Jump to content



Εικόνες από την φύση


Recommended Posts

  • Replies 420
  • Created
  • Last Reply

^^ μάρκαρε το μοντέλο και κάντο desaturate ή κόψε τα μπλέ

ότι σου βγει πιο καλό

γενικά το vibrance στο κύμα και κάτω δεν κολλάει στο χαλάει

φτιάξε ουρανό και θάλασσα σε δύο κομμάτια και ράψτα, θα δείχνει πιο φυσικό

Link to comment
Share on other sites

haya τί monitor έχεις? δοκίμασε να το καλιμπράρεις, έχω την εντύπωση ότι ποστάρεις συνέχεια pics με αφύσικα χρώματα... εκτός αν είναι επιλογή φυσικά... τις έχεις δει κ αλλού?

(εκτός αν πρέπει να καλιμπράρω εγώ τα δικά μου:p)

Link to comment
Share on other sites

haya τί monitor έχεις? δοκίμασε να το καλιμπράρεις, έχω την εντύπωση ότι ποστάρεις συνέχεια pics με αφύσικα χρώματα... εκτός αν είναι επιλογή φυσικά... τις έχεις δει κ αλλού?

(εκτός αν πρέπει να καλιμπράρω εγώ τα δικά μου:p)

την Samsung 205BW έχω αλλά η επεξεργασία των παραπάνω έγινε στην οθόνη του φορητού.

ειδικά η δεύτερη όταν την είδα στο μεγάλο μονιτορ, κατάλαβα ακριβώς τι εννούσε ο dark saga για τα μπλε. στατιστικά έχω βγάλει το συμπέρασμα ότι οι μεγαλύτερες χρωματικές εκτροπές από την επεξεργασία βγαίνουν όταν η δουλειά γίνεται στον φορητό και όχι στη Samsung.

θέλει τελικά πολύ προσοχή γιατί από οθόνη σε οθόνη παίζουν μεγάλες διαφορές. το καλιμπράρισμα δρομολογείται για Σεπτέμβριο αν όλα πάνε καλά.

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.