Jump to content



Κατάχρηση αξιολόγησης/reputation


Chosen

Recommended Posts

  • Replies 43
  • Created
  • Last Reply
Κώστα δε φαίνεται με αυτό το λινκ.

σε αυτο το ποστ μου

εχω 3

2 αρνητικες 1 θετικη

Σχόλια σε αυτό το Μήνυμα:

1.ατσι

2.Thanked Post

3. :(

το ατσι πραγματικα δε το χω ξανακουσει ως λεξη:hmm:

Link to comment
Share on other sites

http://www.thelab.gr/showpost.php?p=1062610774&postcount=216

αρνητική με αιτιολόγιση......."δε χρειαζότανε"

ας μου στείλει σε πμ ο διαφωνούντας το γιατί δε χρειαζότανε μια καλύτερη επεξήγηση το σύστημα και θα το δεχθώ.....η αιτιολόγιση "δε χρειαζότανε" μπορεί και να σημαίνει "τσαμπα το γραψες".........αν είναι να βάζουμε διαφωνώ να βάζετε και τον αντίλογο με επιχειρήματα.....γιατί χωρίς αντίλογο είναι σαν να ξυπνήσατε στραβά.:no:

Link to comment
Share on other sites

Ένα σύντομο post για να ενημερώσω ότι αν ξαναβρούμε κάποιον να κάνει 2ο λογαριασμό (μόνος του ή μέσω "φίλου") για να boostάρει τον αρχικό του λογαριασμό του σε reputation, θα παίξουν μόνιμα bans.

Στην προκειμένη περίπτωση πριν από λίγες μέρες γράφτηκε ένας καινούριος χρήστης και από το πρώτο λεπτό άρχισε τα Thank you σε έναν άλλο συγκεκριμένο χρήστη, ξεκινώντας από μαζικά post_thanks.png σε αγγελίες του (ναι, αγγελίες) από τον περσινό Μάρτιο. Καθόλου posts, καθόλου συμμετοχή και καθόλου αναμονή, κατευθείαν στο μούτι.

Και απ'ότι φαίνεται οι δύο χρήστες εκτός από κοινές απόψεις και πιστεύω, είχαν και κοινή ΙΡ...

Ο "παλιός" χρήστης θα απέχει για 3 μήνες και ο καινούριος για πάντα, αλλά αφού ενημερωθούν οι κανόνες κατάλληλα, οι τιμωρίες για τέτοιου είδους boosting θα είναι μόνιμες για όλους τους εμπλεκόμενους.

Mια λύση για αυτό το πρόβλημα θα μπορούσε να είναι να μην επιτρέπεται να αξιολογήσεις το ίδιο άτομο 2 φορές εάν δεν μεσολαβούν άλλες 7-10 αξιολογήσεις άλλων χρηστών.

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.