Jump to content



Ποδηλατό-thread (CycleLab)


performer

Recommended Posts

Βασικά για κούρσα, είναι κάπου στις 10 διαστάσεις που πρέπει να σου πάρουν για να είναι στα μέτρα σου.

yes μετρήθηκα κανονικά, αλλά τα νούμερα δεν λένε τα πάντα. Αν ο αναβάτης δεν νοιώθει άνετα πάνω στο ποδήλατο τι να το κάνεις?

Μεγειά και καλά χιλιόμετρα να χεις. Το μόνο που θα σου έλεγα να αλλάξεις για αρχή είναι τα τακάκια μιας κι αυτά που είναι όλο μαζί ένα πλαστικό πράγμα είναι ψιλοχάλια, ειδικά σε βρεγμένο. Τσίμπα δύο ζευγάρια τέτοια Shimano 105 Brake Pads R55C2 5700 | Buy Online | ChainReactionCycles.com ή αν σου περισσεύουν χρήματα κοίτα και τα swisstop. Το καλό με αυτού του τύπου είναι ότι εκτός από το ότι είναι αρκετά καλύτερης ποιότητας, όταν έρθει η ώρα για καινούρια απλά αλλάζεις την γόμα χωρίς να αλλάξεις παπουτσάκι (μπορείς μετά να βάλεις πχ τα Kool Stop Salmon).

Thanx.

Είναι μέσα στο σχέδιο, απλά θέλω να κάνω μερικά χιλιόμετρα ώστε να βλέπω και τις διαφορές που έχει το κάθε τι.

Εκτός από τακάκια στα σχέδια είναι να βάλω και μια πεταλιέρα με κλειστά ρουλεμάν.

Link to comment
Share on other sites

40χλμ χρονόμετρο σήμερα (ή 25Miles TimeTrial όπως είναι γνωστό στας εξωτερικάς), πόνος πόνος πόνος για 40χλμ! Θα μπορούσα να πάω και καλύτερο μιας κι είχα αρκετή ρεζέρβα τα 2 τελευταία χιλιόμετρα για να πουσάρω αλλά ήταν το πρώτο μου τόσο μεγάλο TT και η έλλειψη εμπειρίας φάνηκε. Και πάλι ευχαριστημένος είμαι με 1 ώρα και 6 λεπτά..

http://connect.garmin.com/activity/100775847

Link to comment
Share on other sites

σήμερα θα έρθω και γω στο Freeday Tour D Atene

η διαδρομή με τα συνολικά χιλιόμετρα και τις εκτιμώμενες ώρες στάσεων....

FREEDAY - Tour d'Atene III - A bike ride in Αθήνα, Αττική 11854, GR

Πάνο θα τα πούμε από κοντά :)

Link to comment
Share on other sites

Παίζει να οργανώσουμε καμια τρελιτσα για mountain bikes only στις αλυκές αναβύσσου στην αλάνα?

Επειδη παω συχνα είναι τεραστιο και εχει βουναλακια και ραμπες για διαφορες αγριοτητες:man_in_love:

Το επισκεπτονται και οι μοτοκροσαδες συχνα και εχουν βαλει και μια γεφυρα για πολυ ψηλα αλματα!:clap:

Απλα ριχνω μια ιδεα:yu:

Link to comment
Share on other sites

Θα το έβαζα κανονικά στις ειδήσεις, αλλά νομίζω ότι εδώ ταιριάζει καλύτερα...

Όπως βλέπετε, πουθενά στον κόσμο δεν σέβονται τους ποδηλάτες. Κάποιος δήμαρχος όμως, έκανε κάτι για αυτό:

Mayor crushes misparked luxury car with troop carrier

Link to comment
Share on other sites

Σαβουρώθηκα επικά εχθές, πάλι! Είχαμε πάει για mtb και σε μια στροφή καβάλησα στραβά μια πέτρα, πλάγιασε η ρόδα κι εγώ έφυγα από πάνω. Αλλά εντάξει ψηνόταν όλο το απόγευμα η σαβούρα μιας και γλύτωσα 3-4 φορές γιατί είχαμε πάει σε κάτι καινούρια και πολύ γρήγορα μονοπάτια. Ευτυχώς μόνο με γδαρσίματα την γλύτωσα, στο γόνατο, μπούτι, χέρι, μπράτσο, ώμο και πλάτη :p

Έγινε επεξεργασία από DJD
Link to comment
Share on other sites

το'χει η μέρα μάλλον,στο τσακ γλύτωσα στενή επαφή με κολώνα προσπαθώντας να αποφύγω έναν παππού που πήγαινε ζικ-ζακ

o.t/ψάχνω σακίδιο πλάτης για τα απαραίτητα, όσο πιο μικρό,τόσο καλύτερα

Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.