Jump to content



First Pics: Asus GTX295


gregorisvas

Recommended Posts

  • Replies 176
  • Created
  • Last Reply

Πάντως αν κάνετε δοκιμές σε Quad-SLI στο Crysis, επειδή στάνταρ θα δείτε πολύ άσχημα Minimum FPS (αν βρείτε 30άρα οθόνη για τα 2560), δοκιμάστε αυτό:

1) Create a file called (autoexec.cfg) and put it in your Game folder in Crysis root directory. For me it looks like this (C:\Program Files (x86)\Electronic Arts\Crytek\Crysis\Game)

2)you will need to edit this file with notepad.

3)Now paste in these commands

con_restricted=0

r_DynTexMaxSize=130

Now save the file and make sure its still a .cfg file.

edit:

Διαβάστε και αυτό btw:

http://www.pcgameshardware.com/aid,675353/GPU-benchmark-review-CrossfireX-versus-Quad-SLI-and-3-Way-SLI/Reviews/?page=2

Το Quad-SLi είναι απλά άθλιο σε καθημερινές συνθήκες - το έχω ζήσει και αυτά που λένε στο Review, όντως συμβαίνουν.

Link to comment
Share on other sites

Και ήρθε και ο gznp με το site που έβαλε και επιβεβαίωσε τα όσα έλεγα για ακόμη μια φορά sebastian και σε έβγαλε λάθος για την σύγκρηση που έλεγες.Συγκεκριμένα ότι 2χgtx295 είναι καλύτερες από 3χgtx285...και όπως βλέπεις και στο review από πάνω, δεν είναι!So...:neo::)

Link to comment
Share on other sites

Καλα , καλα παρε και αυτο! Πολλα διαφορετικα review, πολλες γνωμες χωρισμενες σε δυο στρατοπεδα!

Cryostasis

1920x1200 - 16xAF - High Setting

3xGTX 280's= 56.9FPS

2xGTX 295's= 59.4FPS

World in Conflict

1920x1200 - 4xAA/16xAF - Max Settings

3xGTX 280's= 88FPS (35FPS minimum)

2xGTX 295's= 86FPS (42FPS minimum)

3DMark Vantage

Performance Setting

3xGTX 280's= 31,963

2xGTX 295's= 35,329

Crysis Warhead

1920x1200 - 4xAA - Enthusiast Settings

3xGTX 280's= 38.86FPS

2xGTX 295's= 44.22FPS

FarCry 2

1920x1200 - 4xAA - Ultra Settings

3xGTX 280's= 108.28FPS

2xGTX 295's= 119.31FPS

Link to comment
Share on other sites

sebastian 1ον)Η σύγκριση που κάναμε είναι για 2χgtx295 με 3χgtx285 και όχι 280!!!!!!!!!!!!!!!

και

2ον)(αλλά και πάλι)...Δείξε μου κανα review πραγματικό και άσε το χαρτί και το μολύβι!:hehe:

Link to comment
Share on other sites

Λοιπον venom7 παρε κομπιουτερακι και βαλε τα clockings της 285 gtx σε 295 gtx και τρεχα τα bench παλι, το setup μου θα ριξει τρελο ξυλο ! Και θα ειμαι και πιο οικονομικος και ποιο ψυχρος αλλα και πιο ΜΑΓΚΑΣ! :hehe:

H αγορα της 285 γενικα ειναι μαπα οταν στο παιχνιδι υπαρχει η 295! Σου πουλαν ξαναζεσταμενο φαγητο αλλα 280gtx!

Διαφορα στα χρηματα 100-120 ευρω και διαφορα στην αποδοση 60-70% υπερ της 295 ισως και παραπανω αναλογα το game!

Το εχω πει μια 295 και τελος! VENOM7 ΚΟΜΠΑΡΣΟΥΣ ΔΕΝ ΘΕΛΟΥΜΕ ΕΜΕΙΣ ΟΙ 295ΑΚΙΔΕΣ ΕΝΩ ΕΣΥ ΘΕΣ! :hehe:

Εμεις οι 295ακιδες ειμαστε cool τυπακια....

Link to comment
Share on other sites

Ρε seb, αστα χαριτωμένα και πιάσε την ουσία. Σε 2560 η 295 τον τρώει άσχημα, λόγω ανεπάρκειας στη μνήμη της. "Cool" δεν είναι, γιατί σε 2560 θα ζορίζεται τρελά περισσότερο, οπότε και πάλι θα μιλάμε για ένα καυτό τούβλο.

Όσο για το Quad SLi, σου το ξαναλέω. Απλά ΤΡΑΓΙΚΟ micro-stuttering (κι ας είναι τα FPS αρκετά πάνω από τα 30) και απαράδεκτες επιδόσεις στα 2560. Οι 3 GTX 285 πάνε καλύτερα εκεί πάνω, όπως φυσικά και οι διπλές X2. Το πρόβλημα είναι ότι και πάλι έχουμε Stuttering με τις 2πλές Χ2, πράγμα που υποθέτω θα ισχύει και με τις 3πλές GTX 285.

