Jump to content



Recommended Posts

http://www.blackviper.com/service-configurations/black-vipers-windows-7-service-pack-1-service-configurations/

Μην κάνεις τις bare-bones, μιας και είναι καθαρά και μόνο για μπεντσοκαταστάσεις και χάνεται η έννοια του home-pc.

Εγώ έχω κάνει όλες τις tweaked.

Link to comment
Share on other sites

Offtopic αλλά με τρώει να ρωτήσω:

Win 7 extreme edition??? :nada:

Edit: Ok βρήκα τι ρόλο βαράνε, μπορεί να το σβήσει κάποιος mod.

Έγινε επεξεργασία από AgMa
Link to comment
Share on other sites

Offtopic αλλά με τρώει να ρωτήσω:

Win 7 extreme edition??? :nada:

Edit: Ok βρήκα τι ρόλο βαράνε, μπορεί να το σβήσει κάποιος mod.

Κατα κυριο λογο κανουν πιο αργο το PC σου, εξου και το 18αρι με κομμενα τα παντα στο bootimer :p

Link to comment
Share on other sites

πήγα έτσι από περιέργεια να το τρέξω στο σύστημά μου (με αρκετά παλιά εγκατάσταση win7 ultimate 32bit) αλλά όταν ανοίγουν τα windows, μετά την επανεκκίνηση, το προγραμματάκι δεν φορτώνει καθόλου.

Καμιά ιδέα ;

Link to comment
Share on other sites

πήγα έτσι από περιέργεια να το τρέξω στο σύστημά μου (με αρκετά παλιά εγκατάσταση win7 ultimate 32bit) αλλά όταν ανοίγουν τα windows, μετά την επανεκκίνηση, το προγραμματάκι δεν φορτώνει καθόλου.

Καμιά ιδέα ;

Run as admin?

Link to comment
Share on other sites

6.146sec

Κάτι άλλο συμβαίνει....

Σβησε τα αρχεια μεσα στο C:\Windows\Prefetch

Κανε ενα Reboot και περιμενε κανενα 7λεπτο με idle to PC να τα ξαναδημιουργήσει..

Στο επομενο reboot τρεξε το bench και πες αν βελτιωθηκε.

Link to comment
Share on other sites

Τι εννοείς;6.14 sec με τόσα προγράμματα είναι μια χαρά για raid0.

Εγώ που έκανα 5.67 ήμουν με vertex 4 μετά από καθαρή εγκατάσταση και τίποτα περασμένο.

Η απάντηση σου [MENTION=23973]AgMa[/MENTION] ήταν στο ποστ του Frostbyte, που έγραφε για 20sec με 2x 840 EVO R-0 :

Μπορειτε να μου πειτε τι στο διακο κανετε και παιρνετε τοσο χαμηλα νουμερα? Εγω ειμαι με 2x840EVO σε RAID0 και παιρνω 20sec boot time.. :fist:

Και επειδή μάλλον κάτι άλλο τον κρατάει στα 20sec γιαυτό πόσταρα το bench του jax που είναι με τους ίδιους δίσκους και full setup (ΑV, όλα τα services, drivers κλπ)

Σβησε τα αρχεια μεσα στο C:\Windows\Prefetch

Κανε ενα Reboot και περιμενε κανενα 7λεπτο με idle to PC να τα ξαναδημιουργήσει..

Στο επομενο reboot τρεξε το bench και πες αν βελτιωθηκε.

[MENTION=1392]GeorgeVasil[/MENTION] Δεν έχω εγώ το θέμα, διάβασε παραπάνω...

Link to comment
Share on other sites

felix:

Αυτα που τρεχω ειναι NOD32, AIDA64, EVGA PresicionX, DTools και Hamachi. Δεν νομιζω να βαραινουν τοσο πολυ το setup, και ετσι κι αλλιως services και τα ρεστα δεν παιζει να ξηλωσω γιατι το PC ειναι για καθημερινη χρηση και οχι για μετρημα του ποιος το εχει μεγαλυτερο (το bench score καλε, που πηγε το μυαλλο σας! :hehe: )

Απλα δεν ξερω εαν μονο και μονο αυτα δικαιολογουν 3 φορες περισσοτερο χρονο απο αυτον που εκανε ο jax7480 με ιδιο hardware.

(Μπας και φταιει που σταματαω για να βαλω login password? Απο ποτε ξεκινα το μετρημα?)

Link to comment
Share on other sites

felix:

Αυτα που τρεχω ειναι NOD32, AIDA64, EVGA PresicionX, DTools και Hamachi. Δεν νομιζω να βαραινουν τοσο πολυ το setup, και ετσι κι αλλιως services και τα ρεστα δεν παιζει να ξηλωσω γιατι το PC ειναι για καθημερινη χρηση και οχι για μετρημα του ποιος το εχει μεγαλυτερο (το bench score καλε, που πηγε το μυαλλο σας! :hehe: )

Απλα δεν ξερω εαν μονο και μονο αυτα δικαιολογουν 3 φορες περισσοτερο χρονο απο αυτον που εκανε ο jax7480 με ιδιο hardware.

(Μπας και φταιει που σταματαω για να βαλω login password? Απο ποτε ξεκινα το μετρημα?)

βγαλε το login password σιγουρα σε κοβει αυτο !! το μετραει και αυτο !!

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.