Jump to content



Ποδηλατό-thread (CycleLab)


performer

Recommended Posts

1) Θέλω να βρω φτηνούς shifters τέτοιου τύπου Shimano Deore M530 9 Speed Trigger Shifter | Buy Online | ChainReactionCycles.com για το 24άρι mtb του ανιψιού, γιατί έχει κάτι άθλιους περιστροφικούς επάνω.

Αυτός που θα βρω πρέπει να είναι 8άρης αποκλειστικά? (επειδή έχει 8άρα κασέτα πίσω)

2) Ξεβιδώνει συνέχεια ο ένας βραχίονας αλλά δεν μπορώ να βρω καρυδάκι να μπει βαθιά μέσα στη τρύπα να σφίξω γερά τη βίδα.Είναι ειδικό αυτό?

Αγόρασε ένα φτηνό σωληνωτό

Να προσθέσω ότι το εργαλείο του κατασκευαστή έχει ένα ολισθαίνον δαχτυλίδι με βόλτα γύρο από το "καρυδάκι" ,που βιδώνει στην θέση της τάπας και λειτουργεί ως εξωλκέας στο βγάλσιμο.

Αντί να χτυπάς με την ματσόλα

Έγινε επεξεργασία από ΓιαγκΤ
: )
Link to comment
Share on other sites

ΨΩΦΟΚΡΥΟ! Μέσα στο χιόνι βγήκαμε, ήθελα να βγάλω φωτογραφίες αλλά δεν ένιωθα τα χέρια μου. Κάναμε και καμιά 10αρια χιλιόμετρα σε χωματόδρομο/γρασίδι γιατί κάποιος είχε την φαεινή ιδέα να πάμε παράλληλα με το ποτάμι :p Με glove liners και γάντια για σκι ήμουν και πάλι πάγωσα, τι διάολο πρέπει να πάρω.

Untitled by astranoc at Garmin Connect - Details

Link to comment
Share on other sites

Υπάρχει κάποια ζώνη heart rate που να μπορεί να συνδεθεί με το κινητό? Σκεφτόμουν να πάρω ένα και να το συνδέω με το sports tracker, μιας και έχει υποστήριξη. Η safe λύση είναι το official, αλλά έχει 80 euro :boxed: Κάτι [ame=http://www.amazon.co.uk/Polar-920130-T31-Uncoded-Transmitter/dp/B000N4N4UG/ref=sr_1_2?ie=UTF8&qid=1361705522&sr=8-2]τέτοιο[/ame] κάνει?

Link to comment
Share on other sites

Υπάρχει κάποια ζώνη heart rate που να μπορεί να συνδεθεί με το κινητό? Σκεφτόμουν να πάρω ένα και να το συνδέω με το sports tracker, μιας και έχει υποστήριξη. Η safe λύση είναι το official, αλλά έχει 80 euro :boxed: Κάτι τέτοιο κάνει?

Χρειάζεσαι bluetooth ζώνη

Link to comment
Share on other sites

Ναι αυτό το έχω καταλάβει, δεν βρίσκω κάτι generic όμως. Υπάρχει καμιά πρόταση?

[ame]http://www.amazon.de/Polar-Pulsmesser-WearLink-Bluetooth-Sender-Set/dp/B004HM0H14/ref=sr_1_1?ie=UTF8&qid=1361714013&sr=8-1[/ame]

Link to comment
Share on other sites

Υπάρχει και αυτό, αλλά δεν είμαι σίγουρος οτι θα παίξει με android

Wiggle | Wahoo Premium Heart Rate Belt | Heart Rate Monitors

Έχει ένα σκασμό εφαρμογές, αλλά για iphone. Θα κάνω ερώτηση στο wiggle, αλλά αργότερα.

http://www.wahoofitness.com/Apps/Apps.asp

EDIT: Παίζει να λέω και φίφες. Τώρα το κοίταξα. Μάλλον θέλει και ένα ματζαφλάρι κάτω από το κινητό. Θα το δω και θα σου πω.

Έγινε επεξεργασία από l2phile
Link to comment
Share on other sites

Υπάρχει και αυτό, αλλά δεν είμαι σίγουρος οτι θα παίξει με android

Wiggle | Wahoo Premium Heart Rate Belt | Heart Rate Monitors

Έχει ένα σκασμό εφαρμογές, αλλά για iphone. Θα κάνω ερώτηση στο wiggle, αλλά αργότερα.

iPhone Biking, iPhone Running Apps Compatible with Wahoo Fitness!

Wiggle | Wahoo Key for iPhone | Heart Rate Monitors

Link to comment
Share on other sites

Το θέμα είναι να βρεθεί και κάτι σχετικά οικονομικό. Αν είναι να δώσω 60-70 ευρώ, δίνω 80 και παίρνω το official :blink:

Γενικότερα μου κάνει εντύπωση που τόσοι πορωμένοι ποδηλατάδες εδώ μέσα, και δεν το έχει ψάξει κανείς... Γιατί μου φαίνεται υπερβολή να πάω να τα σκάσω για να πάρω ενα garmin, από την στιγμή που δεν κατεβαίνω σε αγώνες κλπ...

Link to comment
Share on other sites

Πλέον κατ' εμέ είναι βλακεία να έχεις το smartphone και να σκέφτεσαι "Να βγάλω μία φώτο ή θα τελειώσει η μπαταρία και δεν θα φτάσει για τη διαδρομή". Επίσης για να κρατήσει κανένα 3ωρο πρέπει να έχεις κλειστή οθόνη κλπ.

Link to comment
Share on other sites

Πλέον κατ' εμέ είναι βλακεία να έχεις το smartphone και να σκέφτεσαι "Να βγάλω μία φώτο ή θα τελειώσει η μπαταρία και δεν θα φτάσει για τη διαδρομή". Επίσης για να κρατήσει κανένα 3ωρο πρέπει να έχεις κλειστή οθόνη κλπ.

Μια εξωτερική μπαταρία ζυγίζει λιγότερο από ένα garmin και στοιχίζει απείρως φτηνότερα

Link to comment
Share on other sites

Έβαλα μόνο τον παράγοντα πρακτικότητα στην εξίσωση. Αν έκανε 30 ευρώ ο σένσορας θα τον προτιμούσα και εγώ.

EDIT: Τραβηγμένο το "βλακεία"

Έγινε επεξεργασία από l2phile
Link to comment
Share on other sites

για σας παιδιά, θα ήθελα να ρωτήσω αν αξίζει αγορά απο chainreactioncycles ή καποιο άλλο κατάστημα για ποδήλατο στο εξωτερικό

2) δεν ξέρω τη κατηγορία ποδήλατο να πάρω. τα μισά ποδηλαταδικα μου λένε trekking και τα άλλα fitness

αν πάω σε trekking ειμα αναμεσα σε ideal nergetic,crossmo,megisto

σε fittnes SPECIALIZED SIRRUS, Bianchi Camaleonte 1

η χρήση που θα το κάνω είναι για βόλτα μέσα στην πόλη για ποσα km δεν ξερω. απλά διάβασα από πολλούς ότι η ανάρτηση ειναι περιττό βάρος σε φτηνά ποδήλατα..

Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.