Jump to content



Ποδηλατό-thread (CycleLab)


performer

Recommended Posts

l2phile χτυπαμε ενα τετοιο??

CREE XML XM-L T6 1600L LED Bicycle bike Head Light Lamp | eBay

Σε περιπτωση που ψοφησω στη διαδρομη θα μου(μας) φανει χρησιμο:p

Φαίνεται εξαιρετικό αυτό και σε πολύ καλή τιμή. Το χει δοκιμάσει κανείς? Πόσο κρατάει η μπαταρία του?

Link to comment
Share on other sites

Λεω φετος να κανω λιγο ποδηλατάκι . Ανεβασα ενα ποδηλατο που ειχα αγορασει στον πατερα ( και ο οποιος για κανα 2 χρονια το εκανε κατι χιλιομετρα αλλα μετα το παράτησε ) και το εβγαλα μια βολτα σημερα και διαπιστωσα πως μαλλον εχει χαλασει η καστανια με τα γραναζια που εχει η πισω ροδα . Δλδ εκει που κανεις κανονικα πεταλι μπορει να χασει μιση στροφη στο ασχετο . Μπορει να το κανει 2 -3 φορες στο ενα χιλιομετρο μπορει και καθολου . Μιλάμε για αυτό CS-5700.jpg . Δεν εχω αλλαξει ποτε αλλα νομιζω πρεπει ναναι ευκολη υπόθεση . Δλδ βγαζεις τον τροχο και λογικα με ενα κατσαβιδι και ενα σφυρακι θα το λυνεις προς την αντιθετη κατευθυνση απο αυτην που κανεις πετάλι right ?

2ον Θελω να βαλω ενα σετ φωτα ( μπρος πισω ) τι προτεινετε ? Δεν θελω κατι πολυ ακριβο το ποδήλατο ειναι entry και ειναι αυτο .

testrm.jpg

Λογικα ενα σετακι με leds με κανα 20ρικο και επαναφορτιζομενες μπαταριες θα κανει την δουλεια ε ?

Για να λύσης την κασέτα πρέπει να αγοράσεις το κλειδί της.

Καλά οι υπόλοιποι εδώ δεν καβαλάνε μηχανάκι . Εσύ όμως , με τη μανετα του μπροστινού αριστερά, ψάχνεις οικόπεδο ; : P

Link to comment
Share on other sites

Καλά οι υπόλοιποι εδώ δεν καβαλάνε μηχανάκι . Εσύ όμως , με τη μανετα του μπροστινού αριστερά, ψάχνεις οικόπεδο ; : P

Είπα να μην το πω και γίνω ρόμπα, αλλά μιας που το ανέφερες...:D

Όταν το πήρα είπα να δοκιμάσω τα δισκόφρενα...παίρνω φόρα ο δικός σου (σε χώμα) και πατάω τέρμα το πίσω...έλα όμως που ήταν το μπροστά!:hehe:

Παρά τρίχα/κατά τύχη γλύτωσα μια γελοία τούμπα, αλλά τα balls βρήκαν άσχημα στον σκελετό....

Link to comment
Share on other sites

Είπα να μην το πω και γίνω ρόμπα, αλλά μιας που το ανέφερες...:D

Όταν το πήρα είπα να δοκιμάσω τα δισκόφρενα...παίρνω φόρα ο δικός σου (σε χώμα) και πατάω τέρμα το πίσω...έλα όμως που ήταν το μπροστά!:hehe:

Παρά τρίχα/κατά τύχη γλύτωσα μια γελοία τούμπα, αλλά τα balls βρήκαν άσχημα στον σκελετό....

Άλλαξε τα

Όποιος καβαλάει μηχανάκι το μπροστινό δεξιά.

Link to comment
Share on other sites

Οντως με ψιλοενοχλει αλλα δεν το ειχα δώσει ποτε τοσο σημασία , ισως γιατι δεν ηταν και δικο μου το ποδήλατο . :D Μαλλον αυτος που ηταν στην συναρμολόγηση δεν ειχε μηχανάκι :tomato:

Link to comment
Share on other sites

l2phile χτυπαμε ενα τετοιο??

