Jump to content



Ποδηλατό-thread (CycleLab)


performer

Recommended Posts

πολυ ωραιο djd, ανυπομoνω να δω ποσο θα βγει συνολικα, με τις σειρες που εχεις βαλει δεν νομιζω να υπαρχουν πολλα περιθωρια για πιο ελαφρια κατασκευη, οποτε θα εχει ενδιαφερον ποσα κιλα μπορει να φτασει ενα roadbike.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

πολυ ωραιο djd, ανυπομoνω να δω ποσο θα βγει συνολικα, με τις σειρες που εχεις βαλει δεν νομιζω να υπαρχουν πολλα περιθωρια για πιο ελαφρια κατασκευη, οποτε θα εχει ενδιαφερον ποσα κιλα μπορει να φτασει ενα roadbike.

Οι τροχοί είναι που με κρατάνε ψηλά. Αν είχα άλλα 1000+ευρώ να επενδύσω σε τροχούς έπεφτα τουλάχιστον 500-600γραμμάρια με carbon tubulars.. Του χρόνου :p

Link to comment
Share on other sites

πολλα λεφτα ρε συ οι τροχοι, γιατι τοση διαφορα με τα mtb?

για μενα που δεν ειμαι ειδημων και θελω ενα απλο δρομου,με τρελο ομως σκελετο, τι τροχους θα μου προτεινες?

Και γενικοτερα, τι συμφερει να εχεις ελαφρυ σε ενα δρομου χωρις να ξοδεψεις ενα αυτοκινητο?

Link to comment
Share on other sites

Περιστέρι-Κέντρο-Κουκάκι-Θησέως-Φλοίσβος μέχρι την συνάντηση στις 8μιση-9. Μετά ανάλογα τα κέφια...σίγουρα θα αράξουμε στη μαρίνα σκαλάκια για καφέ όπως τις προάλλες.

τρένο θα έχει κοντά σε Π.Φάληρο, Μοσχάτο, Καλλιθέα....το μετρό νομίζω κλείνει 12μιση.

Link to comment
Share on other sites

Ήρθαν σήμερα τα σωστά πράγματα :D. Βέβαια τώρα 3 μέρες μας έχει ξεσκίσει στον αέρα και δεν έχω βγει καθόλου :(

Με τις τελευταίες αλλαγές πιστεύω έπεσα στα ~8.9KG. Για τα λάστιχα (Bontrager R3) η ζυγαριά έδειξε 180gr ενώ τα παλιά μου, φθαρμένα Kenda Kampaign ήταν 305gr έκαστο :p

DSC02276.jpg

DSC02290.jpg

DSC02289.jpg

DSC02288.jpg

DSC02285.jpg

  • Like 4
Link to comment
Share on other sites

δε μου αρεσει η διχρομια στο τιμονι.

θα μαμουσε αν ηταν ολο red.

ωραιο το λαστιχο αλλα πιστευω ειναι μονο για σαγρε καινουργια ασφαλτο.

σε παλια κλασσικη ελληνικη-γυαλι ασφαλτο πιστευω again ειναι απαγορευτικο.

Link to comment
Share on other sites

Δεν βρεθηκαμε το πρωι κ δεν εχουμε παει για μπανιο ακομα, ετσι συνδυασα μια βολτα me ξαφνικη βροχη διπλα στους χειμαρους της πεντελης (ανω μελισσια), μολις γυρισα απο ενα ποδηλατικο μπανιο. :D

Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.