Jump to content



Samsung MLC/SLC thread


Recommended Posts

Είδα τις μετρήσεις σου στο OutOfSpecs. Δεν ξέρω πως τις έκανες αλλά εδώ που μέτρησα, το boot έγινε από τον ίδιο δίσκο που μετρήθηκε ο οποίος είναι μισογεμάτος, με Comodo + Avast επάνω, real-life δηλαδή.

Edit: με 4 raid0.

Τι αίσθηση σου έχει αφήσει φίλε η χρήση τους; Εμένα την καλύτερη. Και προέρχομαι από raid0 με 4 (μηχανικούς όμως)

Link to comment
Share on other sites

Είναι ΚΑΤΑΠΛΗΚΤΙΚΟΙ !!!

Το VisualStudio 2005/2008 πετάει, το rebuild (debug) από 8 λεπτά έχει πέσει κάτω από 2 (καμιά 30-40 dlls/tlbs). To VMWare το ίδιο. Το guildwars κάνει 1.5 δευτερόλεπτο να ανοίξει από 10-15 που έκανε.Πριν είχα 2 μηχανικούς 7200.11 σε matrix raid (μικρό raid0, και μεγάλο raid 1 αποθήκη). H αλήθεια είναι οτι στεναχωριέμαι κάπως που άλλοι έμειναν στο να τους πάρω/να μην τους πάρω/ποιοί είναι οι καλύτεροι και έχασαν τέτοια ευκαιρία για αναβάθμιση.

Γι' αυτό και η υπογραφή και τα ευχαριστώ: ---> my thanks go to Teodor_ch, Jax7480 and Chosen <---

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα παιδια παραθετω ενα λινκ εδω κοιταξτε το λιγο και πειτε μου αυτα τα λεγομενα tweaks ειναι για ολους τους ssd επιθυμητο να γινουν οι απλα για τους προβληματικουs ocz ?

Να τα δοκιμασω ολα αυτα και στον samsung mlc.

chosen τα φωτα σου :innocent:

Link to comment
Share on other sites

Στους SLC δε χρειαζονται αυτα τα tweeks.

Για τους MLC δεν ειμαι σιγουρος.

Βαλε κανενα bench σαν αυτα που καναμε στις προηγουμενες σελιδες (hdtune, atto, pcmark05, crystalmark) για να συγκρινουμε τους slc με τους mlc!

Αντε γιατι ψηνομαι για 2 σε raid!

Link to comment
Share on other sites

Επειδη raid εχω συμβιβαστει οτι δεν θα δω ποτε να δουλευει στην βρωμο-asrock ή στο βρωμο-750... μετα απο 4 αποτυχημενες αποπειρες τα περασα σε μονο δισκο.

Το πρωτο ειναι ο sammy with vista (25GB full fresh install ευωδιαζει καθαριοτητα και καινουργιλα) και το δευτερο ο sammy o αδειος, ο σωστος, ο προστυχος.

Και τα 2 ειναι με 4κ φορματ και ΠΡΙΝ απενεργοποιησω prefetch/defrag/indexing. Λογικα δεν μετραει αλλα ειπα να το πω.

Επισης αντιθετα με τους αλλους τους cheat000rz (Ζαχο/Πετρο) εμενα τα write μου ειναι κανονικα, πιο μικρα απο τα read στο 4κ... Οχι σαν τους αλλους που photοchopi-αζουνε τα crystalmark και λενε... "μαλλον φταιει ο controller της Intel...". :TD:

post-1498-1416073888,3437_thumb.jpg

post-1498-1416073888,8485_thumb.jpg

Link to comment
Share on other sites

Σε τι δισκο ειναι αυτο ρε λουλη?

Σε εναν πορσελανινο της γιαγιας μου.

Πολυ καλη ποιοτητα. Μεγαλος για να χωραει σαλατες/σουπα ή κρεατικα...

Sammy SLC 64.

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.