Jump to content



Recommended Posts

Μαγκες τελίκά και το image backup που εχουν μεσα τα win7 απο μόνα τους ειναι πολύ κάλό ..κανει restore και κραταει και τα documents οπως ειναι...

ειχα κανει τετοιο με σκοπο να το χρησιμοποιησω για να αλλαξω το partition του λειτουργικου.

επειδη ομως εχω 5 δισκους και μου εβγαζε κατι περιεργα την ωρα που πηγα να το βαλω,δεν ημουν 100%

σιγουρος για το τι παει να κανει στο pc και για να μη γινει καμμια στραβη δεν το χρησιμοποιησα τελικα.

με το acronis αισθανομαι..πιο σιγουρος

Link to comment
Share on other sites

Τι εννοείς οτι εβρησκε πολλά back up και οχι μονο ενα?

οχι,ενα ευρισκε

αλλα κατι αλλα περιεργα σχετικα με το boot manager ανεφερε στην πορεια και επειδη ξερω

οτι τα windows αλλου βαζουν το λειτουργικο αλλου το boot δεν ημουνα σιγουρος για το τι θα προεκυπτε

και δεν προχωρησα.

Link to comment
Share on other sites

παιδια εμενα εδω και δυο μερες μου εχει εξαφανισει ολα τα desktop icons.Το προβλημα δημιουργηθηκε μετα απο ενα reboot οταν εγω δεν ειμουνα εκει (στο event viewer εδειξε source kernel-power), εκτοτε δεν εχω εικονιδια αλλα ουτε και την δυνατοτητα να τα επαναφερω. Το desktop δεν δεχεται κανενα shortcut icon, διαβαζω οτι εχει συμβει και σε αλλους.

http://www.sevenforums.com/general-discussion/9570-some-desktop-shortcuts-disappeared.html

Εχει αντιμετωπισει κανεις κατι αναλογο?

Link to comment
Share on other sites

http://www.dailytech.com/Catastrophic+Bug+Found+in+Windows+7+RTM+Build+Launch+May+be+Delayed/article15901.htm

Nice!!!

Απορία πως ο πυρήνας του λειτουργικού αφήνει μια εφαρμογή έστω και των win να κρασσάρει το σύστημα. Δεν μπορεί ο πυρήνας να καταλάβει πότε κινδυνεύει and just kill the Focking bitch?:giveup:

Link to comment
Share on other sites

παιδια εμενα εδω και δυο μερες μου εχει εξαφανισει ολα τα desktop icons.Το προβλημα δημιουργηθηκε μετα απο ενα reboot οταν εγω δεν ειμουνα εκει (στο event viewer εδειξε source kernel-power), εκτοτε δεν εχω εικονιδια αλλα ουτε και την δυνατοτητα να τα επαναφερω. Το desktop δεν δεχεται κανενα shortcut icon, διαβαζω οτι εχει συμβει και σε αλλους.

http://www.sevenforums.com/general-discussion/9570-some-desktop-shortcuts-disappeared.html

Εχει αντιμετωπισει κανεις κατι αναλογο?

το ίδιο πρόβλημα έχω και εγώ αν σε παρηγορεί ... άκρη δεν έβγαλα

Link to comment
Share on other sites

Εγω παντος με την RC 7100 που κατεβάζεις απο την σελιδα της M$ δεν εχω ακόμη κανενα πρόβλημα... ολα δουλευουν πολύ καλα...ακομα και quake 3 Arena (1999) παίζει .. μου φαίνεται θα την κρατήσω μεχρι να κλεισει (3/2010) και θα εχει οριμάσει και η κανονική εκδοση...Ως τώρα δεν εχω κανενα απολύτως παράπονο

Link to comment
Share on other sites

Same here

Τα δοκίμασα σε ένα λαπτοπ Toshiba A210, αρκετά ικανοποιητικό λειτουργικό, καμία σχέση με τα Vista που είχε μεσα κατά την αγορά του.

Μάλιστα δοκίμασα και την 64μπιτη έκδοση (+1 στο task manager αναφέρει ποιες εφαρμογές είναι 32μπιτες, -1 διότι δημιουργεί 2 Program Files φακέλους, εναν για 32μπιτες και εναν για 64μπιτες εφαρμογές).

Τα βασικά υποσυστήματα τα βρήκε αμέσως (ήχο, touchpad, δίκτυο, hotkeys). Μόνο η κάρτα γραφικών ήθελε κανονική εγκατάσταση.

Μπόρεσα να συνδέσω με μεγάλη ευκολία ένα headset ΒΤ κινητού το οποίο σε XP θέλει ειδικούς drivers για το ΒΤ module του υπολογιστή. Το σύνδεσε και το αναγνώρισε σαν έξτρα έξοδο και είσοδο ήχου. Πολύ χρήσιμο.

Το μόνο κακό είναι ότι κάποιες φορές κολλούσε η εφαρμογή για τη ρύθμιση της έντασης (είτε χρησιμοποιώντας τη ροδέλα μπροστά από το πληκτρολόγιο είτε με το εικονίδιο στο Taskbar) με αποτέλεσμα να επανεκκινεί ο explorer

Φαντάζομαι ότι θα διορθωθεί.

Link to comment
Share on other sites

ειναι αυτο που σου εγραψα

τα εχεις ενεργοποιησει με loader που ομως οπως θα δεις αργοτερα δεν θα κρατησει.

ετσι τα ειχα και γω,στις ιδιοτητες του συστηματος μου ελεγε activated και με το slmgr -dlv μου ελεγε οτι εμεναν 16 μερες μεχρι την ενεργοποιηση.

μεχρι που το περιποιηθηκα αναλογως με bios mod.

και κατι αλλο,μερικα loaders κανουν το slmgr -dlv να μη δουλευει και να βγαζει error.

μπορω να χω ενα πμ ΓΤ πηρα καινουρια μητρικη και λεω να τις φλασαρω το "bios" οπως εκανες και εσυ ευχαριστω

Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδιά έχω την 7100 32bit και από προχτές κατέβασε κάτι update και από τότε δεν μπορεί να δεί το mapped drive από το server μου (freenas)

Δεν βλέπει καν το NAS. Άλλο PC με vista, βλέπει κανονικά το NAS.

Τι παίζει? Εψαξα λίγο στο google, αλλά δεν βρήκα άκρη...

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά και κάτι άλλο.

Ωραία και καλά τα win7 64bit αλλά κατά καιρούς μου κάνει ένα κουλό κόλλημα χωρίς καμιά προειδοποίηση αρχίζει και κολλάει το φωτάκι του δίσκου μόνιμα αναμένω και δεν μπορώ να κάνω απόλυτος τίποτα καθότι όλα κολλάνε εκτός από το ποντίκι και πρέπει είτε να κάνω επανεκκίνηση το σύστημα, είτε να περιμένω λίγη ώρα για να ξεκολλήσει.

Έχει κανείς καμιά ιδέα τι μπορεί να φταίει??

Ευχαριστώ πολύ.

Έγινε επεξεργασία από fits79
Link to comment
Share on other sites

τι κολλημα τρωνε τα 7 με το media player classic και τα .mkv και δεν εμφανιζουν ελληνικα .srt files δεν μπορω να καταλαβω.. :mad:

Τι εννοεις ? μια χαρα παιζουν οι υποτιτλοι (ελληνικα με mkv) σε win 7 με media player classic, τουλαχιστον σε εμενα. Ποτε δεν αντιμετωπισα προβλημα...

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.