Jump to content



Ποδηλατό-thread (CycleLab)


performer

Recommended Posts

Βγηκα βολτα χθες και σημερα...ευτυχως εχει κοψει ο κωλοαερας των τελευταιων ημερων...

Περιμενω ενα καλυμα να βαλω στο σκελετο να μην κοπανα η αλυσιδα και μου κανει καμια ζημια, και μετα θα παρω τα βουνα...:happy2:

post-24707-1416077220,4442_thumb.jpg

post-24707-1416077220,9069_thumb.jpg

post-24707-1416077221,3284_thumb.jpg

Link to comment
Share on other sites

Το πίσω λάστιχο κοντεύει να παραδώσει πνεύμα, οπότε ψάχνω αντικαταστάτη.

Σκέφτηκα να φέρω το μπροστινό (Schwalbe - Professional Bike Tires - MTB) που είναι σχεδόν καινούργιο πίσω, και μπροστά να το φαρδύνω βάζοντας από 2.1 ένα 2.3 ίσως και 2.4.

Χάνω σε ρολάρισμα/αντιστάσεις αλλά δεν με ενδιαφέρει αφού το ποδήλατο πάει μόνο χώμα.

θέλω το μπροστινό να πατάει καλά γιατί "το έχω χάσει" αρκετές φορές, και δεν είναι ότι καλύτερο...

Έχετε κάτι να προτείνετε? Είδα αυτό Continental Mountain King II Wire Tyre | Buy Online | ChainReactionCycles.com , Continental Cycle Tyres UK .

Ακούω τις προτάσεις σας. Καλό αρθράκι που πέτυχα είναι και αυτό Choosing the Right Tire for your Mountain Bike « Tom Stokes' Blog

Link to comment
Share on other sites

βάλε λιγότερο αέρα στο εμπρός λάστιχο,μήπως και βελτιωθεί η συμπεριφορά του

επίσης,δοκίμασε να χαμηλώσεις λίγο το τιμόνι.φορτίζοντας το μπροστινό μέρος έχεις καλύτερα αποτελέσματα

Link to comment
Share on other sites

Τα Mountain king τα έχω εγώ, για xc καταστάσεις είναι τέλεια, δεν θα χρειαστείς κάτι παραπάνω.

Βάλε τα 2.2, το 2.4 θα σε κουράζει περισσότερο και λόγο βάρους και λόγω αντίστασης.

Επίσης σιγουρέψου οτι θα τα πάρει ο σκελετός σου, εμένα πάνω από 2.25 σε schwalbe δεν μπαίνει.

Και κάτι ακόμα, όταν κοιτάς διαστάσεις να κοιτάζεις το ETRTO γιατί από εταιρεία σε εταιρεία οι διαστάσεις παίζουν. Το 2.35 σε schwalbe είναι ίδιο με το 2.4 της conti πχ.

Link to comment
Share on other sites

βάλε λιγότερο αέρα στο εμπρός λάστιχο,μήπως και βελτιωθεί η συμπεριφορά του

επίσης,δοκίμασε να χαμηλώσεις λίγο το τιμόνι.φορτίζοντας το μπροστινό μέρος έχεις καλύτερα αποτελέσματα

Έχω αέρα αρκετό λόγω ότι είμαι και βαρυκόκκαλος. Εξακολουθώ να θέλω λάστιχο όμως.:p

Link to comment
Share on other sites

Μεγάλη εμφάνιση του Ταμουρίδη στο Paris-Roubaix

Συνεχίζει να σημειώνει μεγάλες επιτυχίες ως Pro Tour ποδηλάτης ο Ταμουρίδης Γιάννης μετά την σημερινή του μεγάλη εμφάνιση στο δυσκολότερο και ιστορικότερο μονοήμερο του κόσμου, στο Paris-Roubaix τερματίζοντας στην 60η θέση, 10 λεπτά περίπου πίσω από τον πρωταγωνιστή της φετινής χρονιάς στα μονοήμερα, Fabian Cancellara (RadioShack Leopard).

Ο Έλληνας ποδηλάτης στην πρώτη του χρονιά σε αγώνες World Tour με την ομάδα Euskaltel Euskadi, δείχνει μετά το Milan-San Remo και την σημερινή του εμφάνιση πως επάξια αγωνίζεται στο κορυφαίο ποδηλατικό επίπεδο παγκοσμίως. Επόμενος μεγάλος στόχος του Ταμουρίδη είναι το Giro di Italia όπου με τους συναθλητές του θα προσπαθήσουν να οδηγήσουν τον Samuel Sanchez στην νίκη της γενικής κατάταξης.

Μεγάλος νικητής του Paris-Roubaix αναδείχθηκε ο Ελβετός ποδηλάτης, Cancellara, κερδίζοντας για τρίτη φορά στην καριέρα του το συγκεκριμένο μονοήμερο αγώνα. Ο αγώνας κρίθηκε στο τελικό σπριντ μέσα στο ποδηλατοδρόμιο με τον Sep Vanmarcke (Blanco Pro Cycling Team) να κατακτά την δεύτερη θέση.

Τα μονοήμερα στην κεντρική Ευρώπη συνεχίζονται μετά το Paris-Roubaix στην Ολλανδία και συγκεκριμένα στο Paris-Roubaix την ερχόμενη Κυριακή.

Link to comment
Share on other sites

[MENTION=23]DJD[/MENTION] w00t :-O

Boardman Slr98t For Sale in Sandyford, Dublin from D20903

Πετάγεσαι μια να το δεις; :p

EDIT: Είναι το παλιό, χωρίς ρόδες, μισό κιλό πάνω από το καινούριο.... Και πάλι λογικά αξίζει

Έγινε επεξεργασία από l2phile
Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.