Jump to content



Παράπονα από τα καταστήματα MULTIRAMA


athlon=greek

Recommended Posts

Μάλλον το έχουν όλα τα multirama αυτό το πρόβημα. Να μας θεωρούν δηλαδή θύματα μιας και στο κατάστημα της Λιβαδειάς πήγα το Σάββατο και κοιτάζοντας τις κάρτες γραφικών είδα έκπληκτος την xfx 8800 gtx στα 440 ευρώ!!!!! Κάρτα 2ετίας να κάνει όσο μια gtx 285!!!! :-O Ρωτάω τον υπάλληλο γιατί τόσο και μου λέει ότι " έχει πάνω απίστευτη τεχνολογία" κάρτα 2ετίας; του λέω εγώ αφού η τεχνολογία κάνει κάθε βδομάδα άλματα. " Ναι αλλά αυτή έχει αξεπέραστη τεχνολογία πάνω" παίζοντας με τη νοημοσύνη μου και θεωρόντας με αδαή.:no: ΟΚ τα είπαμε...

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 79
  • Created
  • Last Reply

Εγω πριν κανα χρονο ειδα σε ενα διαφημιστικο φυλλαδιο το κινητο Sony Ericsson W580i και παω λοιπον να σε ενα καταστημα στο Περιστερι,εκει ο υπαλληλος κατι κοιταξε στον Η/Υ και μου λεει οτι αυη η προσφορα ισχυει μονο στα Multirama στο Mall,παω λοιπον στο Mall και εκει μου ειπαν οτι αυτη η προσφορα δεν υπηρξε ποτε.Δευτερα κυκλοφορησε το φυλλαδιο,Τριτη επισκευθηκα και τα δυο καταστηματα και Τεταρτη το πηρα τελικα απο το Πλαισιο 220 ευρω αντι για 170 που το ειχε "και καλα μωρε" το Multirama.:dots::shout::shout:

Link to comment
Share on other sites

Πάω για μελάνια εκτυπωτή και βρίσκω όλα (όσα κοίταξα) ληγμένα από το 2007...

Μιλάω για epson γνήσια αλλά και για ιμιτασιόν.

Οποιος αμφιβάλλει ας πάει μια βόλτα να δει...

Και απορώ: 2 τουλάχιστον χρόνια δεν τα έχουν πάρει χαμπάρι ότι λήγουν ή ότι έχουν ήδη λήξει;;;;

Είναι καθαρά θέμα διαχείρισης αποθήκης. Δε νομίζω να το κάνανε εξεπίτηδες.

Link to comment
Share on other sites

Astrolabos λες να μην το ειχαν δει?Εγω παλι λεω οτι τα ειχαν δει και αγοραζαν ολοι οι ανιδεοι(γιατι να λεμε και την αληθεια εγω μερικες φορες ξεχναω να δω..:( ).... αν ηταν μονο αυτο το προβλημα των Multirama,ισως και να ειχες δικιο,αλλα ειναι πολλα....

Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδιά συγγνώμη κιόλας αλλά 440 την 8800 gtx ;!!!Πάμε καλά. Αν πει δηλαδή κάποιος που δεν ξέρει και πολλά από η/υ ότι διαθέτει ένα ποσό για να φτιάξει το pc των ονείρων του και του διαλέξει αυτός που δουλεύει στο κατάστημα τα parts τότε όλα καλά. Διώξαμε τη "σαβούρα" που μας είχε μείνει μπράβο μας και το καημένο το παιδάκι ζει μέσα στην πλάνη του ότι έχει καρατούμπανο pc. -Τσακωμός στο σχολείο: "Τι λες ρε μ@κ@κ@ που δε θα παίζει όλα τα παιχνίδια που θα βγουν: Αφού 440 ευρώ την πήρα την κάρτα...!!!":boxed:

