Jump to content



Ποδηλατό-thread (CycleLab)


performer

Recommended Posts

Με αφορμή τον wrong method και το garminοtracking, χρησιμοποιεί κανείς αντίστοιχα apps για κινητό; Strava και Mapmyfitness γνωρίζω, αλλά χωρίς ποδήλατο εδώ και καιρό, δεν τα έχω δοκιμάσει :p

Edit: Πιθανότατα να το έχετε αναλύσει και παλιότερα το θέμα, search here I come!

Link to comment
Share on other sites

αρχιζει να με ενοχλει αυτο το βουνο εξω απο την πορτα σου:p

εγώ που το βλέπω κάθε μέρα,τι να πω;:upside:

είναι η καλύτερη εποχή τώρα,μετά θα πιάσουν οι ζέστες και θα είναι δύσκολή

η ανάβαση με 25-30 βαθμούς ή πρέπει να πας 5-6 το πρωί

Αρχίζει να με ενοχλεί αυτό το specialized να είναι "καθαρό" σε όλες τις φωτογραφίες...

μην νομίζεις ότι είμαι με κανένα πανί στο χέρι,το clear coat της εταιρίας βοηθά στο να μην κολλάει η σκόνη πάνω του

το περνάω και με ένα spray σιλικόνης πότε-ποτε

Έγινε επεξεργασία από wrong method
Link to comment
Share on other sites

Για τους κατόχους garmin edge 500 το νέο fw βγήκε:

Changes made from version 2.80 to 3.00:

Added two additional training pages.

Added various power-related data fields, including left and right balance for supported power meters, Normalized Power (NP), Intensity Factor (IF), Training Stress Score (TSS), maximum lap power, last lap power, and Watts/kg power.

Improved support for power-based workouts.

Added the ability to modify the FTP value and to recalculate the power zones based on the new FTP value.

Made improvements to the power meter calibration process.

Fixed an issue where Auto Zero was incorrectly displayed as an option when paired to the PowerTap hub.

Improved the calculation of elevation gain/loss.

Improved the calculation of time behind on the Virtual Partner page.

Fixed various issues with viewing activities in history.

Fixed various issues related to courses.

Fixed various other issues.

Updated translations.

Garmin: Edge 500 Updates & Downloads

Link to comment
Share on other sites

Πήγα μια βολτούλα σήμερα..

Mick Byrne 200 by astranoc at Garmin Connect - Details

Είμασταν λίγο άτυχοι, το παλικάρι που βγήκαμε παρέα το χάσε σε μια στροφή και έφυγε σε ένα χαντάκι και αναγκάστηκε να τα παρατήσει στην αρχή, ευτυχώς δεν έχει τίποτα σοβαρό, μόνο η μέση του πονάει. Το κακό είναι ότι όσο πέρναγε η ώρα μέχρι να αποφασίσει τι θα κάνει εγώ έχασα το main group και πέρασα περίπου 100-120χλμ μόνος μου. Η μέρα ήταν κυριολεκτικά τέλεια, μη σας πω και λίγο πιο ζεστή από ότι θα την προτιμούσα, κάηκα στον σβέρκο :p

Link to comment
Share on other sites

Αν κάθεσαι σωστά, ναι.

Εγώ πάντως όσο πιο έντονα κάνω και όσο πιο πολύ σκύβω (στο ποδήλατο :p ) τόσο πιο εύκολα μουδιάζω (αν αυτό λες καταπόνηση). Δεν ξέρω αν σχετίζεται και με τον ιδρώτα. (τα κάνω μούσκεμα κάτω)

Πάντως ένα ανέξοδο tip είναι να σηκώνεσαι ανά 10 - 20 λεπτά από την σέλα.

Λίγο πιο αναλυτικά το "κάθεσαι σωστά";

Δωστε μου τα φώτα σας...

Link to comment
Share on other sites

215 λέει ο ψεύτης... Σιγά μην σε πιστέψουμε :p

Ήρθε σήμερα το κράνος (ελπίζω να μην σας πω ποτέ εντυπώσεις από αντοχή :p ) και ΕΠΙΤΕΛΟΥΣ το jersey. Με 'γεια μου :)

Link to comment
Share on other sites

Orc? :p

Πολύ χοντροκομμένο

Έχω σχεδιάσει 108χμ βόλτα με δύο εξόδους διαφυγής :p (με τελικά 60 ή 70+ χμ) Την κάνω. Wish me good strength

Έγινε επεξεργασία από l2phile
Link to comment
Share on other sites

τι σκελετος ειναι αυτος, ωραιες ζαντες με λιγες ακτινες, τι κεντρα να χρησιμοποιει αραγε?

ελα ρε 35$ μονο? αυτο ειναι πριν το 40% εκπτωση η μετα?? μεγιες!!

Έγινε επεξεργασία από fotme
Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.