CREE XML XM-L T6 1600L LED Bicycle bike Head Light Lamp | eBay

Σε περιπτωση που ψοφησω στη διαδρομη θα μου(μας) φανει χρησιμο:p

Εγώ θα χτυπήσω ένα τέτοιο. Σήμερα μάλιστα το δοκίμαζα στο Θείο μου και μου φάνηκε πολύ καλό για την τιμή του.

Μου έλεγε επίσης ότι στις διασταυρώσεις τα αυτοκίνητα σταματάνε γιατί τον περνάνε για μηχανάκι... :hehe:

Έγινε επεξεργασία από papajim
Link to comment
Share on other sites

Εγώ θα χτυπήσω ένα τέτοιο. Σήμερα μάλιστα το δοκίμαζα στο Θείο μου και μου φάνηκε πολύ καλό για την τιμή του.

Μου έλεγε επίσης ότι στις διασταυρώσεις τα αυτοκίνητα σταματάνε γιατί τον περνάνε για μηχανάκι... :hehe:

Από ποιότητα κατασκευής πως σου φάνηκε?

Link to comment
Share on other sites

Meanwhile in Athens Bike Festival...

μην βαράτε για τις φωτό γιατί βγήκαν με κινητό

Φτήνια....:p

dsc00207ka.jpg

dsc00208pp.jpg

:inlove::inlove::inlove:

dsc00213tfh.jpg

Άλλο και τούτο...:hehe:

dsc00216vm.jpg

Μην γελάσετε, αλλά παλουκόσελο και λαιμός μου άρεσαν πάντως πολύ!

dsc00217ci.jpg

dsc00218ot.jpg

Πολύς κόσμος πάντως, και απ' όλες τις ηλικίες! (και εξηντάρηδες είδα)

Μεγάλο το ενδιαφέρον του κόσμου για το ποδήλατο τελικά...βλέπω να γίνεται θεσμός η έκθεση!:T:

Link to comment
Share on other sites

[MENTION=1006]wrong method[/MENTION] παρε καποιο κτηνιατρικο κεντρο μιας κ δεν υπαρχει λυσιατρειο αθηνων να μαθεις αν κυκλοφορει τπτ.εμενα με εχουν δαγκωσει κ το ιδιο εκανα.επισης προχθες με κυνηγαγαν 4 σκυλια στου φιλοπαππου ολομοναχος , βραδυ κ δε μπορουσα να τα αποφυγω.στο τσακ προλαβα.

Link to comment
Share on other sites

Από ποιότητα κατασκευής πως σου φάνηκε?

Σαν κατασκευή ήταν αρκετά καλό. Τον ρώτησα και για τη θερμοκρασία και μου είπε ότι καίει αρκετά, αλλά ποτέ δεν έχει φτάσει τη μέγιστη για να σβήσει, γεγονός που σημαίνει ότι έχει καλή ψύξη πάνω στο ποδήλατο.

[MENTION=9381]papajim[/MENTION] ειναι σα το 900αρη λουμεν;

Δε μπορώ να το πω με σιγουριά γιατί το είδα σε αρκετά φωτεινό μέρος και δεν έχω δει και το 900αρι από κοντά...

[MENTION=12156]Lakisss[/MENTION]

Eίδατε το show με τις φιγούρες στις ράμπες ; Επίσης το πιο ακριβό που είδα εγώ ήταν στα 15κ :p

Link to comment
Share on other sites

[MENTION=1006]wrong method[/MENTION] παρε καποιο κτηνιατρικο κεντρο μιας κ δεν υπαρχει λυσιατρειο αθηνων να μαθεις αν κυκλοφορει τπτ.εμενα με εχουν δαγκωσει κ το ιδιο εκανα.επισης προχθες με κυνηγαγαν 4 σκυλια στου φιλοπαππου ολομοναχος , βραδυ κ δε μπορουσα να τα αποφυγω.στο τσακ προλαβα.

