Jump to content



Ποδηλατό-thread (CycleLab)


performer

Recommended Posts

δεν ειναι καποιο νεο.Ανεκαθεν ηθελα και ειχα παλιοτερα αλλα το εδωσα πισω(στην ομαδα)

το ΜΤΒ δε το αλλαζω γιατι ειναι το στυλ μου.Η κουρσα ειναι η πολυτελεια μου :p

Link to comment
Share on other sites

Το Μοσχάτο Μου: Από το Αμστερνταμ στους Δελφούς με το... ποδήλατο!

Ok...

mtb h trecking?καθε μερα παω σχεδον.σαμπρελες να παρεις.οχι μια δυο το λιγοτερο..εχει αν θελεις να παιξεις αλλα μονο με μτβ.Με τρεκινγκ θα σε δυσκολεψει.

Με MTB, βέβαια λόγω μιας ηλικίας το ποδήλατο δεν είναι και για πάρα πολλά...

Link to comment
Share on other sites

Ανώνυμος είπε...

Λεφτά για να ζεί, που βρίσκει; Δεν έχει υποχρεώσεις;

Ήθελα να ήξερα πόσο αργόσχολοι είναι κάποιοι

05 Σεπτέμβριος, 2011 15:50

Haters gonna hate.

Link to comment
Share on other sites

σαμπρελες ; checked

εργαλεια ; checked

φαρμακειο ; checked

λαδι ; checked

νερο/ισοτονικα; checked

gps ; checked

ρυθμισμα ποδηλατου/πλυσιμο ; checked

φαγητο ; checked απο χθες :p

οκ ειμαι ετοιμος :D

Link to comment
Share on other sites

αχαχαχαχαα

μολις γυρισα..4ωρες 47λεπτα ποδηλατικη ωρα.συνολο 5ωρες 30λεπτα.Αρκετες στασεις λογω πολλων ελαφιων , αφενος αυτο , αφετερου λυπαμαι πραγματικα για μια εικονα που ειδα στα ομορφα τοπια της Παρνηθας.

Στην μεση του δρομου ενα πεθαμενο ελαφι και ξεσκισμενο απο τα αλλα ζωα της παρνηθας..

Ειναι και προσφατο.Λυπαμαι πραγματικα.

Ποδηλατικα , κανενα απροοπτο.Ολα κυλησαν ροδινα.Το πηγαμε αρκετα καλα μπορω να πω.Μπραβο μπραβο.Ξεσκουριασα :D

Link to comment
Share on other sites

η μονη εξηγηση που μπορω να πιστεψω ειναι οτι απεβιωσε το ελαφι.Αν και ηταν μικρο

Αμαξι εκει δυσκολο.Δεν περνανε.Μονο της πυρασφαλειας.

Δε θελω να πιστεψω οτι μπορει να το εκανε ανθρωπος..

[MENTION=23]DJD[/MENTION] αν θυμαμαι καλα ηταν κοντα στο σημειο της στροφης με το ποταμακι.Που σε ειχα βγαλει φωτογραφιες.

edit:

να και η σημερινη βολτα

http://www.sports-tracker.com/#/workout/gomar_4/a5ied6s95s9ql4cs

Έγινε επεξεργασία από GoMaR
Link to comment
Share on other sites

Ήρθε το δέμα τελικά την Παρασκευή. Έκανα 60 χιλιόμετρα το σαββατοκύριακο, πλήρως ικανοποιημένος με τα λάστιχα, ειδικά για τα λεφτά που έδωσα. Το ποδήλατο πατάει σίγουρα καλύτερα στην άσφαλτο. Από ταχύτητα δεν μπορώ να βγάλω συμπεράσματα μιας και ήμουν λίγο φουσκωμένος από το μεσημεριανό το σάββατο:o και την κυριακή φύσαγε αρκετά, αλλά μάλλον έχω κερδίσει 1Km/h(πάντα μετράω με το GPS του iphone και runkeeper). Σε μία στροφή με αρκετό χαλίκι σε κάποιο σημείο γλίστρησε λίγο η μπροστινή ρόδα αλλά τπτ το ανησυχητικό.

........

Διορθώνω λίγο μιας και στο σημείο με το χαλίκι δεν ήταν απλά χαλίκι πάνω στην άσφαλτο, αλλά ένα μικρό χαντάκι με χαλίκι μόνο οπότε δεν φταίει το λάστιχο για το γλίστρημα. Άλλα 55 χιλιόμετρα αυτό το διήμερο, πολύ καλύτερα κρατήματα σε στροφές τελικά.