Η καλύτερη λύση για κάποιον που παίζει στα 2560, χωρίς να έχει Stuttering, είναι το SLi με 285 αυτή τη στιγμή. Κι εγώ θα γούσταρα να είχα SLi με 295, όταν όμως ξέρω ότι θα παίζω ένα παιχνίδι και θα νομίζω ότι κολλάει, ενώ το FRAPS μου δείχνει 60άρια....No thanks.

Link to comment
Share on other sites

Ρε seb, αστα χαριτωμένα και πιάσε την ουσία. Σε 2560 η 295 τον τρώει άσχημα, λόγω ανεπάρκειας στη μνήμη της. "Cool" δεν είναι, γιατί σε 2560 θα ζορίζεται τρελά περισσότερο, οπότε και πάλι θα μιλάμε για ένα καυτό τούβλο.

Όσο για το Quad SLi, σου το ξαναλέω. Απλά ΤΡΑΓΙΚΟ micro-stuttering (κι ας είναι τα FPS αρκετά πάνω από τα 30) και απαράδεκτες επιδόσεις στα 2560. Οι 3 GTX 285 πάνε καλύτερα εκεί πάνω, όπως φυσικά και οι διπλές X2. Το πρόβλημα είναι ότι και πάλι έχουμε Stuttering με τις 2πλές Χ2, πράγμα που υποθέτω θα ισχύει και με τις 3πλές GTX 285.

Η καλύτερη λύση για κάποιον που παίζει στα 2560, χωρίς να έχει Stuttering, είναι το SLi με 285 αυτή τη στιγμή. Κι εγώ θα γούσταρα να είχα SLi με 295, όταν όμως ξέρω ότι θα παίζω ένα παιχνίδι και θα νομίζω ότι κολλάει, ενώ το FRAPS μου δείχνει 60άρια....No thanks.

+1 ,με τη μονη διαφορα οτι 2χ285 =630 evra ενω 1xgtx295 =500 evra.για μια μικροδιαφορα στα 2560 τα εξτρα γκαφρα δεν αξιζουν:yes4:

Link to comment
Share on other sites

Λαθος 2χ285 = 760 ευρω

295gtx = 500 ευρω

Επισης : 2 καρτες χανεις και αλλα λεφτα απο τις πωλησεις που θα κανεις στο τελος

2 καρτες θερμοσυφωνες στους 80+ βαθμους μεσα στο κουτι σου

2 χ full τα ανεμιστηρια να τις ψυχουν!

Για να πας σε 2χ285 ΜΑΛΛΟΝ ΕΙΣΑΙ ΤΡΕΛΟΣ!

Ειναι αυτο που ΛΕΜΕ ΟΥΤΕ ΝΕΚΡΟΣ, ΕΚΤΟΣ απο τον VENOM οποιος δικαιολογειται αφου ειναι εξωγειηνο πλασμα (ΣΤΟΛΗ) και ειναι ΑΘΑΝΑΤΟΣ! :hehe:

Link to comment
Share on other sites

Λαθος 2χ285 = 760 ευρω

295gtx = 500 ευρω

Επισης : 2 καρτες χανεις και αλλα λεφτα απο τις πωλησεις που θα κανεις στο τελος

2 καρτες θερμοσυφωνες στους 80+ βαθμους μεσα στο κουτι σου

2 χ full τα ανεμιστηρια να τις ψυχουν!

Για να πας σε 2χ285 ΜΑΛΛΟΝ ΕΙΣΑΙ ΤΡΕΛΟΣ!

Ειναι αυτο που ΛΕΜΕ ΟΥΤΕ ΝΕΚΡΟΣ, ΕΚΤΟΣ απο τον VENOM οποιος δικαιολογειται αφου ειναι εξωγειηνο πλασμα (ΣΤΟΛΗ) και ειναι ΑΘΑΝΑΤΟΣ! :hehe:

ουπς λαθος ,μπραβο ρε seb ,με την αριθμιτικη δεν τα παω καλα:slap:

Link to comment
Share on other sites

ουτε 3xgtx 285 λεει=οι διαφορες με 2xgtx 285 ειναι μηδαμινες σε σχεση με τα λεφτα που θα δωσεις για την τριτη gtx 285.:secret:

οχι αν εχεις ι7 στα παιχνιδια που υποστηριζουν 4cores το ιδιο ισχυει και για 2χ295

Link to comment
Share on other sites

τπτ!

ΤΕΛΟΣ!

ΠΑΝΤΟΥ 295 :hehe:

και στο gaming pc,και στο κατεβαστήρι, και όλα τα laptop από δω και πέρα θα πρέπει να βγαίνουν με 295!!!

Κόλαση παντού γιατί θέλει ο Sebastian :hehe:

προβλέπω να είναι το sticky θέμα της πίτας το Σάββατο :hehe:

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.