Link to comment
Share on other sites

Εγω πριν κανα χρονο ειδα σε ενα διαφημιστικο φυλλαδιο το κινητο Sony Ericsson W580i και παω λοιπον να σε ενα καταστημα στο Περιστερι,εκει ο υπαλληλος κατι κοιταξε στον Η/Υ και μου λεει οτι αυη η προσφορα ισχυει μονο στα Multirama στο Mall,παω λοιπον στο Mall και εκει μου ειπαν οτι αυτη η προσφορα δεν υπηρξε ποτε.Δευτερα κυκλοφορησε το φυλλαδιο,Τριτη επισκευθηκα και τα δυο καταστηματα και Τεταρτη το πηρα τελικα απο το Πλαισιο 220 ευρω αντι για 170 που το ειχε "και καλα μωρε" το Multirama.:dots::shout::shout:

:rofl:

Link to comment
Share on other sites

μια διόρθωση. Για το κατάστημα της Καλαμάτας μιλάει ο τίτλος. Νομίζω ότι υπάρχει θέμα για γενικότερο σκούξιμο για τα μουλτι.

αν δεν εχουν αντιρρηση και οι threadstarters

δεν τα συγχωνευετε σε ενα γενικο thread Μulti-παραπονων

να ειναι πιο ευκολο να το δειχνουμε και στους αρμοδιους ;)

Link to comment
Share on other sites

Ωραίος αλλά δε νομίζω να ιδρώσει κανένα αυτάκι...δυστυχώς:(

Για να σου λέει κάποιος που δουλεύει στα Multirama "Κάνε το θέμα για να το δείχνουμε στους υπεύθυνους" εσύ πιστεύεις ότι δε θα το κάνει; Ή πιστεύεις ότι δε θα νοιαστούν για την εικόνα που δείχνουν στον πελάτη;

Link to comment
Share on other sites

Για να σου λέει κάποιος που δουλεύει στα Multirama "Κάνε το θέμα για να το δείχνουμε στους υπεύθυνους" εσύ πιστεύεις ότι δε θα το κάνει; Ή πιστεύεις ότι δε θα νοιαστούν για την εικόνα που δείχνουν στον πελάτη;

Γκουχου Γκουχου...:flex:

Αλλο ανθρωπος που δουλευει και αλλο υπευθυνος,εδω ο αλλος ελεγε οτι η 8800 εχει τρομερη τεχνολογια απανω για να πουλησει το κομματι 400+ ευρω...pff...

Link to comment
Share on other sites

Χωρις να θέλω να υπερασπιστώ ή να μεροληπτήσω υπέρ των Multirama, πιστεύω ότι ίσως να έχουν πρόβλημα με τα logistics τους. Τέτοιες κάρτες υπερτιμημένες έχω δει και στο κατάστημα της Καλαμάτας και πιστεύω ότι δεν τιμούν το κατάστημα να τις έχει στις προθήκες για πώληση.

Link to comment
Share on other sites

Μακάρι παιδια να κάνουν κάτι. Γι'αυτούς θα το κάνουν όχι για μας. Απλά θα ήταν καλό όλα τα καταστήματα τεχνολογίας να έχουν υπαλλήλους που να είναι γνώστες του αντικειμένου και ενήμεροι για τις τελευταίες εξελίξεις στον χώρο αυτό. Γιατί αλλιώς άνετα μπορεί να πάει κάποιος που ξέρει 5 πράγματα και να τον ξεμπροστιάσει με διάφορες ερωτήσεις του τύπου "Πόσους stream processors έχει η κάρτα; -Εεεεε..." και να δείξει το μαγαζί μια άσχημη εικόνα.:suicide2:

Link to comment
Share on other sites

Μακάρι παιδια να κάνουν κάτι. Γι'αυτούς θα το κάνουν όχι για μας. Απλά θα ήταν καλό όλα τα καταστήματα τεχνολογίας να έχουν υπαλλήλους που να είναι γνώστες του αντικειμένου και ενήμεροι για τις τελευταίες εξελίξεις στον χώρο αυτό. Γιατί αλλιώς άνετα μπορεί να πάει κάποιος που ξέρει 5 πράγματα και να τον ξεμπροστιάσει με διάφορες ερωτήσεις του τύπου "Πόσους stream processors έχει η κάρτα; -Εεεεε..." και να δείξει το μαγαζί μια άσχημη εικόνα.:suicide2:

Ο γνώστης δεν πάει για 7 κατοστάρικα

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.