Jump to content



Ποδηλατό-thread (CycleLab)


performer

Recommended Posts

εισαι gomarουλης, εισαι κ γλυκουλης εισαι και χθεσινουλης!! :p

T6 XML-T6 3-Mode "1200-Lumen" White LED Bike Light with Battery Pack Set - Free Shipping - DealExtreme

Link to comment
Share on other sites

H μπαταρία πόσες ώρες περίπου κρατάει?

σε high beam (περιπου 3ωρες)

σε medium που ειναι αρκετο για βραδινη χαλαρη βολτα στο βουνο 4,5 ωρες

ποτε δε το εχω εξαντλησει ολο βεβαια γτ ποτε δε κανω τοσες ωρες καθαρα βραδυ.

αλλα δε με εχει αγχωσει ποτε το θεμα της καταναλωσης.

Link to comment
Share on other sites

Και εγώ λίγο που το είχα ψάξει, αυτό που έχει ο GoMaR θεωρείται πολύ καλό. Εγώ για μες την πόλη που κινούμαι παρείγγειλα το φλώρικο : 5w LED CREE Flashlight Torch Bike Bicycle +Rear Light G | eBay

Όταν με το καλό αρχίσω και εγώ τις βόλτες πιο έξω, με βλέπω να παίρνω κάτι σαν του GoMaR :)

Link to comment
Share on other sites

[MENTION=12156]Lakisss[/MENTION], αυτοι ειναι φακοι μιας μπαταριας με το ιδιο led που εχει το bike light που σου παρεθεσα.. to max lumen του led ειναι 1300, το οποιο ομως οδηγειτε με αλλο battery setup.

Δεινητικα μπορεις να χρησιμοποιησεις τον φακο αυτον με περισσοτερες μπαταριες-volt- και να παρεις παρομοιο αποτελεσμα με του γομαριου. Βεβαια θα χρειαστει να αλλαξεις κ κατοπτρο μιας και αυτο που εχεις ειναι μικρου φασματος.

Δεν θυμαμαι, ειχε ανοιχτει ενα thread για led και ηταν ενας συμφορουμιτης που ηταν πολυ uber σε αυτα, ειχε φτιαξει παπαδες...ψαξε το, βρες και μονταρε εναν απτους φακους σου, αξιζει!

ps+edit> βασικα αξιζει για την μοντα, οικονομικα δεν αξιζει οταν ετοιμο, με μπαταριες, ειναι τοσο φτηνο

Έγινε επεξεργασία από fotme
Link to comment
Share on other sites

εγω λεω να προσαρμοσω 4 απο αυτα. 1 στο κρανος προβλεπoμενο,, απο 1 στο καθε αυτι και αλλο ενα στο... ετσι, για να δειχνω ελαφοκυνηγος! :ph34r:

Link to comment
Share on other sites

βρειτε και καποιο απο δαυτα που να εχει καποια διαχυση της προκοπης και βαλτε κανα λινκ.:p

να κανω μια μικρη αρχη..βαζοντας αυτα...αλλα να βρισκαμε ultra low cost:p

http://www.ebay.co.uk/itm/Magicshine-MJ-816-Front-Cycle-Light-Huge-1400-Lumens-Std-Battery-/140632771924?pt=UK_SportsLeisure_Cycling_Bike_Lights&hash=item20be5dcd54

(για μερικες βολτες που θα κανω βραδυ δεν δινω τοσα λεφτα)

Link to comment
Share on other sites

Ναι NTG, αυτο που παραθετεις το εχει το dealextreme, ειναι κλασσικο κομματι, παιζει και να το εχει και φθηνοτερα.. Δεν ειναι πολλα τα λεφτα παντως 40-45 ευρω για 1000 lumen, τωρα περι κατοπτρου σε αυτα τα κινεζικα δεν εχεις καποιο standard, ειναι trial& error πιο πολυ, οποτε να τσεκαρεις τα comments των χρηστων που παιζει να αντιπροτεινουν.

Link to comment
Share on other sites

Επειδη ανοιξατε την κουβεντα για πειτε αν αξιζει καποιο low low budget kit για μπροστα φως και πισω φωτακι απο ebay πχ 5w LED CREE Flashlight Torch Bike Bicycle +Rear Light R | eBay

Για μικρες βολτες μεσα στη πολη κτλπ!

Επισης αξιζει να αγορασω κρανος απο ελλαδα η απο ebay?(προτεινετε καποιο φθηνο)

Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.