Jump to content



ATI RADEON 4890


stylejohn

Recommended Posts

Αυτο ηθελα να πω.

@seb,μπορει να μην πεταει σε τεραστιες αναλυσεις αλλα δεν σερνεται κιολας

Δεν ειπα οτι σερνεται! Απλα δεν την παλευει μονη της να ανταγωνιστει στα ισα την 295 gtx

Και μονη της μια χαρα ειναι η καρτουλα....βεβαια αναλογα με το τι θελει ο καθενας!

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 167
  • Created
  • Last Reply

Από τότε που δοκίμασα ATI είπα δεν ξαναβάζω NVIDIA. Με μισή καρδιά την παράγγειλα την gtx295 και αυτό διότι Θέλω την έξοδο HDMI + της δυο DVI-I. Η ΑΤΙ μου με κάλυπτε διότι παίζω σε 1680χ1050 και η δεύτερη οθόνη στα 1440χ900. αυτή ήταν μια καλή λύσει για μένα αλλά δεν έχει δεύτερο DVI-I:hm: http://www.e-shop.gr/show_per.phtml?id=PER.510709

Link to comment
Share on other sites

Καλημερα σε ολους! ειμαι καινουργιο μελος και αντιμετωπιζω ενα προβλημα με το pc μου και θελω την γνωμη και την βοηθεια σας. προ ημερων ''εστησα'' ενα pc με τα εξης: mobo: msi 790fx-GD70 cpu: AMD Phenom II x4 3.20 ghz VGA:ATI RADEON SAPPHIRE HD 4890 VAPOR-X 1G HDD: WD BLACK CAVIAR 640G 32 Mb buffer RAM: DDR3 GEIL 1333Mhz CL=7-7-7-24 3x2G PSU: ZALMAN 750W HEATPIPE COOLED OS:VISTA ULTIMATE 32bit KEYDOARD: MICROSOFT SIDEWINDER X6 MOUSE: ROCCAT KONE ROC-11-500 GAMING MOUSE

βαζω λοιπον το CRYSSIS το pro 09 το FRONDLINES: FUEL OF WAR Υποψην οτι ο driver της VGA ειναι ο 9.5 ξεκινω λοιπον οποιο παιχνιδι και να ειναι και ξαφνικα βγαινει ο driver εκτος και τα windows μου βγαζουν μηνυμα οτι ο οδηγος της οθονης απενεργοποιηθηκε και τον ανεκτησαν ξανα,αλλα το παιχνιδι (οποιοδηποτε ακομη και το ΣΚΑΚΙ) σταματα να λειτουργει. δοκιμασα 9.6 τιποτα.. 9.2 δεν ανοιγει ο catalyst καν. αλλαζω OS τιποτα... μηπως καποιος ξερει τι φταιει? εχω δει και αλλα παραπονα με drivers και λεω μηπως καποιος εχει βρει καποιον να κανει. θα κατεβασω και 9.3/9.4 να δω και ο θεος βοηθος!!! εχω δωσει πανω απο 1200 ευρω και ειναι κριμα να μην μπορω να παιξω ΟΥΤΕ ΣΚΑΚΙ!!!:crazy: Ευχαριστω εκ των προτερων!!! Υ.Γ μη μου πειτε οτι δεν φτανουν τα ρευματα και εσεις...ελεος...

Τους drivers τους κατεβαζεις απο το γενικο site της ατι?

Αν ναι σβηστους.

Πηγαινε και κατεβασε τους απο το site της sapphire.

Βρες ακριβως το μοντελο της καρτας σου και κατεβασε τους συγκεκριμενους.

Ιδου και το λινκ σε περιπτωση που δε το βρεις μονος σου.

http://www.sapphiretech.com/presentation/download/?psn=0006&gid=3&sgid=308&pid=259

Δοκιμασε και πες μας.

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.