Jump to content



Recommended Posts

To Kaspersky 2010 δουλεύει στα Win 7 x64 ή πάω για nod;

Ο Kaspersky(s) έδωσε πριν από καιρό την v.6 corporate σε single user / workstation για μέχρι μεθαύριο και δεσμεύτηκε ότι με την κυκλοφορία των 7 θα έχει έτοιμες συμβατές εκδόσεις.

Εγώ κάνω expire τη v.6 στo laptop (με 7άρια) μεθαύριο και αναμένω. Στα XP πήγα δωρεάν από αγορασμένη 2009 σε 2010. Έχω μια άδεια ακόμη υποτείθεται και είμαι περίεργος να δω αν θα μου δώσει AV στα 7άρια ή θα μου ζητήσει φράγκα :hmm:

Link to comment
Share on other sites

Ο Kaspersky(s) έδωσε πριν από καιρό την v.6 corporate σε single user / workstation για μέχρι μεθαύριο και δεσμεύτηκε ότι με την κυκλοφορία των 7 θα έχει έτοιμες συμβατές εκδόσεις.

Εγώ κάνω expire τη v.6 στo laptop (με 7άρια) μεθαύριο και αναμένω. Στα XP πήγα δωρεάν από αγορασμένη 2009 σε 2010. Έχω μια άδεια ακόμη υποτείθεται και είμαι περίεργος να δω αν θα μου δώσει AV στα 7άρια ή θα μου ζητήσει φράγκα :hmm:

Μεσα στο cd της Asus μου(RIIE) εχει το KAV7 δωρεαν για 1 χρόνο. Υπάρχει περιπτωση για αναβαθμιση ή :no: Έγινε επεξεργασία από Lazy Dog
Link to comment
Share on other sites

Παιδες..εχει συναντησει κανεις ενα θεματακι με την αλλαγη γλωσσας ? Δεν αλλαζει με τιποτα ρε γ@μωτο :wall:

Μονο εαν την αλλαξω με το ποντικι :TD:

NP here.

Δεν καταλαβαίνω γιατί ...

Πήγαινε στα Keyboard Settings, και δες τις ρυθμίσεις της αλλαγής γλώσσας.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Έβαλά και γω τα 7

Δεν μπορω να βρω όμως τον φάκελο που έχει μέσα το menu Έναρξης για να το συμαζέψω-ομαδοποιήσω λίγο. Δεν είναι στους users μέσα όπως ήταν στα χp. εχει μόνο τον φάκελο της επιφάνειας εργασίας (Έχω επιλέξει να φαίνονται τα κρυφά)

Που είναι οεο?

Ένα δεύτερο Το Uac δεν θυμάται τις εντολές που του δίνουμε, Κάθε φορά που μπαίνει στα windows με ρωτά αν θέλω να τρέχει η εφαρμογή της msi που λεει για θερμοκρασία cpu κλπ και τελικά έκλεισα το uac

Και ένα τρίτο έβαλα το avast το οποίο υποστηρίζει 64bit ενώ στην αρχή το αναγνώριζε ως antivirus στο Security Center μετά από 2-3 επανεκκινήσεις μου λέει οτι δεν έχω antivirus. To avast όμως λειτουργεί μια χαρά

Link to comment
Share on other sites

παίδες γρήγορη ερώτηση...κυκλοφόρησαν τα 7ρια...έχει αλλάξει τίποτα μεταξύ της version που κυκλοφορεί επίσημα και του RTM (7600) που έχω εγώ από Ιούλιο? δλδ αξίζει ενα clean install ή δεν υπάρχει τίποτα αλλαγμένο? να ξέρουμε μπας και άλλαξαν τίποτα και πηγαίνουν καλύτερα γιατι τα 7600 έχουν αρκετούτσικα errors....

Link to comment
Share on other sites

πεσατε με τα μουτρα ολοι στα 7 ???

πειτε κανα ινφο πως τα βλεπετε ???

+1

Έχω έγκατεστημένα Vista Business 64, στρωμένα καλά και έχω έτοιμα τα 7 Professional 64. Αξίζει να μπω στη διαδικασία να τα αλλάξω; Υπάρχουν σημαντικές διαφορές;

Με φορμάτ ή απλό upgrade?

Link to comment
Share on other sites

Είχα τα Vista Ultimate x64 για ένα χρόνο ακριβώς , πολύ καλά στρωμένα και χωρίς προβλήματα.

Εδώ και 1 μήνα είμαι με 7 Professional x64 και απλά πιστεύω ότι είναι το καλύτερο λειτουργικό για χρήση 24/7 που έχω δοκιμάσει μέχρι τώρα (σύγκριση και με (K)Ubuntu). Το βασικό τους χαρακτηριστικό είναι ότι συνδυάζουν την κομψότητα με τη σταθερότητα και την άμεση ανταπόκριση !!!

Stability+Speed+Responsibility is HERE ! :dance3:

Link to comment
Share on other sites

Πριν λίγες μέρες έβγαλε επιτέλους drivers η HP για τους εκτυπωτές της κλπ.

Δείτε εδώ αν το μοντέλο σας περιλαμβάνεται: http://h41112.www4.hp.com/promo/win7web/printer-support/us/en/deskjet.html

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.