Link to comment
Share on other sites

Μόλις δοκίμασα τα νέα ασφάλτινα ελαστικά 1.40 σε full suspension ΜΤΒ:hehe::hehe::hehe:

Καμία επαφή από θέμα κούρασης, ένιωθα ότι τουμπάνιασα ακαριαία...καγκουριά μεν, αλλά επειδή δεν έχω λεφτά για κούρσα, άξιζε η όλη τράμπα...και βέβαια κρατάω τις χωμάτινες σαμπρέλες και ελαστικά για όταν ξαναπάω σε χώμα:smoke:

Link to comment
Share on other sites

Εγώ σήμερα επισκέφτηκα το λόφο Φιλοπάππου. Καλά ήταν αλλά δε μπόρεσα να το γυρίσω όλο, γιατί έπρεπε να γυρίσω σύντομα, αλλά έφτασα μέχρι την κορυφή (νομίζω).

Btw επέστρεψα puncture free (αν και πήρα μερικά τριβόλια) :D

post-9381-1416075522,5727_thumb.jpg

Link to comment
Share on other sites

το αιγαλεω η το ποικιλο ειναι πολυ αγρια βουνα.

Πιστευω και πολλα λες για τα 3000χιλιομετρα..

μας εχουν σωσει οι συνδετηρες παντως.

Για την κατάντια του όρους Αιγάλεω (Λαός των Αιγών- Κατσικιών) ευθύνονται οι Γερμανοί.

Το χειμώνα του 1941 οι γύρο κάτοικοι υλοτόμησαν ανεξέλεγκτα την νότια πλευρά για να επιβιώσουν.

Το βραχώδες περιβάλλον και οι κατσίκες απέτρεψαν την αναδάσωση.

Τώρα κάθε φορά που βρέχει, το νερό παρασύρει το χώμα αποκαλύπτοντας όλο και περισσότερες πέτρες.

Όμως η βόρεια και βορειοανατολική πλευρά συνεχίζει να καλύπτεται από δέντρα.

Μια βόλτα δεν μπορεί να είναι ολοκληρωμένη αν δεν εμπεριέχει την βόρεια πλευρά.

Από την χθεσινή: Είναι ο συνηθέστερος γύρος. Λίγο μετά το 8ο μπαίνεις στο δάσος και βγαίνεις στο 12ο

Cycling Workout | Endomondo

Link to comment
Share on other sites

Αν ησουν στο μνημειο του Φιλοπαππου ναι.εκει εισαι.βλεποντας απο το "δρομακι" που φευγει προς τα κατω , τοτε εισαι κορυφη.

Τι ωρες πας ; τα τριβολια προσεχε τα.Μπορει να ειναι στο λαστιχο πανω και να "κλεινουν" τις τρυπες.Βγαζοντας τα , μπορει να χανεις αερα.Μου εχει τυχει και ξανα εβαλα το τριβολι πισω στο λαστιχο :hehe:

[MENTION=93]ΓιαγκΤ[/MENTION] : τωρα που μιλας για τερεν , πρεπει να κανεις γυρο παρνηθας να δεις το τερεν στον Αυλωνα κοντα.Μετα θα σου φαινεται ασφαλτος το αιγαλεω :p Εχει χαλασει πολυ περισσοτερο απο προηγουμενες φορες.

Επισης σε αλλα σημεια , (πηγαινοντας για μερκουριο) εχει περασει μηχανημα ; δε ξερω.εχει σπασει ολες τις φυτευτες πετρες και ολο το τερεν εχει γινει αφρος..

Έγινε επεξεργασία από GoMaR
Link to comment
Share on other sites

[MENTION=5513]GoMaR[/MENTION]

Δεν έχω συγκεκριμένο ωράριο. Μπορεί να βγώ για ποδήλατο στις 9 το πρωί, αλλά μπορεί και και στις 7 το απόγευμα. Εχτές πχ. έφυγα 10.

θα σου λεγα να παμε τωρα καμμια βολτα αλλα ακομα τα ποδια μου απο χθες δεν εχουν συνελθει.Ασε που τα ρουχα ειναι και για πλυσιμο :p

αυριο θα σου στειλω πμ.

Link to comment
Share on other sites

η μονη εξηγηση που μπορω να πιστεψω ειναι οτι απεβιωσε το ελαφι.Αν και ηταν μικρο

Αμαξι εκει δυσκολο.Δεν περνανε.Μονο της πυρασφαλειας.

Δε θελω να πιστεψω οτι μπορει να το εκανε ανθρωπος..

@DJD αν θυμαμαι καλα ηταν κοντα στο σημειο της στροφης με το ποταμακι.Που σε ειχα βγαλει φωτογραφιες.

edit:

να και η σημερινη βολτα

Sports Tracker

Ρε σα το Νίρμπουργκρινγκ είναι η διαδρομή σου!! Χαχα!

Φωτό από το ελάφι;

Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.