Jump to content



FULL HD MULTIMEDIA PLAYER


neuromancer

Recommended Posts

Ας το μεταφέρουν οι admins. Αν κάνω άλλο αυτό θα θέλει σβου, οπότε πάλι admin θα πρέπει να επέμβει.

-------------------------

Στο θέμα τώρα, κάτι που δεν κατάλαβα είναι πώς παίζει αυτό το κουτί. Έχει OS ? Έχει τρελό configuration!

Link to comment
Share on other sites

Ψάξε να δεις αν παίζει 1080p με πολλαπλά layers - αρκετά τέτοια media players τα φτύνουν με βαριά 1080άρια...

Όλοι βασικά περιμένουμε τα Ion netbooks - εκεί λογικά θα παίζουν τα πάντα, οπότε παίρνεις ένα για HTPC :bigsmile:

Link to comment
Share on other sites

To interface του.

Home page

thread σε forum για αυτό

Φαίνεται ότι στερείται DTS decoding support και δεν έχει και όλα τα καλώδια που υποστηρίζει.

Κάποιο review σχετικών συσκευών.

Γενικά φαίνεται καλό.

Link to comment
Share on other sites

Το εχει σε προσφορα 179€ το e-shop τωρα. Το βασικο θεμα που εχουν ολα τα HD Media Players εκτος του popcorn A110 απ'όσο γνωρίζω ειναι το DTS decoding. Κοινώς σε αρχεια με DTS ήχο δεν βγαζουν τιποτα απο τις αναλογικες εξοδους και πρεπει να εχεις ενισχυτη που να αποκωδικοποιεί DTS.

Δεν εξρω τι γινεται αν το εχεις συνδεσει κατευθειαν με HDMI με τηλεόραση. Κανει η τηλεόραση την αποκωδικοποιηση;

Ενα αλλο σημειο που το συγκεκριμενο υστερει σε σχεση με το egreat ειναι οτι δεν εχει on-off απο το τηλεχειριστήριο.

Link to comment
Share on other sites

Δεν εξρω τι γινεται αν το εχεις συνδεσει κατευθειαν με HDMI με τηλεόραση. Κανει η τηλεόραση την αποκωδικοποιηση;

Όχι. Τουλάχιστον όχι η δικιά μου, αλλά δεν έχω δει και κάποια άλλη να κάνει.. :toomuchne

Link to comment
Share on other sites

Κάτσε να σου φέρω κανα "βαρύ" να δεις το slideshow να γελάμε :hehe:

Είναι ανάλογα με την κωδικοποίηση και τα layers, γενικά και για μένα ο WD είναι η πιο συμφέρουσα αγορά τώρα, απλά θέλει να μην του ζητάς να στα παίξει και ΟΛΑ. Τουλάχιστον πάντως το 95+% των 720p μπορεί να το βγάλει, οπότε είσαι οκ εκεί ;)

Link to comment
Share on other sites

Κάτσε να σου φέρω κανα "βαρύ" να δεις το slideshow να γελάμε :hehe:

Είναι ανάλογα με την κωδικοποίηση και τα layers, γενικά και για μένα ο WD είναι η πιο συμφέρουσα αγορά τώρα, απλά θέλει να μην του ζητάς να στα παίξει και ΟΛΑ. Τουλάχιστον πάντως το 95+% των 720p μπορεί να το βγάλει, οπότε είσαι οκ εκεί ;)

Από τα 20 1080p που έχω δοκιμάσει, μόνο 1 δεν έχει παίξει. Έχω δοκιμάσει άλλα 30+ 720p και όλα έχουν παίξει τέλεια. Απλά πρέπει να προσέχεις από ποιον "αγοράζεις" τις ματρόσκες σου, δεν πρέπει να "αγοράζεις" από τον κάθε τυχαίο που ανέβασε την.. προσπάθειά του στα διάφορα forums

Νομιζω δεν παιζουν ελληνικους (ενσωματωμενους) υποτιτλους?τουλαχιστον το WD

Με το πρώτο-πρώτο FW δεν έπαιζε, αλλά τώρα παίζει ελληνικούς σε κωδικοποίηση UTF-8

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.