκοτάδι εκει μέσα!:hehe:

Link to comment
Share on other sites

πςςςςςςςςςςςς....

ακομα τρεχει αυτο το θεμα ε....

και τι προσπαθειτε να αποδειξετε τοοοοοοσο καιρο?

Κατι να εχουμε να περναει η ωρα....τις εχουμε βγαλει και τις μετραμε σημερα!

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.