Jump to content



Ποδηλατό-thread (CycleLab)


performer

Recommended Posts

Εμένα μου έχουν σπάσει τρία πισινά φώτα από τους κραδασμούς στο χώμα...αστείο το πλαστικό που έχουν.

Πήρα δύο τέτοια και σώθηκα!!! (ένα μπροστά στο τιμόνι και ένα πίσω στο παλουκόσελο)

New Bicycle Bike Caution Safety Rear 5 LED Lights Silicone Black Blue White Red | eBay

Link to comment
Share on other sites

Ναι NTG, αυτο που παραθετεις το εχει το dealextreme, ειναι κλασσικο κομματι, παιζει και να το εχει και φθηνοτερα.. Δεν ειναι πολλα τα λεφτα παντως 40-45 ευρω για 1000 lumen, τωρα περι κατοπτρου σε αυτα τα κινεζικα δεν εχεις καποιο standard, ειναι trial& error πιο πολυ, οποτε να τσεκαρεις τα comments των χρηστων που παιζει να αντιπροτεινουν.

To συγκεκριμενο που εβαλα εχει 100+Ε..(και παιζει και ακριβοτερα αναλογα το καθε μαγαζι)

Δεν ειμαι για trial and error καταστασεις..Τα 40ευρα δεν εχουν διαχυση (που να με ικανοποιει).

Δυνατα ..δεν αντιλεγω ..αλλα και 900αρι και μικροτερο να ειναι δε με χαλαει...διαχυση να εχει.

δες αυτα τι κρυσταλλα εχουν τα περιφερειακα και δες και τα "δικα μου".

TrustFire CREE XML-T6 + XPE-R2 3-Mode 1800-Lumen 3-LED White Bike Light w/ Batteries Pack - Free Shipping - DealExtreme.

Και 2000Lumen να ελεγε δε με ενθουσιαζει.

Link to comment
Share on other sites

Πολυ ωραια ειναι! Το μπροστινο φωτιζει 1-2 μετρα στο δρομο?

Δεν φωτίζουν αυτά, για να σε βλέπουν είναι.

Πάντως είναι τζάμι, αγκαλιάζουν σφιχτά το σίδερο, δεν κουνιούνται και δεν εξέχουν σαν π....

Το πίσω το πήρα λευκό επειδή τα led φωτίζουν όλο το λάστιχο-θήκη και φαίνεσαι από μακριά.

Το μπροστινό το πήρα μαύρο για τον ακριβώς αντίθετο λόγο, να μην σε ενοχλεί στο μάτι.

Link to comment
Share on other sites

Για πίσω έχω ένα PRO που δεν θα το συνιστούσα, νομίζω κάνει την δουλειά του (που είναι να με βλέπουν από μακριά) αλλά σπάεθ ευκολα, φευγει ευκολα από το ποδήλατο και τα σχετικά, οπότε 2-3 σαν του Λάκη θα σε βολέψουν. Για μπροστά, Cateye.. είχα πάρει κάτι σαν αυτό παλιότερα (υποθέτω απλά παλιότερο μοντέλο). Για τα λεφτά του είναι καλό, φωτίζει μπροστά ικανοποιητικά όταν είναι συνέχεια αναμένο, και όταν το έχω να αναβοσβήνει (χαμηλότερη κατανάλωση-με προσέχουν περισσότερο), τα μπροστινά μου μηχανάκια/αυτοκίνητα νομίζουν ότι πίσω τους είναι μπατσικό με φάρο.. :hehe:, βλέπω την αντανάκλαση στις πινακίδες 50+ μέτρα μπροστά. Δεν κρατάει πολύ η μπαταρία, αλλά ακόμα και στα τελευταία τους το αναβόσβημα φαίνεται..

Link to comment
Share on other sites

@ evan (εδιτ> τωρα ειδα τα κομμεντ, οτι σου προτεινει ο lakisss) οτι θες απο φακους γενικα dealextreme εχει κ κατι ωραια πισω φωτα σιλικονης.. για φως μπροστα προτεινω να ειναι 2 battery setup για να εχεις αυτονομια και να μην dimmarei γρηγορα. περαν του μπροστινου φωτιστικου, χρειαζεται να εχεις και μπροστινο ασφαλειας λευκο strobe, παιζουν αντιστοιχα σιλικονης οπως τα πισω. ωραια αλλα υπερτιμημενα ειναι τα knog, που κλωνους του και original εχει το dealextreme οπως σου ειπα.

