Jump to content



Ποδηλατό-thread (CycleLab)


performer

Recommended Posts

καλο 3ημερο 4ημερο να εχετε παιδια...

ελπιζω να μπορεσω να μεταφερω με λογια και εικονες το πως θα περασω.

ευχομαι να περασω τελεια , ευχηθειτε μου το ιδιο και εσεις :p

Υ.Γ ειμαι χαρουμενος γιατι περιμενα πως και πως τετοια εκδρομη.

Στο ευχομαστε. αλλα.

Μετα απο τοσο προλογο, μην απλα ελπιζεις..να γυρισεις ΜΕ εικονες

γιατι μερικοι λογω αφραγκιας δεν θα πανε πουθενα παλι :p

Link to comment
Share on other sites

έτσι όπως είμαι τώρα,ευχαρίστως άλλαζα την ανηφόρα με ισιάδι :D

στο πήγαινε όλα καλά,ακόμα και η ομίχλη/ψιλόβροχο δεν με χάλασε

όταν γύριζα όμως το δάγκωσα συν ότι έφαγα το καυσαέριο της αρκούδας (μα κανένας δεν πήγε στην παρέλαση άραγε,όλοι για καφέ πάνε ; )

Link to comment
Share on other sites

Προσπάθησα και εγώ σήμερα να πάω Πλατάνι-Άνω Καστρίτσι χωρίς να ξέρω το δρόμο. Αποτέλεσμα μετά τον προφήτη Ηλία τρελός χωματόδρομος, και λίγο το trekking λίγο τα ασφάλτινα λάστιχα... Το προσπάθησα όσο μπορούσα και ποδαράτο αλλά γύρισα πίσω μόλις είδα κάτι αγελάδες:tomato:. Πρέπει να πάρω και ένα ακτινολόγο αύριο, βλέπω τις ακτίνες μου λίγο χαλαρές μετά από αυτό.

Φύσαγε και αρκετά και χρειάστηκα αρκετά διαλείματα στην ανηφόρα για να την βγάλω. Για πρώτη φορά τόσο ψηλά είμαι ικανοποιημένος.

Cycling Activity 35.11 km | RunKeeper

Έγινε επεξεργασία από unstoppable
Link to comment
Share on other sites

600 υψόμετρο. Λάρισα δεν υπάρχει τέτοιο πράμα. :(

Για να ποζεριάσω και εγώ λίγο. Χθες πιέστηκα, αλλά άξιζε (παρ' όλο που σήμερα με πεθαίνει η τενοντίτιδα(?) ) . Έσπασα πολλά Personal Record.

SportsTrackLive | Map

Link to comment
Share on other sites

Ενδιαφέρουσα διαδρομή unstoppable...θα δοκιμαστεί σύντομα.:p

Επιτέλους έφτασα τα 100km εβδομαδιαίως και πλέον κάνω περισσότερα km με το ποδήλατο αντί με το αυτοκίνητο:p

Έγινε επεξεργασία από Shadow Keeper
Link to comment
Share on other sites

πρωτη βολτα σημερα αλλα μας αδικησε ο θεος του βουνου.μπηκαμε με σκοπο εξερευνησης αλλα περναγε η ωρα και βραδιαζε.φωτα δεν ειχαμε.το μονο που βλεπαμε ηταν ανηφορες ανηφορε; κ τπτ αλλο.εννοειται πως ειχαμε χαθει και η μονη σωτηρ8 μας ηταν ο χαρτης αναβασης στο garmin 705 αλλα Μμετα απο 45 τελικα χιλιομετρα φτασαμε πισα σκοταδι στο αμαξι κ πανω που πηγα να κανω save την διαδρομη στο σπορτς τρακερ ,μου κλεινει απο μπαταρια.bb:( τελικα βγηκε ομως απιστευτη διαδρομη μεσα στα ελατα και ανοιγματα αλλα κριμα.δεν την εχουμε.συγχωρεστε με για τυχων λαθη , αλλα γραφω απο κινητο

Link to comment
Share on other sites

Ενδιαφέρουσα διαδρομή unstoppable...θα δοκιμαστεί σύντομα.:p

Επιτέλους έφτασα τα 100km εβδομαδιαίως και πλέον κάνω περισσότερα km με το ποδήλατο αντί με το αυτοκίνητο:p

Βλέπω είσαι με full suspension οπότε ίσως την παλέψεις στο χώμα μιας και μιλάμε για πολύ πέτρα. Για άσφαλτο αυτή έχω σχεδιάσει να κάνω κάποια στιγμή:

platani-sella-loggos - A bike ride in Patrai, West Greece 26442, GR

Link to comment
Share on other sites

600 υψόμετρο. Λάρισα δεν υπάρχει τέτοιο πράμα. :(

Για να ποζεριάσω και εγώ λίγο. Χθες πιέστηκα, αλλά άξιζε (παρ' όλο που σήμερα με πεθαίνει η τενοντίτιδα(?) ) . Έσπασα πολλά Personal Record.

