Jump to content



TheLab.gr Worklog


DJD

Recommended Posts

UPDATE

Για αρχή κάτι μικρό, η VBulletin είναι πλέον στην έκδοση 3.8.7 PL1, κυρίως τρύπες έκλεισε και μερικά bugs.

Like

Το μεγάλο update έρχεται στο σύστημα των Thanks/:T: όπου μετονομάζεται σε Like(s).

Πλέον στο τέλος κάθε καταχώρησης (και λίγο πάνω από την υπογραφή) θα βλέπετε αυτά τα δύο εικονίδια:

attachment.php?attachmentid=44993&stc=1&d=1307915114

To thumbs up είναι το νέο Like. Η μεγάλη διαφορά έρχεται στο πάνω δεξί μέρος του κάθε post όπου υπάρχει ο συνολικός αριθμός των "Likes"

attachment.php?attachmentid=44992&stc=1&d=1307915094

Και αν το πατήσουμε, το μενού ανοίγει και εμφανίζονται οι καταχωρήσεις με τα περισσότερα likes όπως εδώ:

attachment.php?attachmentid=44994&stc=1&d=1307915119

Η λειτουργία του μπορεί πολύ εύκολα και γρήγορα να αναδείξει τα καλύτερα (ή πιο αγαπήμενα) posts σε ένα thread.

Όταν κάποιος κάνει ένα δικό σας post "Like" θα σας έρθει κι η αντίστοιχη ειδοποίηση.

Share

Το δεύτερο κουμπάκι share, είναι ένας πολύ εύκολος τρόπος να μοιραστείτε το post ή το thread στα διάφορα social networks.

Mentions

Μετά από μια καλή πρόταση του Wizard! ενεργοποίησαμε και τα "Mentions". Στην ουσία το σύστημα θα σας ενημερώνει όταν κάποιος χρήστης σας αναφέρει σε κάποιο post. Για να δουλέψει αυτό, θα πρέπε το username να έχει μπροστά του ένα @, πχ [MENTION=7401]alexis2044[/MENTION] . Το σύστημα επίσης πλέον θα σας ειδοποιεί αν κάποιος χρήστης κάνει quote μία από τις καταχωρήσεις σας.

Για την ώρα όλα φαίνονται να είναι bug free, αν παρατηρήσετε κάτι εδώ είμαστε.

post-23-1416075270,2439_thumb.png

post-23-1416075270,2738_thumb.png

post-23-1416075270,2832_thumb.png

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 166
  • Created
  • Last Reply

Το παλιό σύστημα μου άρεσε περισσότερο πάντως, αυτό μου φαίνεται δεν ταιριάζει. Τουλάχιστον ο χρωματισμός της μπάρας θα μπορούσε να είναι διαφορετικός :p

Link to comment
Share on other sites

Εντάξει αυτό είναι το λιγότερο, αλλάζει πολύ εύκολα. Το likes-tree νομίζως όμως είναι καταπληκτικό εργαλείο, και όσο μεγαλύτερο το thread τόσο περισσότερο φαίνεται η αξία του.

Link to comment
Share on other sites

Με γειά! :p

ΑΨΟΓΟ !! :)

[MENTION=23]DJD[/MENTION] :p

Τα mentions νομίζω πως μπορεί να αποδειχθούν πολυ πρακτικά! :T:

Αλλά η μπάρα των likes προσωπικα δεν μου αρέσει.

Δεν ξέρω για εσάς, αλλά το παλιό "σύστημα" ήταν πιο μαζεμένο-απλό-slickάτο και πιο ευχάριστο στο μάτι imo...

PS: το ":Tagged: 0 Thread(s)" τι είναι; (αν υπήρχε από πριν sorry, αλλά δεν το είχα προσέξει:Ρ)

Link to comment
Share on other sites

[MENTION=23]DJD[/MENTION]

[MENTION=23]DJD[/MENTION]

[MENTION=23]DJD[/MENTION]

ποσα Mentions σου ηρθαν ;:p

btw εντοπισα ανωμαλια.

η μπαρα με τα likes σε ορισμενα ποστς εμφανιζεται πανω στο πεδιο που αναφερει οτι εχει γινει τροποποιηση.

Τα ποστς που ειδα ειναι στο off topic το ΠΡΩΤΟ ποστ και σε αυτο το θεμα στο ποστ του LIK

Link to comment
Share on other sites

Με το νέο σύστημα των "Likes" και τα συναφή, χρειάζεται να υπάρχει και το "bookmarks" που βρίσκεται στο τέλος κάθε σελίδας;

[funmode]

εεεε [MENTION=23]DJD[/MENTION] ;;;

εεεε [MENTION=23]DJD[/MENTION] ;;;

εεεε [MENTION=23]DJD[/MENTION] ;;;

εεεε [MENTION=23]DJD[/MENTION] ;;;

:p

[/funmode]

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.