καταρχήν ευχαριστώ για τις συμβουλές :)

λοιπόν,δεν με δάγκωσε αδέσποτο αλλά σκυλί με λουρί που καθόταν στο κεφαλόσκαλο σπιτιού

το αστείο είναι ότι ο σκύλος (μην φανταστείτε τπτ τεράστιο, ένα τεριέ ήταν) με άφησε να περάσω από μπροστά του χωρίς να γαβγίσει και μετά ήρθε από πίσω μου και με δάγκωσε πίσω από τον αστράγαλο,σκίζοντας την κάλτσα και μου άφησε μια βαθιά και μια επιφανειακή "δοντιά"

ο ιδιοκτήτης άφαντος,ήρθα σπίτι το καθάρισα με οινόπνευμα και betadine και το απόγευμα πήγα σε ένα φαρμακείο και μου έκανε τον ορό απλά για προληπτικούς λόγους και για το λόγω ότι το τραύμα ήταν στο πόδι (μου εξήγησε ότι έχει διαφορά από το να ήταν στον κορμό)

η πλάκα είναι ότι παραπάνω στη διαδρομή που συνήθως κάνω έχει μαντριά με αγριόσκυλα που ποτέ δεν με ενόχλησαν γιατί και αποστάσεις αφήνω ανάμεσά μας και με σκυλιά έχω μεγαλώσει και ψιλό-ξέρω πως να φερθώ

Έγινε επεξεργασία από wrong method
Link to comment
Share on other sites

[MENTION=12156]Lakisss[/MENTION]

Eίδατε το show με τις φιγούρες στις ράμπες ; Επίσης το πιο ακριβό που είδα εγώ ήταν στα 15κ :p

Το είδαμε το show (ήταν και το τελευταίο τους).

Πολύ καλοί, αλλά πιστεύω ήταν πολύ μικρός ο χώρος ώστε να κάνουν ''δυνατά'' κόλπα.

[ame=http://www.youtube.com/watch?v=99cL86T8x50]BIKE FESTIVAL ATHENS 17/09/11 - YouTube[/ame]

Αυτό με τα 15.000 ποιο ήταν γιατί δεν κοίταζα παντού τιμές? (είμαι large...:p)

Link to comment
Share on other sites

Αυτό με τα 15.000 ποιο ήταν γιατί δεν κοίταζα παντού τιμές? (είμαι large...:p)

Ειλικρινά είδα την εταιρεία και μετά την τιμή και αμέσως ξέχασα την εταιρεία :hehe:

Πάντως ήταν στο Δ7 κτήριο, εκείνο που είναι πίσω ακριβώς από αυτόν που τράβαγε στο βίντεο που ποσταρες.

Link to comment
Share on other sites

oποιος σιγοψηνεται για φτηνο slick/semi slick λαστιχακι (λαστιχο..οχι nylon)..πετυχα αυτο στο ebay..

MICHELIN COUNTRY ROCK 26 X 1.75 SEMI SLICK MTB TYRE | eBay

Kανονικη τιμη ειναι στις 12λιρες...το 1.

Περισσοτερα οταν με το καλο αποφασισει ο ταχυδρομος μου να το φερει ...

εδεησε ο ταχυδρομος....και μου αφησε σημειωμα (χωρις χτυπημα κουδουνιου και λοιπες μα..) να παω να το παραλαβω ο ιδιος απο το ΕΛΤα το απογευμα.

Σημερα εκανα τα τελευταια 29km (ουτε καν 30) με τα παλια...

περισσοτερα αυριο που θα τα βαλω με γυμνες φωτος των παλιων:p)..ή μεθαυριο που θα το δοκιμασω..:p (αν δεν βρεχει)

Aει να δουμε την αλλαγη απο nylon slick 1.95 σε semislick 1.75....cant wait...

Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.