@ntg, απο τις φωτο του γομαριου το κρινεις οτι δεν εχει διαχυση για ποδηλατο? μην το εχεις στο μυαλο σου σαν φακος mode, διοτι τοτε εισαι πεζος και βλεπεις στα 2-3 μετρα, στο ποδηλατο το εχεις σχεδον οριζοντιο και σε λιγο μεγαλυτερο υψος (τιμονι vs ακρη χεριου). Αλλα μια η αλλη δεν μπορουμε να βαζουμε τετοιους ανακλαστηρες?

Έγινε επεξεργασία από fotme
Link to comment
Share on other sites

@NTG με ενδθουσιασμο :p βρηκα αυτο, τι λεει, λες να εξασφαλιζει το wide angle?

[ame]http://www.amazon.com/Angle-MagicShine-Gemini-Lupine-Headlight/dp/B004WLCLQY/ref=pd_sim_sg_3][/ame]

το πιο σημαντικο ειναι το battery pack να ειναι αδριαβροχο!

Έγινε επεξεργασία από fotme
Link to comment
Share on other sites

Πόσο το κόβεις; Κανένα 15ωρο;

[MENTION=699]ΝTG[/MENTION] τι το θες το wide angle φακό...στο ποδήλατο...σε άσφαλτο;

Δες αυτό @ 5:00

[ame]

[/ame]

Έγινε επεξεργασία από l2phile
Link to comment
Share on other sites

@ntg, απο τις φωτο του γομαριου το κρινεις οτι δεν εχει διαχυση για ποδηλατο? μην το εχεις στο μυαλο σου σαν φακος mode, διοτι τοτε εισαι πεζος και βλεπεις στα 2-3 μετρα, στο ποδηλατο το εχεις σχεδον οριζοντιο και σε λιγο μεγαλυτερο υψος (τιμονι vs ακρη χεριου). Αλλα μια η αλλη δεν μπορουμε να βαζουμε τετοιους ανακλαστηρες?

Απο review..

Το ειχα ποσταρει και παλιοτερα (το review)...

Και [MENTION=8837]l2phile[/MENTION] ..το θελω για καλοκαιρι πορους σκοτινα και γυρω περιοχες να αισθανομαι ασφαλεια ως προς το τι υπαρχει γυρω μου.

Σε αρκετα σημεια...μη πω ολα(πλην κατοικισιμων περιοχων) δεν υπαρχει καν φωτισμος.

Δε θα με χαλαχαγε και για εδω να βγαινω λιγο πριν το σουρουπο..γιατι με τα 30φευγα σαν ελαχιστη θερμοκρασια δε θα παλευευται:p

edit

το review που ειχα δει τοτενες..

http://www.bikeradar.com/gear/article/best-mountain-bike-lights-28195/

Εχει βγει και νεοτερη εκδοση με 1800lumens ..816Ε το μοντελο(δεν ειναι τιμη ..μη μπερδευτει κανεις:p)

Έγινε επεξεργασία από ΝTG
Link to comment
Share on other sites

[MENTION=5513]GoMaR[/MENTION] [MENTION=1243]fotme[/MENTION] [MENTION=1446]Dolly[/MENTION] [MENTION=596]greekfragma[/MENTION] και για όποιον άλλον ενδιαφέρεται.

Ποιος είναι μέσα να κανονίσουμε χαλαρή βολτούλα ΜΤΒ στην πάρνηθα για αυτό το ΣΚ?

Ήδη μίλησα λίγο με Gomar, fotme και Greekfragma, αλλά από τα λόγια μέχρι να κανονιστεί χαλάει το θέμα.. κάντε like όσοι ενδιαφέρεστε και θα προσπαθήσω να το κανονήσω με τηλέφωνα και PM

Link to comment
Share on other sites

Αφού ο ψιψινό[MENTION=5513]GoMaR[/MENTION] δεν μας παίρνει σε καμιά βόλτα, το γυρίσαμε στο light τρέξιμο.

70 υψομετρικά :banging: :p

SportsTrackLive | agras | Running

ρε γκρινιαρη

εχεις ποδηλατο ;;;;

εγω δευτερο δεν εχω

Κυριακη εχω την ζορικη πεντελη και για μπανιο στους καταρρακτες!

:D

Link to comment
Share on other sites

Πεντελη που? καταρρακτες που? Myralis να η βολτα που ζητας! Για μπανιο παμε δικαστηκα/μαραθωνα, χρειαζεται να ξεκινησουμε νωρις ομως γιατι θα βγαλουμε την μπεμπελη..

επισης η πεντελη δεν ειναι ιδιαιτερα ζορικη...ποια διαδρομη λες?

Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.