SportsTrackLive | Map

ελα ρε ...κουραγιο ..η ελασσωνα δεν αργει...:p

Link to comment
Share on other sites

πρωτη βολτα σημερα αλλα μας αδικησε ο θεος του βουνου.μπηκαμε με σκοπο εξερευνησης αλλα περναγε η ωρα και βραδιαζε.φωτα δεν ειχαμε.το μονο που βλεπαμε ηταν ανηφορες ανηφορε; κ τπτ αλλο.εννοειται πως ειχαμε χαθει και η μονη σωτηρ8 μας ηταν ο χαρτης αναβασης στο garmin 705 αλλα Μμετα απο 45 τελικα χιλιομετρα φτασαμε πισα σκοταδι στο αμαξι κ πανω που πηγα να κανω save την διαδρομη στο σπορτς τρακερ ,μου κλεινει απο μπαταρια.bb:( τελικα βγηκε ομως απιστευτη διαδρομη μεσα στα ελατα και ανοιγματα αλλα κριμα.δεν την εχουμε.συγχωρεστε με για τυχων λαθη , αλλα γραφω απο κινητο

Ποιος το χ3ζει το sport tracker όταν υπάρχει στην μνήμη σου; Άντε κοιμήσου. Έχεις δύο μέρες ακόμη :dance3:

[MENTION=44]unstoppable[/MENTION] : ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ για το site.

@NTG : http://ridewithgps.com/routes/797630 83km αλλά και πάλι, μέγιστο υψόμετρο 514 μέτρα

Έγινε επεξεργασία από l2phile
Link to comment
Share on other sites

Βλέπω είσαι με full suspension οπότε ίσως την παλέψεις στο χώμα μιας και μιλάμε για πολύ πέτρα. Για άσφαλτο αυτή έχω σχεδιάσει να κάνω κάποια στιγμή:

platani-sella-loggos - A bike ride in Patrai, West Greece 26442, GR

Τώρα είμαι με 1.10 michelin ασφάλτινα στο full suspension...αλλά έχω κρατήσει καβάντζα τα 2.10 kedra kadre και τα αλλάζω αν πάω off road...την παλέυω σε "γκρεμούς", στο νησί το καλοκαίρι σε μια βόλτα εκτός μονοπατιού τσίμα τσίμα πρόλαβα να γυρίσω με τις 2 σαμπρέλες να τα χουν φτύσει:p

img0557m.jpg

PS

Τίμιο ποδηλατάκι βγήκε...έχω κάνει 1000km σε 4 μήνες και κάποια από αυτά σε πολυ κακούς χωματόδρομους και ολά είναι οκ.

Link to comment
Share on other sites

Ideal Stroke:P

Πάντως έχει αρκετό βάρος (15.5kg το είχα μετρήσει με τα kadre). Ωστόσο στο χώμα σε σχέση με ένα ideal pro rider (χωρίς καν μπροστινή ανάρτηση) που είχα πριν είναι τραγικά μπροστά. Στα 475ε που έδωσα πάντως με έφτιαξε.

Έγινε επεξεργασία από Shadow Keeper
Link to comment
Share on other sites

Όχι βρε. Το λάστιχο (δεν είμαι τόσο στραβός να μην δω το Stroke :p )

EDIT: Μήπως είναι αυτό http://www.chainreactioncycles.com/Models.aspx?ModelID=58799 ; Δηλαδή 1.40.

1.10 βρήκα ένα φαλακρό μόνο

http://www.chainreactioncycles.com/Models.aspx?ModelID=48138

Έγινε επεξεργασία από l2phile
Link to comment
Share on other sites

Μichelin city protek plus, κάπου στα 20κάτι€ το κομμάτι.

Τα έχω πατήσει και σε χαλικάκι/απλό χώμα + πεζοδρόμια κανένα πρόβλημα, επίσης έχουν πολύ καλή πρόσφυση (αλλά δεν έχω δοκιμάσει άλλα, τα συγκρίνω με τα mountain).

Έγινε επεξεργασία από Shadow Keeper
Link to comment
Share on other sites

@NTG : Λάρισα - Ελασσώνα - A bike ride in Larissa, Thessalia 41334, GR 83km αλλά και πάλι, μέγιστο υψόμετρο 514 μέτρα

δε σε χαλαει!!!:D

σε 2.30ωρες θα ειμαστε εκει...και 2 ωρες ο γυρισμος..κομπλε..απλα θα πρεπει να την κανουμε πρωι.

Κοιτα τι σου χω -> ...αλλα δεν θες να μετρησεις πλατος ->

Schwalbe - Professional Bikes Tires

και βγαινει και σε foldable και σε wired να διαλεξεις:p

Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.